برگزاری جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران در بیمه ایران

به گزارش گذر عمر، جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران ایران با حضور دکتر رضایی مدیرعامل بیمه ایران، دکتر کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران، زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران و رئیس شورای هماهنگی معاونان فنی صنعت بیمه و معاونین فنی سایر شرکت های بیمه به میزبانی بیمه ایران برگزار گردید.

برگزاری جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران در بیمه ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، دکتر رضایی مدیرعامل بیمه ایران در این جلسه موفقیت صنعت بیمه و بهبود عملیات بیمه گری را مرهون همکاری و تعامل معاونان فنی و استانداردسازی در عملیات صدور، کارشناسی و خسارت دانست وگفت : تعامل و تعمق در حوزه فنی، موجب ارتقای کمی و کیفی شرکت بیمه و به تبع آن صنعت بیمه خواهد شد.

مدیرعامل بیمه ایران در ادامه از پیگیریها و حمایتهای دبیرکل سندیکای بیمه گران تشکر کرد و اضافه نمود :اقدامات اخیر و مصوبه شورای عمومی در خصوص مناقصات بیمه ای، نقطه عطفی در همکاری فنی و کاری میان اعضای این شورا خواهد بود از این رو به همه توصیه می کنم برای سنجش ریسک ها وشناسایی بهتر بیمه گذاران، نظام تبادل اطلاعات هوشمند و دقیقی را ایجاد کنند تا ریسک های مناسب و بیمه گذاران بهتر از گذشته انتخاب شوند.

مدیرعامل بیمه ایران همچنین خواهان ایجاد یک سیستم مشخص حداقل نرخ در کلیه رشته های بیمه ای شد و خاطر نشان کرد: بامشخص کف نرخ فنی با شاخص بندی و معیار درست فاکتورهای ریسک، مشخص حق بیمه و بهای خطر بدرستی و عادلانه مشخص می شود.

دکتر رضایی، ادامه اصلاحات لازم در آیین نامه ها و مقررات فعلی شورای عالی بیمه از جمله آیین نامه 76 در بخش اتکایی را خواهان شد تا صنعت بیمه کشوربا روزآمدسازی مقررات ،با فرایند فناوری و توسعه همگام شود.

وی در ادامه سخنان خود، با ارائه پاورپوینتی، بااشاره به تحول جهانی در بخش IT و ریسک و بهره مندی از هوش مصنوعی و تجاری، نواندیشی در صنعت بیمه را ضرورتی انکار ناپذیر دانست.

مدیرعامل بیمه ایران در انتها، اعضای جلسه را عصاره های فنی صنعت بیمه دانست و خطاب به حاضران در جلسه تاکید نمود: شرکتهای بیمه بایستی به دنبال ارتقای کیفی خدمات، خلق محصولات جدید بیمه ای و بهبود فرآیندها و توسعه بیمه های الکترونیکی و بیمه های زندگی باشند چرا که صنعت بیمه کشور در سال جهش فراوری دو ماموریت عظیم حمایت از فراوریکنندگان داخلی با پوشش های متنوع بیمه ای وجهش فراوری در حق بیمه را بعهده دارد که در واقع فراوری حق بیمه، هم بطور مستقیم و هم غیرمستقیم در توسعه اقتصاد کشور نقش آفرینی می نماید.

دکتر سید محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران هم در این جلسه، مراحل آماده سازی دستورالعمل مناقصات بیمه ای را تشریح کرد وگفت: درحال حاضر که شاهد عصر دیجیتال وتغییرات گسترده در جهان هستیم باید برای ادامه فعالیت های خود شرائط جدیدی را ایجاد نماییم تا خود را با فرایند تغییرات همگام سازیم.

دبیرکل سندیکای بیمه گران، آماده سازی دستورالعمل مناقصات بیمه ای را یکی از اقدامات بسیار خوب صنعت بیمه دانست وخواهان همکاری همه شرکت ها برای پیاده سازی این دستور العمل شد.

دکتر کریمی رقابت منفی را یکی از عوامل بازدارنده رشد صنعت بیمه معرفی کرد وخواهان استفاده از تجارب معاونان فنی برای توانمند سازی نیروی انسانی صنعت بیمه شد.

محمد زاهجهان معاون فنی بیمه ایران نیز از حضور همه اعضای شورا به خصوص مدیر عامل بیمه ایران و دبیرکل سندیکای بیمه گران در این جلسه تشکر و قدردانی نمود و دستور کار جلسه شورا با مشخص و انتخاب اعضای کمسیون مناقصات بیمه ای سندیکا و آنالیز مفاد اصلاحی آئین نامه شماره 76 شورایعالی بیمه و ارائه نظرات معاونان فنی صنعت بیمه ادامه پیدا کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 278

به "برگزاری جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران در بیمه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران در بیمه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید