واکسن آمریکایی کرونا باز هم تلفات داد

به گزارش مجله گذر عمر، اداره کلانتری شهرستان پلاسر در کالیفرنیا بدون ارائه جزئیات، گفت یکی از ساکنان این ایالت ساعاتی بعد از دریافت یکی از واکسن های آمریکایی کرونا جان خود را از دست داد.

واکسن آمریکایی کرونا باز هم تلفات داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به گزارش رسانه های آمریکایی، یکی از ساکنان کالیفرنیا تنها ساعاتی بعد از دریافت واکسن کرونا جان خود را از دست داد.

اداره کلانتری شهرستان پلاسر در پستی در فیس بوک مرگ این فرد را اعلام نمود و گفت تحقیقاتی در این خصوص در جریان است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

طبق گزارش روزنامه نیویورک پست، آزمایش کرونای این فرد در ماه دسامبر مثبت شده بود و تنها ساعاتی قبل از مرگش در 21 ژانویه، واکسن دریافت نموده بود. در این گزارش گفته نشده که وی کدام یک از دو واکسن آمریکایی که به طور گستره در این کشور در حال تزریق است را استفاده نموده بود.

کلانتری پلاسر اضافه نمود: چند آژانس محلی، ایالتی و فدرال به طور فعال در حال آنالیز این مورد هستند؛ هر گزارشی درباره علت مرگ عجولانه است تا زمانی که نتیجه تحقیقات روشن گردد. با خانواده فرد متوفی ابراز همدردی می کنیم.

قرار است روز دوشنبه برای روشن شدن علت مرگ کالبدشکافی انجام گردد.

اخیراً گزارشی منتشر شد مبنی بر آنکه آمار و ارقامی که از میزان تلفات ناشی از ویروس کرونا در آمریکا ارائه شده، نشان می دهد که در هر دقیقه، سه آمریکایی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می دهد و حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان ها و کلینیک ها در بعضی از نقاط این کشور شده است.

دو شرکت آمریکایی فایزر و مُدرنا تأییدیه واکسن های ضد کرونایی خود را دریافت و میلیون ها دوز از آن ها را در سراسر ایالات متحده و کشور های دیگر از جمله انگلیس توزیع نموده اند.

با اینحال، بر اساس گزارش هایی که در سامانه فدرال گزارش عوارض جانبی واکسن در آمریکا ثبت شده، 55 نفر در این کشور بعد از دریافت یکی از واکسن های فایزر یا مدرنا جان باخته اند و صد ها نفر دچار عوارض بعضاً تهدیدکننده حیات شده اند.

علاوه بر آمریکا، تا به امروز کشور های متعددی بروز عوارض جانبی پس از دریافت واکسن فایزر را گزارش نموده اند.

پیش تر روزنامه دیلی میل نوشته بود، طبق نتایج یک نظرسنجی در آمریکا، 60 درصد کارکنان یک مرکز نگه داری سالمندان در ایالت اوهایو، حدود نیمی از کارکنان بخش بهداشت یکی از مناطق کالیفرنیا و 40 درصد از پرستاران شهر لس آنجلس از دریافت واکسن کرونا امتناع نموده اند.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند از عوارض جانبی خطرناک دریافت این واکسن نگران هستند و نمی خواهند با آن ها مانند موش آزمایشگاهی رفتار گردد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 497

به "واکسن آمریکایی کرونا باز هم تلفات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن آمریکایی کرونا باز هم تلفات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید