جاماندگان سهام عدالت کی مشخص تکلیف می شوند؟

به گزارش مجله گذر عمر، به گزارش خبرنگاران، عسگر توکلی رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت، با بیان اینکه دولت قبلی 11 شرکت از مجموع 61 شرکت قرار گرفته در سبد سهام عدالت را در اختیار خود گرفته بود، گفت: دولت قبلی علاوه بر این اقدام حتی میزان سود سهام بعضی از شرکت های به جای مانده را نیز کاهش داده بود.

جاماندگان سهام عدالت کی مشخص تکلیف می شوند؟

او اضافه نمود: اگر این شرکت ها دوباره به سبد سهام عدالت بازگردند تکلیف جاماندگان سهام نیز مشخص می گردد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت با بیان اینکه 20 میلیون جامانده سهام عدالت در کشور وجود دارد، گفت: یک میلیون و 800 سهامدار برگه سهام دارند، اما به علت قرار نگرفتن در سامانه، سودی به آن ها تعلق نمی گیرد.

توکلی گفت: حدود 7 میلیون نفر نیز جز شش دهک پایین جامعه و زیر چتر نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند که این ها نیز سهام عدالت دریافت نمی نمایند.

او ادامه داد: بیش از یک میلیون نفر نیز به علت شرایط اقتصادی سال های اخیر زیر خط فقر قرار گرفته اند و عایدی پایینی دارند که به این افراد نیز باید سهام عدالت تعلق بگیرد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت با بیان اینکه این 10 میلیون نفر در اولویت دریافت سهام عدالت هستند، از رایزنی با وزیر اقتصاد و هیات دولت اطلاع داد و گفت: نگاه آقای رئیسی به این موضوع مثبت است و نشست هایی نیز با وزیر اقتصاد برگزار و توافق های اولیه برای بازگرداندن شرکت ها به سبد سهام عدالت گرفته شده است.

توکلی اضافه نمود: اگر شرکت ها دوباره به سبد سهام عدالت بازگردند دولت این لایحه را برای تایید و اجرایی شدن به مجلس شورای اسلامی خواهد فرستاد تا منابع اقتصادی لازم نیز مشخص گردد.

او با بیان اینکه دولت سیزدهم عزم جدی دارد تا هر چه سریعتر تکلیف سهام دار کردن جاماندگان مشخص گردد، ادامه داد: درصورت بازگرداندن شرکت ها به سبد سهام عدالت تکلیف 10 میلیون از جاماندگان سهام با این راه چاره مشخص خواهد شد.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 934

به "جاماندگان سهام عدالت کی مشخص تکلیف می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاماندگان سهام عدالت کی مشخص تکلیف می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید