محدودیتی برای جذب اساتید مرد در دانشگاه های تک جنسیتی نداریم

به گزارش مجله گذر عمر، رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم تاکید کرد: این مرکز محدودیتی برای جذب هیات علمی مرد در دانشگاه های تک جنسیتی ندارد.

محدودیتی برای جذب اساتید مرد در دانشگاه های تک جنسیتی نداریم

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ضمن واکنش به اظهار نظر دانشگاه الزهرا (س) مبنی بر محرومیت اساتید آقا در جذب دانشگاه های دخترانه گفت: مرکز جذب اعضای هیات علمی طرح و برنامه ای مبنی بر انتقال، خروج و یا محدودیت جذب اساتید مرد در دانشگاه های دخترانه را در دستور کار خود ندارد و موارد مطروحه در سایر رسانه ها را تفسیر و برداشت ناصحیح بیان کرد.

وی شرح داد: تعبیر ناصحیح در خصوص جذب از آنجا ناشی شد که آغاز فراخوان بهمن 98، با ولادت حضرت زهرا (س) همزمان و مصادف شد، به این مناسبت، با دستور وزیر علوم به رئیس مرکز جذب، سهمیه جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه های دخترانه در این فراخوان دو برابر شد.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم بیان نمود: ابلاغ فوق در راستای سیاست تسهیلی در جذب بانوان به عنوان یک سیاست راهبردی وزارت علوم انجام گرفت؛ بنابراین تاکید می شود این دو برابر شدن موجب کاهش سهمیه و یا حذف سهمیه آقایان در این دانشگاه ها نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 70

به "محدودیتی برای جذب اساتید مرد در دانشگاه های تک جنسیتی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیتی برای جذب اساتید مرد در دانشگاه های تک جنسیتی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید