بیوه سیاه تمام رکوردها را جابه جا کرد (باکس آفیس هفته)

به گزارش مجله گذر عمر، فیلم بیوه سیاه (Black Widow) با بازی اسکارلت جوهانسون مطابق انتظارات عملکرد بسیار عالی در گیشه داشته و با اقتدار صدر جدول پرفروش ترین فیلم های آمریکا را از آن خود نموده است.

بیوه سیاه تمام رکوردها را جابه جا کرد (باکس آفیس هفته)

بیوه سیاه یکی از امیدهای اصلی سینماداران در سراسر دنیا برای رونق دادن به چرخه اکران و سالن های سینما است. بیست و چهارمین فیلم از دنیای سینمایی مارول با بازی اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا رومانوف/ بیوه سیاه، در کنار فلورنس پیو، دیوید هاربر، او.تی. فاگبنلی، اولگا کوریلنکو، ویلیام هرت، ری وینستون و ریچل وایس که در نخستین آخر هفته اکرانش در سراسر دنیا 158 میلیون دلار فروخته است. بیوه سیاه با این فروش رکورد برترین شروع در گیشه از زمان دنیاگیری کروناویروس را به نام خود ثبت نموده است.

این فیلم طی 3 روز گذشته به ترتیب در آمریکا و بازارهای بین المللی 80 و 78 میلیون دلار فروخته و باعث شده برای نخستین بار در 18 ماه اخیر مجموع عایدی سالن ها با هفته های شروعین سال 2020، یعنی پیش از شروع دنیاگیری کروناویروس و تعطیلی گسترده سینماها، برابری کند. داستان این فیلم در حد فاصل اتفاقات دو فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی و انتقام جویان: جنگ ابدیت رقم می خورد. در پی وقایع کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، ناتاشا رومانوف در پی نافرمانی از توافقنامه سوکوویا و یاری به استیو راجرز، تنها شده و تحت تعقیب دولت قرار گرفته است و به شهر بوداپست می رود و اتفاقات نوی انتظار او را می کشد. بعلاوه در قالب چند گذشته نمایی (فلاش بک) نکات نوی درباره ریشه روسی او و آموزش های نظامی اش در پایگاه اتاق سرخ نشان داده می گردد.

تا به این ساعت در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDb به ترتیب امتیاز 81 از 100، 67 از 100 و 70 از 100 برای ماجراجویی های تازه بیوه سیاه به ثبت رسیده که نشان می دهند با اثر ابرقهرمانی قابل قبولی روبرو هستیم. آن هورنادای منتقد واشنگتن در بخشی از یادداشت خود برای بیوه سیاه آورده است: به خاطر ساخت فیلم اختصاصی بیوه سیاه خوشحالم؛ زیرا این شخصیت با بازی اسکارلت جوهانسون لیاقت یک فیلم مستقل را دارد. فیلم در کنار نقاط قوت اش، از جمله بازی خوب فلورنس پیو، از ضعف هایی هم رنج می برد.

فیلم سریع و خشمگین 9 طی آخر هفته گذشته در آمریکا با نمایش در 3649 سالن 10.8 میلیون دلار فروخته و در صندلی دوم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. باکس آفیس موجو رقم فروش بین المللی این فیلم را 400.4 میلیون دلار اعلام نموده تا مجموع عایدی نسخه نو سریع و خشمگین طی 17 روز از 541 میلیون دلار فراتر برود که با توجه به دنیاگیری کروناویروس بسیار چشمگیر است.

پایگاه های متاکریتیک، راتن تومیتوز و IMDb برای این فیلم به ترتیب امتیاز 58 از 100 و 60 از 100 و 55 از 100 به ثبت رسیده است. در متاکریتیک در میان فیلم های این سری بالاترین و پایین امتیاز منتقدان را سریع و خشمگین 7 و 2 سریع و 2 خشمگین در اختیار دارند. تیم گریسون منتقد اسکرین دیلی در بخشی از یادداشت خود برای سریع و خشمگین 9 آورده است: این فیلم دارای شکوهی مضحک و دقایقی احساسی است. سکانس های تعقیب و گریز عظیم و پرهزینه ای برای کسب رضایت هواداران همیشگی این مجموعه در فیلم وجود دارد، اما در این دقایق هیچ مفهوم یا نکته جالب توجه ای به چشم نمی خورد.

جان سینا در فیلم سریع و خشمگین 9 نقش جیکوب تورتو، برادر دومنیک (وین دیزل) و میا تورتو (جوردانا بوروستر) را ایفا می نماید. پس از اتفاقات سرنوشت خشمگین، اکنون دومنیک تورتو به همراه گروه اش باید با برادر کوچک تر لو که یک قاتل حرفه ای و در حال همکاری با سایفر است، رو به رو شوند. طی نسخه های اخیر سری سریع و خشمگین همیشه شارلیز ترون شخصیت منفی بوده است، اما این طور که پیداست در دهمین قسمت از این مجموعه، سینا رهبری تیم آدم های شرور قصه را بر عهده خواهد داشت و چند ماه قبل در برنامه امشب با اجرای جیمی فلن بیان نموده بود: فیلم سریع و خشمگین 9 چیزی شبیه به یک جمع بندی برای فیلم های قبلی خواهد بود و داستان قسمت های پیشین را به یکدیگر پیوند و به بعضی از سؤالات هواداران پاسخ می دهد و در کنار آن پرسش های نوی هم ایجاد می نماید.

انیمیشن بچه رییس 2 طی آخر هفته گذشته توانسته 8.7 میلیون دلار بفروشد و در رتبه سوم جدول پرفروش ترین فیلم های آمریکا قرار بگیرد. اکران نوترین ساخته دریم ورکس در اروپا هم به صورت محدود شروع شده و این انیمیشن 1.7 میلیون دلار هم از گیشه بین المللی کسب نموده است. اما انتظار داریم این رقم با شروع اکران گسترده بچه رییس 2 در آسیا و اروپا طی هفته آینده از مرز 10 میلیون دلار عبور کند.

یونیورسال پیکچرز پیش از این قصد داشت در شهریورماه انیمشین بچه رییس 2 با نام کامل بچه رییس: کسب وکار خانوادگی را تنها در سینماها نمایش دهد، اما این طور که پیداست مقدار فروش و عملکرد پویانمایی های در حال اکران این کمپانی را از تصمیم خود منصرف نموده است. داستان بچه رییس 2 درباره بچه کوچک تیمی، برادر بچه رییس است که از شرکت بچه ها آمده و مأمور است تا نابغه شرور را متوقف کند. او تیمی و تدی (بچه رییس) را دوباره به دوران بچگی بازمی گرداند و با یاری همدیگر به جنگ دکتر آرترمستانگ می فرایند تا از بی ادب شدن بچه ها جلوگیری نمایند.

آخرین و نوترین نسخه از سری فیلم های اکشن و ترسناک پاکسازی با نام پاکسازی ابدی این هفته توانسته با کسب 6.7 میلیون دلار از گیشه آمریکا در صندلی چهارم باکس آفیس قرار بگیرد. پاکسازی ابدی در آمریکا و بازارهای بین المللی پس از 10 روز اکران به ترتیب 27.4 و 7.4 میلیون دلار فروخته است. در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده: عده ای از غارتگران غیرقانونی تصمیم می گیرند که پاکسازی سالانه با طلوع آفتاب متوقف نگردد و افراد مسلح تا ابد به پاکسازی ادامه دهند و تمام قوانین مدنی را زیر پا بگذارند.

تا به امروز در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDb برای پاکسازی ابدی به ترتیب امتیاز 46 از 100، 54 از 100 و 61 از 100 به ثبت رسیده که نشان می دهد قسمت آخر این مجموعه محبوب با بازی آنا د لا رگه را، راجاش لوکاس و کسیدی فریمن در نظر سینمادوستان و منتقدان چندان جالب توجه نبوده است. جانی اولکسینسکی منتقد نیویورک پست در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: ایده محوری سری فیلم های پاکسازی برای یک فیلم یا نهایتا دو فیلم مجذوب کننده بود، اما در پنجمین نسخه از این مجموعه با فرمولی کلیشه ای و روایتی قابل پیش بینی روبرو هستیم

فیلم یک مکان ساکت 2 در آخر هفته منتهی به 11 جولای (21 خرداد) توانسته با نمایش در 2826 سالن 3 میلیون دلار بفروشد و با یک پله تنزل در قیاس با هفته گذشته به صندلی پنجم پرفروش ترین فیلم های در حال اکران آمریکا بسنده کند. باکس آفیس موجو رقم فروش فیلم یک مکان ساکت 2 در بازارهای بین المللی و آمریکا را پس از 45 روز نمایش 128 و 150 میلیون دلار اعلام نموده است.

داستان فیلم یک مکان ساکت 2 کمی پس از اتفاقات فیلم نخست رقم می خورد و طی آن اِوِلین و لی به همراه فرزندانشان باید با وحشت دنیای بیرون روبه رو شوند و در سکوت برای بقا بجنگند. آن ها پا به دنیای ناشناخته ها می گذارند و خیلی زود می فهمند موجوداتی که با صوت شکار خود را می یابند، تنها تهدید پیش رویشان نیستند. بعلاوه در بخش هایی از فیلم هم نگاهی به روزهای شروعین تسخیر کره زمین به وسیله هیولاهای وحشتناک حاضر در اثر و چگونگی نخستین برخورد انسان ها با این موجودات ترسناک انداخته می گردد.

تا به این ساعت در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس 71 و 28 آنالیز امتیاز 93 از 100 و 73 از 100 برای این فیلم ثبت شده است که نشان می دهد با فیلم ترسناک قابل تأملی روبرو هستیم. ریچارد اسکات لارسون منتقد اسلنت در بخشی از نقد خود برای یک مکان ساکت 2 آورده است: وقتی اهمیت خانواده و میراث باعث ایجاد تنش در فیلم می گردد، کرازینسکی در منطقه امن خود قرار می گیرد. در فیلم توجه ویژه ای به بچه ها خانواده شده است و در چند صحنه با گرفتار شدن آن ها با پویایی و هوشمندی تعلیق و هیجان ایجاد می گردد. برخلاف بسیاری از فیلم های ترسناک که در اغلب دقایق به طور آشکار دشمن اصلی و پلید داستان را به ما نشان می دهند، در یک مکان ساکت 2 در بعضی سکانس ها نشانه واضحی از هیولاهای فیلم به چشم نمی خورد و همین باعث می گردد بیننده مدام در پی نشانه بصری یا صوتی از آن ها بگردد و ترسی عمیق وجود او را فرا بگیرد.

فیلم ماجراجویی و جنایی کروئلا به کارگردانی کریگ گیلسپی که بر اساس انیمیشن محبوب 101 سگ خالدار ساخته شده طی آخر هفته گذشته 2.2 میلیون دلار فروخته تا صندلی ششم جدول پرفروش ترین فیلم های آمریکا را به دست بیاورد. این فیلم پس از 45 روز نمایش در آمریکا و سایر کشورهای دنیا به ترتیب 80 و 136 میلیون دلار فروخته است.

مالیفیسنت ثابت کرد پرداختن از سویه ای نو به انیمیشن های قدیمی و به خصوص شخصیت های منفی آن ها مجذوب کنندهیت بسیار زیادی دارد و می تواند برای بیشتر فیلم بین ها جالب توجه باشد؛ زیرا واکاوی ذات و زندگی شخصیت های شرور دنیای دیزنی به سینمادوستان فرصت می دهد که ضمن مرور خاطرات خوش دوران کودکی خود، از دریچه ای تازه به اتفاقات داستان نگاه نموده و شخصیت ها برایشان عمق بیشتری پیدا نمایند. به همین دلیل در کروئلا هم شاهد چنین رویه ای هستیم و دیزنی به سراغ زندگی کروئلا دِویل، دشمن اصلی 101 سگ خالدار رفته است. این شخصیت خبیث توله سگ ها را می سارق تا از پوست آن ها برای خز لباس هایش استفاده کند!

تا به این ساعت برای کروئلا در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس 188 و 46 آنالیز امتیاز 74 از 100 و 61 از 100 به ثبت رسیده است. پیتر دبروژ از ورایتی در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: کریگ گیلسپی که چند سال قبل با فیلم من تونیا هستم خوش درخشید، شخصیت کروئلا را از آن حالت قابل پیش بینی در داستان 101 سگ خالدار نجات داده و با خلق اثری متمایز یکی از شرورترین شخصیت های دنیای دیزنی را با الگویی دور از انتظار و بدیع دوباره متولد نموده است.

این هفته فروش فیلم محافظ همسر هیتمن نسبت به هفته گذشته 46 درصد کاهش یافته و با 1.6 میلیون دلار فروش به صندلی هفتم رضایت داده است. داستان این فیلم چهار سال بعد از اتفاقات فیلم قبلی رقم می خورد و در آن مایکل برایس هنوز با داریوس کینکید دوست است و حالا همراه با هم برای نجات سونیا، همسر داریوس، کوشش می نمایند. تا به این ساعت در IMDB، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب امتیاز 65 از 100، 25 از 100 و 47 از 100 برای محافظ همسر هیتمن به ثبت رسیده است. برایان ترویت، منتقد یواس ای تودی در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: رابطه دو شخصیت اصلی فیلم دوست داشتنی است و با بازی های خوبی روبرو هستیم، اما محافظ همسر هیتمن روایت و فیلم نامه ای فرمولی دارد و اغلب اتفاقات و کنش های داستانی آن را در سایر فیلم های اکشن هم دیده ایم.

فیلم اکشن کمدی محافظ همسر هیتمن با بازی رایان رینولدز، ساموئل ال. جکسون، سلما هایک و مورگان فریمن دنباله فیلم پیروز محافظ مزدور است که با بودجه ای 30 میلیون دلاری توانست به فروشی بالغ بر 176 میلیون دلار در سراسر دنیا دست پیدا کند.

پیتر خرگوشه 2: فراری (Peter Rabbit 2: The Runaway) در پنجمین هفته نمایش اش 1.2 میلیون دلار فروخته و در صندلی هشتم قرار گرفته است. این فیلم دنباله ای برای پیتر خرگوشه به تعداد می رود که در سال 2018 با بودجه ای 50 میلیون دلاری به فروشی بالغ بر 220 میلیون دلار دست یافت. اکران پیتر خرگوشه 2: فراری در کشورهای اروپایی و آسیایی از چند هفته قبل شروع شده و این فیلم کمدی و ماجراجویی به کارگردانی ویل گلوک تا به این ساعت در بازارهای بین المللی 101 میلیون دلار فروخته که بیش از نیمی از آن مربوط به چین، استرالیا و انگلستان است.

در دنباله پیتر خرگوشه توماس و بیا ازدواج نموده اند و همراه با پیتر و خانواده خرگوشی اش زندگی می نمایند. پیتر که از زندگی در باغ خسته شده، به یک شهر عظیم می رود تا تجربه های نوی کسب کند، اما در این راه او با شخصیت های شرور داستان برخورد می نماید و تمام خانواده را به میان یک ماجرای نفسگیر باز می کشاند.

برای پیتر خرگوشه 2: فراری در متاکریتیک، IMDB و راتن تومیتوز به ترتیب امتیاز 44 از 100، 63 از 100 و 66 از 100 ثبت شده که نشان می دهد فیلم نو ویل گلوک در نظر سینمادوستان و منتقدان از کیفیتی نزدیک به فیلم قبلی برخوردار است. ایان فریر از مجله امپایر در یادداشت خود برای این فیلم آورده: اثر نو ویل گلوک به خوبی پدینگتون 2 نیست، اما پیتر خرگوشه 2 به لطف شوخ طبعی هایش در نیمه دومش قابل قبول ظاهر می گردد. یک بار دیگر شاهد تصویرگری داستان محبوب بیترکس پاتر در سینما هستیم.

این هفته فیلم در هایتس به کارگردانی جان ام. چو با بازی کوری هاکینز، لسلی گریس و دافنه رابین-وگا با نمایش در 788 سالن در آمریکا فقط 630 هزار دلار فروخته و در مکان نهم ایستاده است. داستان این فیلم طی سه روز در محله لاتین واشینگتن هایتس در نیویورک رخ می دهد و به زندگی صاحب یک خواربارفروشی می پردازد که درباره بستن مغازه اش و بازنشسته شدن در جمهوری دومینیکن بعد از به ارث رسیدن مبلغ قابل توجهی به او، احساسات متناقضی دارد.

تا به این ساعت در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس 231 و 50 آنالیز امتیاز 97 از 100 و 85 از 100 برای در هایتس به ثبت رسیده است. برایان لوری منتقد CNN در بخشی از نوشته خود درباره این فیلم آورده است: عظیم و پرجنب وجوش، در هایتس تمام ویژگی های یک فیلم مفرح تابستانی را دارد و در آن حساسیت های لین-منوئل میرندا و صحنه های پرزرق و برق کارگردان آسیایی های خرپول به چشم می خورد.

کمپانی A24 کمدی سیاه زولا را از 10 روز قبل در آمریکا اکران نموده که با استقبال مناسبی از سوی سینمادوستان روبرو شده است. این فیلم درباره استریپری به نام زولاست که سفر جاده ای عجیب و غریبی را به سمت استان فلوریدا شروع می نماید.

اغلب منتقدان از تماشای زولا راضی بوده اند و در متاکریتیک بر اساس 35 آنالیز امتیاز قابل قبول 75 از 100 برای آن به ثبت رسیده است. زولا با بازی رایلی کیو، نیکولاس براون و کولمن دومینگو تا به امروز تنها در آمریکا روی پرده رفته و توانسته طی آخر هفته گذشته 620 هزار دلار بفروشد تا مجموع عایدی خود را به 3.5 میلیون دلار برساند.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
بیوه سیاه

Black Widow

18080
سریع و خشمگین 9

F9: The Fast Saga

310.8141.3
بچه رییس: کسب وکار خانوادگی

The Boss Baby: Family Business

28.734.7
پاکسازی ابدی

The Forever Purge

26.727.4
یک مکان ساکت 2

A Quiet Place Part II

73150.7
کروئلا

Cruella

72.280.7
محافظ همسر هیتمن

The Hitmans Wifes Bodyguard

41.635.01
پیتر خرگوشه 2: فراری

Peter Rabbit 2: The Runaway

51.237.7
در هایتس

In the Heights

50.628.3
زولا

Zola

20.63.5

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 794

به "بیوه سیاه تمام رکوردها را جابه جا کرد (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیوه سیاه تمام رکوردها را جابه جا کرد (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید