مانع زدایی از سرمایه گذاری، یک کار جهادی برای حضور بخش خصوصی است

به گزارش مجله گذر عمر، وحیدی گفت: امید بر این است که با عملیاتی شدن کامل سامانه انتقال آنی مجوز های سرمایه گذاری شاهد رشد شتابان سرمایه گذاری در استان ها باشیم.

مانع زدایی از سرمایه گذاری، یک کار جهادی برای حضور بخش خصوصی است

به گزارش ، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین رونمایی از سامانه انتقال آنی مجوز های سرمایه گذاری در استان خرسان شاقتصادی که از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس صورت گرفت، با بیان اینکه امروز کشور عزیزمان ایران بیش از هر زمان دیگری به سرمایه گذاری برای ارتقای سطح اشتغال و کاهش بیکاری نیاز دارد، گفت: یکی از موضوعات مهم در ارزیابی شرایط اقتصادی، شرایط حوزه کسب و کار است.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه زمان فعلی مورد نیاز برای اخذ مجوز های لازم برای راه اندازی کسب و کار، طولانی است، گفت: تعداد بالای فرآیند مجوز ها که موجب خستگی سرمایه گذاران می شود، قطعا خسارت بزرگی برای تولید و اشتغال در کشور به همراه دارد که بایستی این امر مهم و خطیر ساماندهی شود.

وی در همین خصوص با اشاره به اقدام خوب و روبه جلو در مساله جذب سرمایه گذاری در استان خراسان شاقتصادی با استفاده از سامانه انتقال آنی مجوز های سرمایه گذاری، شرح داد: رونمایی از این سامانه نوید مهمی برای توسعه و آبادانی است و با حذف مراحل خسته کننده و طولانی می تواند به حذب سرمایه های بیشتر کمک کند که قطعا در پیشرفت و توسعه استان خراسان شاقتصادی قابل مشاهده خواهد بود.

وحیدی با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد با تفویض اختیار بیشتر به استانداران، امر خطیر توسعه و آبادانی را در کشور با سرعتی بیشتر از گذشته پیگیری کنیم، گفت: اختیارات بیشتر باید به استانداران داده شود تا با استفاده از خرد جمعی در هر استان ابتکارات جدیدی را طراحی کنند.

وی اضافه کرد: اقدام انجام شده از سوی استاندار خراسان شاقتصادی برای راه اندازی این طرح می تواند در راستا توسعه استان مؤثر باشد.

رئیس شورای امنیت کشور با تاکید بر این موضوع که نباید لحظه ای از ابتکار و خلاقیت در راستای توسعه غافل شویم، گفت: انسجام و هم افزایی نوید بخش این است که با ابتکار و نوآوری ها می توانیم بر مسائل فائق بیایم و توسعه و آبادانی را رقم زده و با نگرش درست فضای کسب و کار را بهبود بخشیم.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان این که طرح سامانه انتقال آنی مجوز های سرمایه گذاری را طلیعه ای قابل توجه برای حرکت در راستا توسعه استان می بینم، گفت: این طرح فرصتی مناسب برای شناخت ظرفیت های استان خواهد بود و تمامی استان آماده سرمایه گذاری می شود.

وی اضافه کرد: پروژه های کلان در کنار پروژه های میانه و خرد برای تمامی سطوح تعریف شود تا هر سرمایه گذار در هر سطحی از سرمایه گذاری مد نظر ورود یابد.

وحیدی همچنین با اشاره به اینکه در آینده می توان با ایجاد تعاونی های سرمایه گذاری شاهد سرمایه گذاری های مشترک باشیم، اظهار کرد: اگر نتیجه فعالیت این سامانه، جلب مشارکت آحاد مردم در بخش فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری باشد، شور و نشاط اقتصادی و سازندگی را در پی خواهد داشت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اتاق های فکر در استان پای کار بیایند تا شاهد طلیعه های خوب برای توسعه و پیشرفت اقتصاد ملی باشیم، شرح داد: مانع زدایی از سرمایه گذاری، یک کار جهادی است که موجب حضور بخش های خصوصی قوی خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 837

به "مانع زدایی از سرمایه گذاری، یک کار جهادی برای حضور بخش خصوصی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانع زدایی از سرمایه گذاری، یک کار جهادی برای حضور بخش خصوصی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید