پزشک ماشین سازی: پروتکل های بهداشتی را می توانیم در مسابقات رعایت کنیم؟

به گزارش گذر عمر، پزشک تیم ماشین سازی تبریز گفت: اگر یک درصد کرونا انتقال پیدا کند، نباید با زندگی بازیکنان بازی کرد.

پزشک ماشین سازی: پروتکل های بهداشتی را می توانیم در مسابقات رعایت کنیم؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران به نقل روابط عمومی باشگاه ماشین سازی تبریز، دکتر مسعود عباس زاده در مورد نامه ای مخالفت خود با برگزاری لیگ در شرایط فعلی گفت: به واقع باشگاه ها امکان برگزاری مسابقات را ندارند. صحبت هایی در مورد برگزاری مسابقات با رعایت پروتکل های بهداشتی مطرح می شود، امّا همه می دانیم که نوشتن پروتکل راحت است، ولی آیا می توانیم این پروتکل را اجرا کنیم؟

پزشک تیم فوتبال ماشین سازی با تاکید بر اینکه بوندسلیگا اگر می خواهد شروع شود همه بازیکنان و اعضای تیم را دو هفته قبل به قرنطینه می فرستند، اعلام کرد: باشگاه های اروپایی قبل از برگزاری هر بازی، تمامی بازیکنان، کادرفنی و حتی اعضای باشگاه تست پزشکی انجام می دهند، آیا همچنین فرآیندی برای باشگاه های ما فراهم است؟

دکتر عباس زاده با اشاره به عدم رعایت اصول بهداشتی مقابله با شیوع کرونا در جامعه گفت: آیا ما توانسته ایم فاصله اجتماعی در اتوبوس ها و مترو ها اجرا کنیم؟ خیلی از مردم اصلا ماسک نمی زنند. ما در قلب کرونا هستیم، منِ پزشک از اول اسفند با کرونا درگیر هستم. هر روز دو سه نفر را به قرنطینه فرستاده ام. این بیماری با کوچکترین ارتباط و تماس منتقل می شود که یکی از شاخصه های اصلی ان است.

وی اضافه نمود: دو بازی آینده ماشین سازی با دو تیم خوزستانی است که باید به اهواز و مسجد سلیمان برویم، در حالی که بیماری کرونا در خوزستان به حالت اپیدمی درآمده. چه تضمینی وجود دارد که اعضای تیم که به آنجا می فرایند در فرودگاه، هتل، ورزشگاه و.. به این بیماری مبتلا نشود؟

پزشک تیم فوتبال ماشین سازی شرح داد: حتی اگر احتمال یک درصدی برای انتقال و ابتلا به این بیماری باشد، نباید با زندگی بازیکنان بازی کرد، برای مثال می گویند بازیکنان به صورت 12 نفره تمرین کنند. کدام باشگاه ایرانی چنین سخت افزار و امکاناتی را دارد که تیمش در چند گروه در زمین های مختلف تمرین کند؟ یکی از مشخصه های این بیماری پنهان بودن ان به مدت 14 روز است. چطور می خواهند این بیماری را تشخیص دهند که چه کسی مبتلا و ناقل است؟ چه تضمینی است مردمی که برای استقبال از بازیکنان به فرودگاه می آینذ ناقل یا خدایی مبتلا نشوند؟ پس در نتیجه رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مسابقات عملا امکان پذیر نیست.

عباس زاده در رابطه رعایت پروتکل های بهداشتی در مسابقات اعلام کرد: من پزشک سه ماه است که ارتباطی با پدر و مادرم نداشته ام که مبادا این بیماری را به آنان انتقال ندهم. نمی دانم چطور می خواهند بین این همه بازیکن و مربی و ... فاصله اجتماعی را رعایت کنند؟ ما نباید خودمان را با باشگاه های حرفه ای دنیا که امکانات فوق العاده بیشتری از ما دارند مقایسه کنیم. خدایی ناکرده در این فرآیند اگر حتی یک نفر آسیب ببیند و یک خانواده عزادار شود تا آخر عمر پشیمان خواهیم بود. در نهایت ما تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، ولی امیدوارم مسؤولان با در نظر دریافت تمام جوانب تصمیم بگیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 48

به "پزشک ماشین سازی: پروتکل های بهداشتی را می توانیم در مسابقات رعایت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک ماشین سازی: پروتکل های بهداشتی را می توانیم در مسابقات رعایت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید