بازگشایی قریب الوقوع فرودگاه ها در سوریه

به گزارش گذر عمر، وزیر بهداشت سوریه گفت که با در نظر دریافت تدابیر شدید بهداشتی و درمانی، فرودگاه های این کشور به زودی بازگشایی خواهد شد.

بازگشایی قریب الوقوع فرودگاه ها در سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)نزار یازجی وزیر بهداشت سوریه اعلام کرد که به زودی فرودگاه های این کشور از جمله فرودگاه بین المللی دمشق بازگشایی خواهد شد.

یازجی در این باره گفت: مطالعات و بررسی های فشرده ای به منظور بازگشایی فرودگاه های کشور در حال انجام است.تلاش می شود تا مکانیزم های بهداشتی ویژه ای برای تشخیص ویروس کرونا در فرودگاه های کشور اعمال شود.

وی در جمع خبرنگاران سوری اضافه نمود: دیگر بیش از این نمی توانیم اجازه دهیم که آثار سوء ناشی از شیوع ویروس کرونا در بخش های اقتصادی و خدمات دهی کشور خودنمایی کند. باید با پایبندی به اصول دقیق فردی و اجتماعی بهداشتی حلقه محاصره را شکسته و از شیوع این ویروس در بهترین صورت آن جلوگیری کنیم.

وزیر بهداشت سوریه در ادامه شرح داد: از فردا 4 مرکز پیشگیری و تشخیص شیوع ویروس کرونا در فرودگاه ها آغاز به کار خواهند کرد تا سلامت جسمی مسافران پروازهای خارجی به دقت بررسی شود. پس از آن گواهینامه ای نیزبه منظور تایید سلامت آنان به مسئولان کشورهای خارجی پذیرای مسافران سوری ارائه خواهد شد.

وی همچنین درباره شرایط مسافران سوری که قصد بازگشت به کشورشان را دارند، شرح داد: تلاش ها برای بازگرداندن شهفرایندان سوری که قصد بازگشت به کشورشان را دارند، ادامه دارد این فرایند با توجه به آمادگی های بهداشتی و درمانی سوریه در راستای قرنطینه و یا درمان مسافران انجام می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 173

به "بازگشایی قریب الوقوع فرودگاه ها در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی قریب الوقوع فرودگاه ها در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید