پیشنهاد اجاره بهای دلاری مسکن در منطقه یک تهران!

به گزارش مجله گذر عمر، در حالی که بازار اجاره اغلب مناطق تحت تاثیر استطاعت محدود مستاجران برای افزایش اجاره بها قرار گرفته است، در منطقه یک فرایند بازار اجاره به گونه دیگری پیش می رود، طوری که پیشنهاد اجاره بهای دلاری در بعضی املاک لوکس این منطقه رواج پیدا نموده است.

پیشنهاد اجاره بهای دلاری مسکن در منطقه یک تهران!

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش دنیای اقتصاد، مختصات بازار اجاره در منطقه یک تهران به ویژه در محله های غیرمصرفی و لوکس همیشه با سایر نقاط بازار اجاره متفاوت است، چراکه استطاعت مستاجران نقش چندانی در معین ارزش اجاری املاک این منطقه ایفا نمی کند. با این حال این تفاوت در تابستان سال جاری به شکل متفاوتی منعکس شده است، طوری که قیمت پیشنهادی اجاره بعضی از آپارتمان های لوکس توسط موجران، به دلار معین و اعلام شده است.

به عنوان مثال اجاره پیشنهادی آپارتمان 150 مترمربعی 15 ساله، اما فول امکانات و مبله از سوی موجری در محله ولنجک، ساسان معادل اجاره ماهانه 1500 دلار بدون پرداخت ودیعه است. آپارتمان 200 مترمربعی دیگری واقع در بلوار کاوه جنوبی با سن بنای 11 سال که به صورت مبله برای اجاره فایل شده است، با ارزش دلاری اجاره بها معادل 1400 دلار ماهانه توسط موجر اعلام قیمت شده است.

به گفته واسطه ها، این فایل ها مشتریان خاصی دارد که عمدتا خارجی هستند یا ایرانیان مقیم خارج از کشور که برای مقطعی به تهران سفر می نمایند، مشتریان اجاره این واحد ها به شمار می آیند. در عین حال تعداد آپارتمان هایی که اجاره پیشنهادی آن ها ارزی است، بسیار کمتر از آپارتمان هایی است که اجاره آن ها ریالی معین شده است. میانگین ارزش رهنی هر مترمربع آپارتمان در محله های مختلف منطقه یک حدود 5 تا 6 میلیون تومان است که البته ارقام پایین تر از این در محله های مصرفی و آپارتمان های بدون امکانات نیز پرتعداد است و در عین حال ارقام بالاتر از این محدوده هم در خصوص املاک لوکس رایج است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 82

به "پیشنهاد اجاره بهای دلاری مسکن در منطقه یک تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد اجاره بهای دلاری مسکن در منطقه یک تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید