سرقت مسلحانه به خاطر همسر باردار

به گزارش مجله گذر عمر، مرد سابقه دار که با همدستی دو مرد دیگر از خانه ای سرقت نموده بود پس از دستگیری مدعی شد به خاطر تأمین مخارج زایمان همسر باردارش دست به این دزدی مسلحانه زده است.

سرقت مسلحانه به خاطر همسر باردار

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران، خبر وقوع این سرقت حدود 6 ماه قبل از سوی مردی ثروتمند به پلیس اعلام شد. وی در تشریح ماجرا گفت: من تنها زندگی می کنم شب در خانه نشسته بودم که زنگ زدند چون از رستوران غذا سفارش داده بودم فکر کردم پیک رستوران است اما در را که باز کردم ناگهان سه مرد نقابدار وارد خانه ام شدند و با تهدید اسلحه مقدار زیادی طلا و دلار سرقت کردند.آنها خانه من را می شناختند و می دانستند طلا و دلارها را کجا گذاشته ام. وقتی هم از خانه خارج شدند من دنبالشان به خیابان دویدم اما اثری از آنها ندیدم.

وقتی مأموران دوربین های محل را مورد آنالیز قرار دادند متوجه شدند یک پراید مقابل خانه منتظر دزدان بوده و آنها به محض خروج از خانه سوار شده و فرار نموده اند. کارآگاهان با شماره پلاکی که از پراید به دست آوردند صاحب آن را شناسایی و بازداشت کردند. اما وی مدعی شد شب حادثه خودرویش را به یکی از دوستانش امانت داده بود. با شناسایی راننده معین شد او مرد معتادی است که به خاطر 15 میلیون تومان پول حاضر شده دزدان را به محل سرقت ببرد اما خودش در دزدی نقشی نداشته است او گفت: من سه مردی را که وارد خانه شاکی شدند می شناسم. من آنها را به مقابل خانه مرد شاکی رساندم و موقع پیاده شدن هم دیدم یکی از آنها اسلحه دارد اما نمی دانستم ماجرا چیست چند دقیقه بعد از اینکه وارد خانه شدند دوباره برگشتند بعد هم به من 15 میلیون تومان دادند.

با توجه به اطلاعاتی که این مرد داده بود پلیس دزد اصلی را که طراح نقشه بود شناسایی کردند و متوجه شدند او یک متهم سابقه دار است. در ادامه معین شد این مرد فراری به خاطر اینکه همسرش باردار است آخر شب ها مخفیانه به خانه برمی شود. بنابراین مأموران کمین کردند و زمانی که متهم وارد خانه شد با ترفندی او را از خانه بیرون کشیده و دستگیرش کردند. پس از بازداشت متهم اصلی دو متهم دیگر نیز شناسایی شدند.

فرهاد متهم اصلی پرونده به مأموران گفت: من اصلاً شاکی را نمی شناختم. یک روز مردی به سراغم آمد و گفت که یک نفر را می شناسد که مقدار زیادی پول و دلار در خانه دارد و از من خواست آنها را سرقت کنم. من هم چون همسرم باردار بود و برای زایمانش پول لازم داشتم قبول کردم. آن مرد نقشه خانه شاکی را به من داد و من هم بر اساس آن به محل نگهداری پول و دلارها رفتم و سرقت کردم. البته اسلحه متعلق به من نبود اسلحه دست سینا دیگر متهم پرونده بود و ما فقط از آن اسلحه برای تهدید استفاده کردیم.

پلیس متوجه شد فردی که نقشه خانه شاکی را به دزدان داده است از آشنایان شاکی بوده که به علت یک خصومت شدید قصد انتقام گیری داشته است. بدین ترتیب وی نیز شناسایی و بازداشت شد. با تکمیل تحقیقات پرونده متهمان به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد تا بزودی پای میز محاکمه قرار گیرند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 547

به "سرقت مسلحانه به خاطر همسر باردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت مسلحانه به خاطر همسر باردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید