افزایش سقف کارت به کارت شتابی و درون بانکی

به گزارش گذر عمر، تمهیدات ویژه بانک مرکزی با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب بانک ها به شبکه بانکی ابلاغ شد.

افزایش سقف کارت به کارت شتابی و درون بانکی

به گزارش بانک مرکزی، تمهیدات ویژه با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب بانک ها در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا به شبکه بانکی ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است:

با عنایت به شرایط خاص بهداشتی کشور و موج سوم کرونا و در راستای مدیریت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات مردم به شعب بانک ها لازم است دستور فرمایید موارد زیر با اولویت آنی در دستور کار آن بانک قرار گرفته و بر رعایت آن نظارت دقیق به عمل آید:

-سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون بانکی از مبدا هر کارت به 100 میلیون ریال در هر روز افزایش می یابد. گفتنی است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت به وسیله پرداخت ساز ها از 10 میلیون ریال به 30 میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتاقتصادی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. گفتنی است در صورت پیوستن به بانک ها و پرداخت ساز ها به هاب فناوران اقتصادی این سقف می تواند تا مبلغ 50 میلیون ریال افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت های بانکی بدون احتیاج به مراجعه حضوری مشتری تا انتها سال 99 و به مدت یک سال بلامانع است. لازم است اقدامات لازم برای احراز هویت غیر حضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت گیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به 20 میلیون ریال افزایش یابد

- لازم است فرآیند های افتتاح حساب و دریافت تسهیلات در راستای کاهش زمان حضور مشتریان در شعب اصلاح گردد و مشتریان بتوانند تمام اقدامات لازم نظیر تکمیل فرم ها را به صورت غیرحضوری انجام دهند و پس از مراجعه حضوری صرفاً برای احراز هویت و با صرف حداقل زمان در کوتاه ترین زمان ممکن امور مربوط به انتها رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 375

به "افزایش سقف کارت به کارت شتابی و درون بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سقف کارت به کارت شتابی و درون بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید