قیمت نو میوه و سبزیجات

به گزارش مجله گذر عمر، میوه های پرآب بر با حجم فراوری بالا نسبت به محصولاتی، چون سیب، کیوی و… قیمت بسیار پایینی داشته و چه بسیار از آن ها که سر از سطل های مکانیزه شهرداری در سطح شهر یا میادین بزرگ تره بار در می آورد.

قیمت نو میوه و سبزیجات

به گزارش مهر، قیمت عمده محصولات کشاورزی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران برای هفته جاری (18 تا 24 اردیبهشت 1402) اعلام شد. با گرم شدن هوا میوه های پرآب مانند هندوانه، خربزه، طالبی و ملون بسیار دلچسب خواهد بود، اما با توجه به بحران آب و خشکسالی که کشور را تهدید می نماید چه لزومی به کشت این محصولات با حجم بالا برای تأمین بازار داخل و البته صادرات وجود دارد. عجیب تر اینکه این میوه های پر آب بر نسبت به محصولات باغی مانند سیب، کیوی، پرتقال و… قیمت بسیار پایینی تری داشته و چه بسیار از آن ها که سر از سطل های مکانیزه شهرداری در سطح شهر یا میادین بزرگ تره بار در می آورد.

بازار میوه

قیمت عمده هندوانه در میدان بزرگ تره بار تهران هر کیلو 3 تا 8 هزار تومان قیمت گذاری شده که نشان از بیراهه های سیاست گذاری در بخش کشاورزی دارد. این موضوع احتیاج به رسیدگی دارد که باید مدیران وزارت جهاد کشاورزی توجه بیشتری به آن مبذول دارند.

در هفته جاری با فروکش کردن نرخ توت فرنگی میوه به اصطلاح لوکس کشور در مقابل نوبرانه های نیمه اول سال مانند گوجه سبز، زرد آلود و… در فهرست میوه های قیمت گذاری شده قرار گرفته که در ماه های گذشته در این فهرست درج نمی شد. توت فرنگی گرگان هر کیلو بین 30 تا 55 هزار تومان و توت فرنگی کرج بین 60 تا 100 هزار تومان قیمت عمده آن بوده که در میوه فروشی های سطح شهر با افزایش 30 تا 35 درصد به فروش می رسد.

قیمت آناناس میوه وارداتی نسبت به هفته گذشته حدود 100 هزار تومان گران تر شده است در مقابل پرتقال تامسون و رسمی، سیب زرد و قرمز تغییر قیمتی نداشتند.

قیمت موز هم در این هفته بر مبنای عرضه و تقاضا معین شده است.

بازار سبزی

در بازار سبزی جات قیمت سیب زمینی و پیاز زرد و شیری تغییری نداشته و به ترتیب 15، 14 و 12 هزار تومان قیمت عمده فروشی آن معین شده است.

قیمت خیار گلخانه ای و مینی اصفهان افزایش قیمت داشته و نوع گلخانه ای از 15 به 16 هزار تومان و خیار مینی اصفهان از 17 به 18 هزار تومان رسیده است.

فلفل دلمه رنگی که هفته گذشته بین 15 تا 45 هزار تومان در میدان بزرگ میوه و تره بار تهران قیمت گذاری شده بود در این هفته بر اساس عرضه و تقاضا معامله خواهد شد.

بعلاوه لازم به ذکر است مقرون به صرفه ترین محصول سبزی جات هویج با قیمت هر کیلو 9 هزار تومان و گران ترین سیر خشک با نرخ هر کیلو 48 هزار تومان است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1402 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1285

به "قیمت نو میوه و سبزیجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نو میوه و سبزیجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید