10 روش کاربردی برای تشخیص ادکلن اصل از فیک

به گزارش مجله گذر عمر، تشخیص ادکلن اصل از فیک، موضوعی مهم برای هر خریدار ادکلن است. ادکلن های تقلبی ممکن است حاوی مواد ناسالم و با کیفیت پایین باشند، این قضیه می تواند به سلامتی افراد آسیب برساند؛ در نتیجه ضروری است که افراد آگاهی کافی در تشخیص ادکلن اورجینال داشته باشند. برای تشخیص ادکلن و عطر تقلبی از روش هایی مانند تکان دادن شیشه، آنالیز بسته بندی، چک کردن بارکد و شناسایی برند و شرکت تولیدنماینده، استفاده می گردد. در این مقاله، به آنالیز روش های تشخیص ادکلن اصل از فیک خواهیم پرداخت تا افراد بتوانند با اطمینان بیشتری عطر و ادکلن های خود را انتخاب نمایند.

10 روش کاربردی برای تشخیص ادکلن اصل از فیک

روش های تشخیص ادکلن اصل از فیک

قبل از خرید هر نوع عطر یا ادکلن، مهم است بدانید که چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهید. این موضوع اهمیت زیادی دارد زیرا با خرید ادکلن اصل، مطمئن می شوید که محصول شما دارای مواد اولیه باکیفیت و بوی خوش است و به سلامت شما آسیبی نمیزند. این موضوع به خصوص در شرایطی که ادکلن های تقلبی با تشابه زیاد به ادکلن های اورجینال وارد بازار می شوند، بسیار مهم است. اگر شما در زمینه شناخت عطرها تازه کار هستید، ممکن است تشخیص ادکلن های تقلبی برایتان چالش برانگیز باشد. حالا اگر برایتان سوال است که چگونه ادکلن اصل را از فیک تشخیص دهیم، اجازه دهید کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم و چند روش عالی برای این کار به شما پیشنهاد دهیم.

1. برای تشخیص ادکلن اصل از فیک آن را تکان دهید

پس از بیرون آوردن ادکلن از جعبه، حتما آن را خوب تکان دهید و حباب های فراوری شده را مشاهده کنید. اگر حباب ها به سرعت ناپدید شدند، احتمالا درصد الکل موجود در ادکلن بالاست که یکی از ویژگی های ادکلن های تقلبی است. در ادکلن های اصلی، حداقل 15 تا 30 ثانیه زمان می برد تا حباب های آن محو شوند که نشان از کیفیت و اسانس بالای محصول دارد.

استفاده از این روش ساده و موثر، به افراد یاری می نماید تا هنگام خرید ادکلن زنانه و مردانه، برترین تصمیم را بگیرند؛ با این کار از خریداری نسخه های تقلبی که ماندگاری ندارند و ممکن است برای سلامتی آن ها مضر باشد، جلوگیری می نمایند.

2. ادکلن و عطر خود را از فروشگاه معتبر بخرید

برترین راه برای خرید ادکلن اورجینال، مراجعه به یک فروشگاه معتبر است. مکان های قابل اعتماد زیادی برای خرید ادکلن های اصل وجود دارند، اما به همان مقدار هم جاهایی هستند که ادکلن تقلبی می فروشند؛ پس باید دقت کنید. اگر می خواهید ادکلن اصل از یک برند خاص را بخرید، بهتر است به خوبی تحقیق کنید. با پیشرفت تکنولوژی و توسعه اینترنت، با یک جستجوی ساده می توانید اطلاعات زیادی درباره ادکلن مورد نظر خود به دست آورید. یکی از راه های مهم برای تشخیص ادکلن اصل از تقلبی، آنالیز وب سایت رسمی فراوری نماینده است. در این وب سایت ها، اطلاعات جامعی مانند بسته بندی، ظاهر شیشه عطر، مکان قرارگیری بارکد روی جعبه و حتی شرحات دقیق درباره رایحه های محصول در دسترس است.

قبل از اینکه تصمیم به خرید ادکلن مردانه یا زنانه بگیرید، مهم است که درباره ادکلن مورد نظرتان تحقیق کنید تا بدانید چه انتظاری باید داشته باشید. وب سایت سازنده را آنالیز کنید تا ببینید آیا اطلاعات کافی در خصوص بسته بندی و شیشه ادکلن ارائه شده است. در برخی موارد، برندها حتی می توانند تفاوت های واضح بین کالاهای اصلی و تقلبی را شرح دهند که این اطلاعات می تواند به شما یاری کند تا خرید خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید. جستجوی آنلاین تنها به مشاهده وب سایت برند محدود نمی گردد، بلکه می توانید با وارد کردن نام محصول یا برند ادکلن در شبکه های اجتماعی، اطلاعات بیشتری بدست آورید و حتی با دیگر کاربران تجربیات و نظرات خود را به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد، تجربه خرید کالاهای تقلبی را با دیگران به اشتراک می گذارند که این موضوع می تواند به شما در تصمیم گیری، یاری زیادی کند. اگر تصمیم به خرید آنلاین ادکلن دارید، آنالیز نظرات محصول و فروشنده آنلاین را نباید فراموش کنید.

3. به قیمت ادکلن و عطر مورد نظر توجه کنید

تشخیص ادکلن اصل از فیک بر اساس قیمت محصولات، یکی از روش های مهمی است که می تواند به شما یاری کند تا از خرید محصولات تقلبی در امان باشید. اولین گام برای پیدا کردن قیمت اصلی محصول این است که بازار فعلی را آنالیز کنید. اگر یک ادکلن اصل از یک برند معتبر مانند لانکوم با قیمتی بسیار پایین تر از آنچه که در فروشگاه های معتبر دیده اید، عرضه گردد، باید آنالیز کنید که این مقرون به صرفه بودن قیمت به چه علت است.

همان طور که گفتیم قبل از خرید ادکلن مردانه و زنانه، بهتر است قیمت محصولات اورجینال را آنالیز کنید. مشاهده یک قیمت خارج از معمول، ممکن است نشانه ای از تقلبی بودن آن باشد. درواقع اگر قیمتی بسیار پایین برای یک محصول با کیفیت بالا اعلام گردد، احتمال تقلبی بودن آن زیاد است. محصولات اصلی از برندهای معتبر همواره هزینه های فراوری بالا و چشمگیری دارند، بنابراین یک قیمت بسیار پایین اغلب نشانه یک محصول تقلبی است.

5. بسته بندی ادکلن را آنالیز کنید

بسته بندی ادکلن اصلی از سلفون با کیفیت بالا تهیه می گردد که برای حفاظت از شیشه آن طراحی شده است. اگر سلفون بدون پارگی و خراش باشد و هوا در زیر آن جمع نشده باشد، احتمالا ادکلن اصلی است.

وجود پلاستیک مقاوم و با کیفیت دور جعبه یا شیشه ادکلن نیز نشانه دیگری از بسته بندی اصلی است. پلاستیک فیک معمولا نازک تر و ضعیف تر است و ممکن است در نقاطی خم یا تا بخورد. بسته بندی ادکلن اصل دارای طراحی دقیق و چاپ با کیفیت است که با حروف چاپی و طرح های خاص تزئین شده اند. درصورتی که بسته بندی چاپ نامناسب بوده یا خطاهای دیگر داشته باشد، احتمالا با ادکلن تقلبی روبرو هستید.

6. برای پیدا کردن خطا و غلط های نگارشی جعبه را بخوانید

یک راه آسان برای تشخیص ادکلن اصل از فیک، آنالیز دقیق بسته بندی و خواندن نوشته های آن است. جعبه را با دقت نگاه کنید و در پی کلمات با غلط املایی، اشتباهات گرامری یا چیدمان عجیب اطلاعات باشید. این نوع اشتباهات معمولا نشان دهنده تقلبی بودن ادکلن هستند.

شرکت های بزرگی مانند تام فورد که در صنعت عطر و ادکلن فعالیت می نمایند، به ویژگی های ظاهری کوچک و مهم محصولات خود بسیار توجه زیادی دارند. این شرکت ها دارای استانداردهای بسیار بالا برای کنترل کیفیت هستند و برای حفظ اعتبار و محافظت از نام تجاری خود سیاست های سختگیرانه ای را دنبال می نمایند. این اشتباهات عموما در محصولات فیک یا محصولاتی که تحت نظر نیروهای غیر متخصص فراوری می شوند، دیده می گردد. از جمله این اشتباهات می توان به نام ها، شرحات، نقل قول ها، یا ترجمه های نادرست اشاره نمود که می تواند نشانه ای از تقلبی وبدن محصول باشد.

7. شماره های روی بسته بندی محصول را آنالیز کنید

ادکلن های اصل دارای شماره کنترل و سریال روی بسته بندی هستند. این شماره ها برای تایید اصالت ادکلن استفاده می شوند. اگر به اصالت آن شک دارید، می توانید با سازنده تماس بگیرید و آنالیز کنید که آیا شماره ها با شماره گذاری فراوری آن ها مطابقت دارد یا نه. البته استفاده از گوشی های هوشمند و امکانات آنلاین برای تشخیص ادکلن های اصلی از تقلبی بسیار کارآمد است. در اینجا چند نکته مهم را آنالیز می کنیم که می توانید ادکلن های اورجینال را از تقلبی تشخیص دهید:

  • شماره سریال و بارکد: ادکلن های اصلی معمولا دارای شماره سریال منحصربه فرد هستند که در تمام نقاط محصول باید یکسان باشد. این شماره سریال می تواند روی جعبه، شیشه ادکلن، یا در برچسب های دیگر درج شده باشد. برخی از برندها حتی امکان اسکن بارکد را نیز فراهم می نمایند که شما با وارد کردن آن در سایت برند، اطلاعات دقیقی از محصول دریافت می کنید.
  • آنالیز بارکد: برخی از شرکت های فراوری نماینده ادکلن های اصل، بارکد محصولات را در سایت خود ثبت می نمایند. شما با اسکن بارکد به سایت وارد می شوید و می توانید اطلاعاتی مانند تاریخ فراوری، شماره سریال و شرایط دیگر مربوط به محصول را مشاهده کنید. این یکی از روش های اصلی برای اطمینان از اصالت کالا است.
  • شماره سریال و بارکد در محصولات تقلبی: در محصولات تقلبی، شماره سریال ممکن است وجود نداشته باشد یا به صورت جعلی روی جعبه یا شیشه درج گردد. بعلاوه، بارکد هایی که روی بسته بندی قرار دارند نمایانگر اصالت نبوده و ممکن است غیر واقعی باشند.
  • آنالیز صحت اطلاعات: هنگام استفاده از گوشی هوشمند برای آنالیز اصالت ادکلن، حتما اطمینان حاصل کنید که از سایت رسمی و معتبر برند استفاده می کنید. سایت های رسمی برندها معمولا قابلیت اعتبارسنجی شماره سریال و بارکد را ارائه داده و اطلاعات دقیقی به شما نمایش می دهند.

8. آنالیز کیفیت شیشه؛ راهی برای تشخیص ادکلن اصل از فیک

یکی از راه های خوب برای تشخیص ادکلن تقلبی، مشاهده کیفیت شیشه ادکلن است، زیرا برای یک برند معتبر فراوریه نماینده ادکلن، بطری جزء تجربه و اعتبار محصولی است که ارائه می دهد. شیشه ادکلن اصل دارای سطح صاف و ساخته شده از مواد شیشه ای با کیفیت بالا است و درپوش های ضد نشت کاملا متقارن دارد (مگر اینکه به طور خاص به شکل دیگری طراحی شده باشد). از طرف دیگر، بطری ادکلن تقلبی معمولا از مواد مقرون به صرفه تری مانند پلاستیک ساخته شده و ممکن است نشت داشته و درپوش آن ناهموار باشد.

9. به رنگ و بوی ادکلن دقت کنید

برندهای معتبر در محصولات ادکلن خود از رنگ های زیادی استفاده نمی نمایند. اگر متوجه شدید که یک عطر خیلی تیره به نظر می رسد یا رنگ شیمیایی خاصی به مایع آن داده شده است، این می تواند نشانه ای از یک ادکلن تقلبی باشد. اگر شک دارید، می توانید آن را با یک ادکلن رده بالا که از یک فروشگاه بزرگ خریداری نموده اید، مقایسه کنید تا مطمون شوید. بعلاوه اگر شما یک متخصص در زمینه استفاده از ادکلن هستید و با یک ادکلن خاص کاملا آشنایی دارید، پس بوییدن یک ادکلن می تواند راهی آسان برای تشخیص یک محصول تقلبی باشد. زیرا عطرهای اورجینال دارای چند نت یا بخش های مختلفی از رایحه هستند. یعنی هنگام بوییدن آن ها فقط یک رایحه به مشام شما نمی رسد.

با اسپری کردن چند پاف از عطر، در صورتی که بوی تند یا یکنواخت بدون هیچ تغییری احساس گردد، ممکن است عطر تقلبی باشد؛ زیرا عطرهای اصل به تدریج نت ها و بخش های مختلف رایحه خود را آزاد می نمایند.

10. توجه به ماندگاری؛ روشی مهم برای تشخیص ادکلن اصل از فیک

ماندگاری یکی از عوامل مهم در تشخیص ادکلن اصل از فیک است. ادکلن های اصل معمولا بوی قوی تری دارند و توانایی حفظ بوی خود را برای مدت طولانی تری نشان می دهند. بوی یک ادکلن اصل ممکن است تا 18 ماه یا بیشتر هم در شیشه حفظ گردد. ادکلن های تقلبی معمولا بوی نسبتا قوی و مشابه به ادکلن اورجینال دارند اما ماندگاری آن ها کمتر است. این ادکلن ها پس از باز شدن در شیشه و استفاده، به سرعت بوی خود را از دست می دهند و فقط تا چند ماه دوام می آورند.

ادکلن های اورجینال اغلب روی پوست ماندگاری بیشتری دارند. بوی یک ادکلن اصل ممکن است تا چندین ساعت یا حتی تا روز کامل روی پوست باقی بماند. ادکلن های تقلبی معمولا ماندگاری کمتری دارند و بوی آن ها به سرعت از بین می رود و پس از چند ساعت استفاده، ممکن است دیگر هیچ بویی حس نکنید. انتظار می رود که ادکلن اصلی روی پوست برای مدت زمانی بین 4 تا 8 ساعت ماندگاری داشته باشد. برخی از ادکلن های اورجینال ممکن است برای مدت طولانی تری، مثلا تا 12 ساعت یا بیشتر، قوی و ماندگار باقی بمانند. این محصولات حتی در صورت استفاده روی لباس یا مو به جای پوست، می توانند بوی خود را برای مدت طولانی تری حفظ نمایند.

به طور خلاصه ادکلن های اصل به علت استفاده از مواد با کیفیت و فرآیندهای فراوری دقیق، معمولا ماندگاری بالاتری دارند. اگر ادکلنی که خریداری می کنید بوی شدیدی دارد و ماندگاری بالایی دارد، احتمالا ادکلن اصل است؛ اما اگر بوی آن به سرعت محو می گردد، ممکن است با یک ادکلن تقلبی روبرو باشید.

مضرات استفاده از ادکلن های تقلبی

استفاده از ادکلن های تقلبی به علت مسائل زیادی که ایجاد می نمایند، باید محدود گردد. این ادکلن ها معمولا حاوی مواد مضر یا شیمیایی و مقرون به صرفه قیمتی هستند که می توانند باعث تحریک پوست یا سیستم تنفس شوند و احتمال واکنش های آلرژیک را در افراد حساس افزایش دهند. علاوه بر این، ادکلن های تقلبی ممکن است رایحه های شیمیایی نامتعادلی داشته باشند که بوی ناخوشایندی را ایجاد می نمایند.

ادکلن های تقلبی نسبت به ادکلن های اصلی معمولا ماندگاری کمتری دارند و بویشان به سرعت روی پوست یا لباس از بین می رود؛ این یعنی احتیاج به استفاده مکرر از آن ها وجود دارد. بعلاوه، برخی از این ادکلن ها ممکن است حاوی مواد مضری باشند که می توانند سلامتی عمومی را تهدید نمایند، به عنوان مثال، موادی که تاثیرات منفی بر ریه و سیستم تنفسی دارند.

اهمیت تشخیص ادکلن اصل از فیک

تشخیص اصل با عیر اصل بودن در خرید عطر برای بسیاری اهمیت دارد. مهم نیست که شما می خواهید به خرید عطر مردانه بروید یا قصد خرید عطر زنانه را دارید. وقتی تصمیم می گیرید برای خودتان یا دیگران یک ادکلن با کیفیت بالا بخرید، حتما از اصالت آن اطمینان حاصل کنید. خرید یک ادکلن تقلبی نه تنها می تواند احساس فریب و ناراحتی را به شما القا کند، بلکه ممکن است برای سلامتی شما نیز مضر باشد. بسیاری از ادکلن های تقلبی از مواد مقرون به صرفه و مصنوعی استفاده می نمایند که می تواند به تحریک پوستی منجر گردد. بعلاوه، اثربخشی ادکلن های تقلبی به شدت ضعیف تر از ادکلن های اصل و اورجینال است و اغلب کاربرد و کارایی خوبی ندارند. در نتیجه حتما از این راهنمای ما برای تشخیص ادکلن اصل از فیک بهره ببرید تا برترین عطر و ادکلن اورجینال را داشته باشید و هنگام خرید سردرگم نشوید.

منابع: alba ، fragrancex ، behzi

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1357

به "10 روش کاربردی برای تشخیص ادکلن اصل از فیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 روش کاربردی برای تشخیص ادکلن اصل از فیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید