استرس سرعت ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

به گزارش گذر عمر، نتایج یک مطالعه که به تازگی صورت گرفته است نشان می دهد اضطراب می تواند باعث گردد که افراد مبتلا به کاهش زوال عقل نسبت به افرادی که اضطراب ندارند سریعتر دچار آلزایمر کامل شوند.

استرس سرعت ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، محققان دانشگاه پزشکی سوات کارولینا در آمریکا در این مطالعه، اسکن های مغزی 339 بیمار مبتلا به کاهش خفیف شناختی را با میانگین سنی 72 سال آنالیز کردند.

از این افراد، 72 نفر به آلزایمر مبتلا شدند در حالی که شرایط 267 نفر دیگر ثابت باقی ماند. محققان مشاهده کردند بیماران مبتلا به کاهش شناختی خفیف با علائم اضطراب، سریع تر از افراد فاقد اضطراب به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند.

محققان امیدوارند که نتایج این مطالعه به ابداع درمان های جدیدی برای به تاخیر انداختن آغاز بیماری آلزایمر در افراد مبتلا به کاهش خفیف شناختی منجر گردد.

بیماری آلزایمر یک بحران جدی سلامت در دنیا است. شمار مرگ های ناشی از این بیماری از سال 2000 تا به امروز بیش از دو برابر شده و در حال حاضر پنچمین علت اصلی مرگ در بین افراد بالا 65 سال است.

بسیاری از افراد مبتلا به بیماری آلزایمر ابتدا از اختلال شناختی خفیف رنج می برند و فرایند کاهش توانایی های شناختی مانند حافظه و مهارت های فکری سریع تر از آن است که به طور معمول با پیری همراه است.

اضطراب در بیماران با اختلال شناختی خفیف، همیشه مشاهده شده است، اگرچه نقش آن در پیشرفت بیماری به خوبی شناخته نشده است.

ماریا ویتوریا سامپیناتو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کارولینای جنوبی، در این باره می گوید: ما می دانیم که کاهش حجم بعضی نقاط مغزی، فاکتور پیش بینی کننده فرایند پیشرفت بیماری آلزایمر است.

با این حال محققان اذعان داشتند که آنها هنوز نمی دانند که آیا اضطراب موجب بروز مسائل حافظه ای و افزایش سرعت کاهش شناختی می گردد و یا اینکه مسائل حافظه ای موجب بروز اضطراب می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 392

به "استرس سرعت ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرس سرعت ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید