هشدار: اگر پس از دریافت واکسن دچار سردرد شدید، تست کرونا دهید

به گزارش مجله گذر عمر، به گفته متخصصان، علائم اولیه کرونا تفاوتی با عوارض جانبی جزئی واکسن ندارد و افرادی که پس از تزریق واکسن دچار سردرد یا تب می شوند باید آزمایش شوند.

هشدار: اگر پس از دریافت واکسن دچار سردرد شدید، تست کرونا دهید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، به گفته متخصصان، علائم اولیه کووید تفاوتی با عوارض جانبی جزئی واکسن ندارد و افرادی که پس از تزریق واکسن دچار سردرد یا تب می شوند باید آزمایش شوند.

مطالعه ای که از طریق محققان دانشگاه کینگز لندن صورت گرفته نشان داد، علائم اولیه کووید مانند سردرد و تب می تواند به اشتباه به عنوان یک عارضه جانبی واکسن برداشت شود.محققان از افراد واکسینه شده خواسته اند تا حدس و گمان نکند و برای کمک به ایمن نگه داشتن سایر افراد آزمایش کووید انجام دهد.

این پژوهش بر اساس داده های ارائه شده از طریق 362 هزار 770 نفر که از دسامبر تا می سال گذشته تحت درمان قرار گرفتند، انجام شد. یافته ها در حالی به دست می آیند که به دلیل ترس از تأثیر نوع امیکرون، موارد دریافت واکسن در انگلیس در حال افزایش است.

دانشمندان هشدار داده اند که برخی از عوارض جانبی تزریق کووید تقریباً از علائم اولیه خود ویروس قابل تشخیص نیستند. واکسن ها محافظت فوری ارائه نمی کنند و بدن تا دو هفته طول می کشد تا نحوه مبارزه با ویروس را بیاموزد. حتی در این صورت، در صورت ابتلای افراد به ویروس، ممکن است از ابتلای افراد به علائم آن جلوگیری نکنند. تخمین زده می شود، از هر 10 نفر یک نفر ممکن است بعد از تزریق دچار عوارض جانبی از جمله سردرد، خستگی و تب شود. کارشناسان دانشگاه کینگز لندن می گویند این عوارض جانبی نیز علائم هشدار دهنده اولیه کووید هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1073

به "هشدار: اگر پس از دریافت واکسن دچار سردرد شدید، تست کرونا دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار: اگر پس از دریافت واکسن دچار سردرد شدید، تست کرونا دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید