آمریکا بار دیگر مدعی دست داشتن روسیه در حملات سایبری شد

به گزارش مجله گذر عمر، در پی حمله سایبری به بزرگترین شرکت توزیع گوشت دنیا ، آمریکا بار دیگر مدعی دست داشتن روسیه در انجام این گونه حملات شد.

آمریکا بار دیگر مدعی دست داشتن روسیه در حملات سایبری شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از تارنمای این شبکه خبری فرانسوی، کاخ سفید دیروز سه شنبه اعلام نمود، شرکت مواد غذایی جی.بی.اس برزیل به دولت ایالات متحده گفته است که حمله باج افزار به یک شرکت تولیدنماینده گوشت در آمریکای شمالی و استرالیا، از یک سازمان مجرمانه مستقر در روسیه نشات می گیرد. جی.بی.اس بزرگترین شرکت بسته بندی و توزیع گوشت در دنیا، روز گذشته (سه شنبه) اعلام نمود پیشرفت چشمگیری در زمینه حل حمله سایبری داشته است. بر اساس بیانیه ای که از سوی جی.بی.اس منتشر شده است، این شرکت تولیدنماینده گوشت از روز چهارشنبه فعالیت خود را از سر می گیرد و همین امر نگرانی ها از افزایش قیمت مواد غذایی را کاهش داده است.

حمله سایبری به این شرکت صنایع غذایی در پی حمله باج افزاری ماه گذشته به خط لوله نفتی کلونیال صورت می گرد که سبب اختلالات بسیاری در تحویل سوخت در جنوب شرقی ایالات متحده شد.

کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید در این خصوص گفت: واشنگتن با دولت روسیه تماس گرفته و اف.بی.آی (پلیس فدرال آمریکا) در حال تحقیق در این باره است.

ژان پیر اضافه کرد: کاخ سفید در این مورد به صورت مستقیم با دولت روسیه مشارکت می نماید و این پیغام را رسانده است که کشورهای مسئول نمی توانند مامن مجرمان سایبری باشند.

جی.بی.اس همچنین در بیانیه ای اعلام نموده است که حمله باج افزاری تمامی سیستم های هدف حمله را به حالت تعلیق درآورده است هرچند سرورهای پشتیبان همچنان فعال هستند. همزمان یکی از نمایندگان این شرکت صنایع غذایی اعلام نموده است که این حمله هیچ تاثیری بر فعالیت های شرکت مزبور در برزیل ندارد. این شرکت گفت که حمله سایبری روز یکشنبه بر سیستم های فناوری اطلاعات آن در آمریکای شمالی و استرالیا تاثیر گذاشته و حل این حادثه زمان بر خواهد بود.

قیمت گوشت گاو و خوک در آمریکا در حال حاضر در حال افزایش است زیرا چین واردات خود را افزایش داده، هزینه خوراک دام بالا رفته و کشتارگاه ها با کمبود کارگر روبرو هستند. تحلیلگران بر این باور هستند که هرگونه تاثیر بیشتر حمله باج افزارها بر مصرف نمایندگان به مدت زمان بسته بودن کارخانه های جی.بی.اس بستگی دارد.

طی چند سال گذشته، باج افزارها به یک مساله فوری امنیت ملی در آمریکا تبدیل شده است. تعدادی از گروه های هکرها که بسیاری از آنها روسی زبان هستند، نرم افزاری را برای رمزگذاری فایل ها طراحی می نمایند و سپس در ازای رمزگشایی از این فایل ها تقاضای رمز ارز می نمایند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 727

به "آمریکا بار دیگر مدعی دست داشتن روسیه در حملات سایبری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر مدعی دست داشتن روسیه در حملات سایبری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید