بهره برداری از مخزن 10 هزار مترمکعبی آب در گناباد

به گزارش گذر عمر، مخزن 10 هزار مترمکعبی آب شهرستان گناباد با حضور استاندار خراسان رضوی افتتاح و بهره برداری از آن شروع شد.

بهره برداری از مخزن 10 هزار مترمکعبی آب در گناباد

به گزارش از ، حامد قربانی فرماندار گناباد با اشاره به اعتبار هزینه شده برای ساخت بهره برداری از مخزن 10 هزار مترمکعبی آب در گناباد مخزن را 55 میلیارد ریال اسم کرد و گفت: خط انتقال طولانی آب، یکی از مسائل در تامین آب شهر گناباد بود که با احداث این مخزن، این مشکل رفع و امکان ذخیره سازی آب در مواقع بحرانی فراهم شده است.

او اضافه نمود: اکنون در شرایط کمبود آب و در صورت بروز رخداد های غیرمترقبه در طول جهت، آب آشامیدنی مورد احتیاج مردم گناباد به وسیله این مخزن تامین شده و مردم کمتر دچار مشکل کمبود آب خواهند شد.

جواد سالاری رئیس امور آب و فاضلاب گناباد گفت: با بهره برداری از این مخزن، حجم ذخیره سازی آب در این شهر به 20 هزار مترمکعب افزایش یافته است که مشکل کمبود آب در شرایط بحرانی تا حد زیادی رفع شده است.

او اضافه نمود: فرسودگی خط 120 کیلومتری انتقال آب موجب بروز اتفاق های زیاد و ایجاد مشکل در ذخیره آب در گناباد شده بود.

رئیس امور آب و فاضلاب گناباد ادامه داد: با توجه به گذشت بیش از 28 سال از شروع اجرای این خط انتقال و 19 سال از بهره برداری آن، این خط انتقال بسیار فرسوده شده که از ابتدای سال گذشته تا به امروز بیش از 40 اتفاق در این جهت روی داده است و به علت اتصال بیشتر منابع آبی شهر گناباد به این خط، با هر ترکیدگی لوله، آب بیش از 70 درصد شهر از مدار خارج می شد و آب موجود در مخازن هم تنها احتیاج 12 ساعت شهر را جوابگو بود و صدای شهروندان را از بی آبی درمی آورد.

/ا.د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 814

به "بهره برداری از مخزن 10 هزار مترمکعبی آب در گناباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از مخزن 10 هزار مترمکعبی آب در گناباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید