4 محصول ایران ساخت به درمان سرطان یاری می نماید

به گزارش مجله گذر عمر، سالانه افراد زیادی به سرطان مبتلا می شوند و با پیر شدن جمعیت کشورها، سالانه به این آمار افزوده می گردد؛ اما این بیماران با استفاده از فناوری می توانند از درمان هدفمند سرطان بهره مند شوند.

4 محصول ایران ساخت به درمان سرطان یاری می نماید

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری انشجو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ هر سال افراد زیادی به سرطان مبتلا می شوند و با پیر شدن جمعیت کشورها، سالانه به این آمار افزوده می گردد. اما این بیماران با استفاده از فناوری می توانند از درمان هدفمند سرطان بهره مند شوند. به همین دلیل هم مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی از فراوری محصولات فناورانه برای درمان، تشخیص و پیشگیری سرطان حمایت نموده است. محصولاتی که پیش از این به کشور وارد می شد و اکنون با تکیه به توانمندی نیروی انسانی ایران ساخت شده اند. در زیر به این محصولات اشاره شده است.

1. خدمت معین فرایند درمانی فرد محور بیماری های سرطان با تحلیل داده های پالین آنکو

متخصصان در شرکت مهندسی ژن کاوشگران آریا یک خدمت برای بررسی توالی ژنوم بافت تومور ارائه داده اند. بیماران سرطانی با استفاده از این خدمت می توانند از تغییرات ژنوم بافت تومور خود مطلع شوند. خدمتی که برای انواع سرطان ها مانند پستان، ریه، روه، سر و گردن، ریه و پروستات کاربردی است.

علاه بر اینکه با استفاده از این محصول ایران ساخت تغییرات و جهش های ژنوم معین می گردد می توان با آن برای درمان هدفمند تومور پیشنهاد دارویی داد که باعث کاهش اثرات جانبی ناشی از درمان غیرهدفمند تومور می گردد.

2. خدمت تشخیص بیماری های نادر و پیچیده با تحلیل داده های پالین ور

محصول ایران ساخت شده دیگر به شناسایی جهش های عامل ناهنجاری های ژنتیکی یاری می نماید. خدمت تشخیص بیماری های نادر و پیچیده با تحلیل داده های پالین ور اسم آن است که با استفاده از آن می توان بیماری های مادرزادی تا سرطان های پیشرفته را تشخیص داد؛ آن هم با دقت بالا.

این محصول به پیشگیری از بروز سرطان های ارثی در خانواده های درگیر یاری می نماید. پالین ور یک الگوریتم بومی است که دسته بندی ژن ها بر پایه بیماری زایی آن ها را انجام می دهد. دستاورد این الگوریتم بررسی میلیون ها ژن در دقیقه است.

3. تست ژنتیکی سرطان های وراثتی

یک تست ژنتیکی به نام آی سی جی ایکس برای افراد دارای سابقه وراثتی سرطان کاربرد دارد. محققان در شرکت هومن ژن پارس این محصول را ایران ساخت نموده اند. پیشگیری از ابتلا به سرطان در افرادی که مبتلا نشده اند یکی از کاربرد های مهم آن است. بعلاوه با استفاده از آن می توان از ابتلای دیگر اندام ها در افراد مبتلا به سرطان پیشگیری کرد و از انتقال ناهنجاری ژنتیکی مرتبط به سرطان به نسل بعد آسوده خاطر شد.

تست های ژنتیکی سرطان های وراثتی به اسم تست های پیشگیرانه شناخته می شوند و در افرادی که هنوز به سرطان مبتا نشدند، راهکارهای درمانی ممکن را توصیه می نمایند.

4. بررسی داده های بالینی و تحقیقاتی حاصل از روش های ان جی اس

معین توالی کل ژن های بیمار و یافتن تغییرات ژنتیکی مخرب کاری است که محصول ایران ساخت شرکت دانش بنیان ژن فن پیشرو طب انجام می دهد تا عامل بیماری ژنتیکی در افراد معین گردد. با این محصول درمان های شخصی برای هر بیمار با توجه به ساختار ژنتیکی او پیشنهاد می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 840

به "4 محصول ایران ساخت به درمان سرطان یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 محصول ایران ساخت به درمان سرطان یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید