اخبار صنعت

پیدا و پنهان سند جامع همکاری ایران و چین

با امضای سند جامع همکاری های ایران و چین توسط محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و وانگ یی وزیر خارجه چین، به نظر می رسد روابط دو کشور وارد فاز تازه ای گردد. این سند با عنوان رسمی برنامه همکاری های جامع ایران و چین ثبت شده و حوزه های سیاسی، امنیتی،...

28 فروردین 1400

بازخوانی اقدامات یکساله بنیاد مستضعفان ، سود حاصل از پروژه های مالی بنیاد چه می گردد؟ خبرنگاران

بخشی از آخرین اقدامات بنیاد مستضعفان در طول یک سال اخیر را در این گزارش مطالعه کنید.

21 فروردین 1400

آمریکا به چین: تحریم های نفتی علیه ایران را ادامه می دهیم

به گزارش خبرنگاران، روزنامه فایننشال تایمز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که دولت جو بایدن به پکن اطلاع داده است که واشنگتن تحریم های نفتی علیه تهران را ادامه خواهد داد.

18 فروردین 1400

صعود سپاهان، خیبر، ملوان و آلومینیوم، حذف مس و نفت مسجدسلیمان

به گزارش خبرنگاران، این مرحله از مسابقات که از روز پنجشنبه آغاز شده است، عصر جمعه با برگزاری چند دیدار پیگیری شد که در یکی از این بازی ها تیم سپاهان در دیداری حساس و نفسگیر که به وقت های اضافه کشیده شد 2 بر یک مس رفسنجان را شکست داد.

14 فروردین 1400

پاهایی که روی مین می مانند

تهران (پانا) - اتوبوس قبل از عبور از مرز ایران توقف کوتاهی می نماید. مسافران به سمت ساختمانی راهنمایی می شوند که روی آن نوشته شده مرکز پیش آگاهی از خطرات مین و مواد منفجره. برخی هایشان با پای مصنوعی و برخی لنگ لنگان روی جایگاه می نشینند.

9 فروردین 1400

همایش فرصت ها و راهکارهای تجارت با سوریه 11 اسفند برگزار می گردد

همایشفرصت ها و راهکارهای تجارت با سوریه به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه، با حضور و سخنرانی حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و جمعی دیگر از صاحبنظران این حوزه دوشنبه11 اسفند ماه امسال در سالن همایش های اتاق بازرگانی،...

9 فروردین 1400

افزایش سرعت عبوری قطار و عمر مفید تکه مرکزی سوزن ریل

رئیس مرکز تحقیقات و فرآوری مواد ویژه فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان این که افزایش سرعت عبوری قطار، بار محوری و عمر مفید تکه مرکزی سوزن ریل از فواید دستاورد پژوهشگران جهاد دانشگاهی تهران است، گفت: در سخت کاری انفجاری این قطعه سرعت عبوری قطار...

4 فروردین 1400

ردیابی پول های خارج شده از بورس

همان طور که پیش بینی می شد با توجه به 3 نشانه مثبتی که در معاملات روز دوشنبه وجود داشت و در گزارش پیش بینی بورس دیروز به تفصیل گفته شد، دیروز شاخص کل بورس 4 هزار و 645 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 186 هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز 188 واحد بالا آمد و در...

4 فروردین 1400

رأی بدوی پرونده ترخیص 80 هزار تن ذرت در گمرک، شرکت واردکننده تبرئه شد

مرجع قضایی رای بدوی پرونده ترخیص 80 هزار تن ذرت در گمرک البرز را صادر کرد که بر این اساس شرکت واردکننده تبرئه شد.

25 اسفند 1399

مدافع نفت مسجدسلیمان: به همه نشان دادیم تیم پرقدرتی هستیم، مسائل حل نشود، ضربه می خوریم

مجتبی مقتدایی مدافع تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت که این تیم با عملکرد خوبش در نیم فصل اول لیگ برتر نشان داده، تیم پرقدرتی است.

16 اسفند 1399

معرفی محصولات البرز الکتریک، رکورد دار تولید سیم و کابل داخلی !

هیچ چیز بدتر از این نمی شود که سیم و کابلی که برای سیم کشی پروژه صنعتی یا خانگی تان استفاده می کنید از مرغوبیت خوبی برخودار نباشد. این نه تنها به معنی صرف هزینه بالا برای تعمیر است بلکه شهرت و اعتبار کاریتان را هم زیر سوال می برد.

7 اسفند 1399

خبرنگاران سرما و توفان 2300 میلیارد تومان به کشاورزی جنوب کرمان خسارت زد

جیرفت - خبرنگاران - رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان از خسارت 2 هزار و 300 میلیارد تومانی سرما و توفان به کشاورزی این منطقه خبر داد.

28 بهمن 1399

نخستین نشست معماران گل گهر 2030 با حضور جمعی از معاونین و مدیران شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

نخستین نشست معماران گل گهر 2030 با حضور جمعی از معاونین و مدیران شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و شرکت های منطقه گل گهر به منظور توسعه و تقویت تفکر استراتژیک منطقه گل گهر در محل سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان در حال برگزاری است.

25 بهمن 1399

خبرنگاران اقتصاد مقاومتی سرمایه کشور برای عبور از بحران هاست

زاهدان- خبرنگاران- معاون اول رییس جمهوری گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین امکانات و ابزاری بوده که در اختیار این دولت از ماه های اول شروع بکار قرار گرفت و یک سرمایه بزرگ برای عبور کشور از بحران های به وجود آمده است.

25 بهمن 1399

10 فیلم که کارنامه فیلم سازان بزرگشان را احیا کردند

این فهرستی از 10 کارگردان بزرگ و 10 فیلم بزرگ است. ویژگی آن ها اینجاست که این فیلم ها بعد از یک شکست توسط فیلم سازانشان ساخته شده اند و به عبارتی باعث احیای کارنامه فیلم سازی آن ها شده اند.

23 بهمن 1399

عظیم ترین خرید های تکنولوژی در سال 2020

آنالیز ها اولیه نشان می دهد که با وجود شرایط بحرانی جهان در سال 2020، اما میزان ادغام و خرید های صنعت تکنولوژی در این سال چندان هم بد نبوده و تنها کمی نسبت به سال 2018 کاهش داشته است.

17 بهمن 1399

فراوری بلندگوی کاغذی با چاپگر

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این بلندگوها را می توان به صورت حلقه های دایره ای شکل عظیم درآورد و از سقف آویزان کرد یا به شکل های دیگر در نقاط مختلف نصب کرد. هزینه فراوری این بلندگوها نیز بسیار پایین است.

16 بهمن 1399

افزایش 2885 واحدی شاخص بورس در انتها معاملات امروز

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک فرایند باثبات با رشد 2885 واحد روبرو شد. در عین حال ارزش معاملات بورس و فرابورس به 27.9 هزار میلیارد تومان رسید.

15 بهمن 1399

خبرنگاران استاندار: بازار کار تهران آماده استقبال از جوانان پس از سرانجام خدمت است

تهران- خبرنگاران- استاندار تهران با اشاره به احتیاج صنایع مستقر در شهرک های صنعتی این استان به نیروی کار گفت: بازار کار تهران زمینه اشتغال سربازان پس از دوره خدمت سربازی را فراهم نموده است.

14 بهمن 1399

علیرضا منصوریان: مالک تراکتور استقلال و پرسپولیس را سلاخی می کند

به گزارش خبرنگاران، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال تراکتور در سرانجام هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران از سرمربیگری این تیم برکنار شد. منصوریان در حالی از سمتش برکنار شد که با کسب یک پیروزی، سه تساوی و یک شکست و کسب 6 امتیاز در رده دوازدهم جدول 16 تیم...

10 بهمن 1399
تعداد: (83)