واکنش سفیر روسیه به تحریم های تازه آمریکا

به گزارش مجله گذر عمر، ایسنا نوشت:سفیر روسیه در آمریکا با اشاره به بسته تحریمی تازه از سوی آمریکا گفت، تحریم ها راه به جایی نمی برد و روسیه از دفاع از منافع ملی خود دست برنخواهد داشت.

واکنش سفیر روسیه به تحریم های تازه آمریکا

آناتولی آنتونف، سفیر روسیه در واشنگتن در پاسخ به سوالی برای ارزیابی بسته تازه تحریم های ضد روسی علیه 24 شخصیت حقیقی و 150 کارخانه گفت: واشنگتن متوجه شده که تحریم ها علیه ما راه جایی نمی برد. روسیه هرگز از دفاع از منافع ملی خود دست بر نمی دارد و در عین حال حامی اصول برابری و تقسیم ناپذیری امنیت در روابط بین المللی است.

وی ادامه داد: نشست های اخیر روسیه-آفریقا، بریکس و گروه 20 نشان داده که ما حامیان زیادی در این مورد داریم. بسیاری از این تحریم ها علیه روسیه پوچ هستند.

سفیر روسیه در آمریکا در ادامه گفت: واشنگتن یکبار دیگر تلاش های بی فایده خود را برای تخریب اقتصاد روسیه تشدید کرده است. مقام های آمریکایی یا از سر ناامیدی و یا از روی توهمات متعصبانه اقدامات تازهی را برای آسیب رساندن به کشور ما ابداع می کنند. تا به امروز هزاران محدودیت غیرقانونی یکجانبه علیه روسیه اعمال شده است، اما برخلاف انتظار کشورهای غربی در شکست اقتصاد ما موثر نبوده اند.

این دیپلمات روسی همچنین اضافه کرد: انطباق سریع روسیه با واقعیت های تازه دشمنان ما را عصبانی می کند. روزنامه نگاران نزدیک به کاخ سفید نیز با ناامیدی اذعان می کنند که اقتصاد روسیه علی رغم تمام تلاش های جدی، محکم روی پای خود ایستاده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 شهریور 1402 بروزرسانی: 24 شهریور 1402 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1335

به "واکنش سفیر روسیه به تحریم های تازه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سفیر روسیه به تحریم های تازه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید