یارانه تیر ماه 1401 چقدر است و چندم واریز میشود؟

به گزارش مجله گذر عمر، شایعاتی همانند اختصاص یارانه نان، یارانه عید قربان، یارانه بنزین و... باعث ابهام بخش اعظم یارانه بگیران شده است. در حال حاضر گروهی از مشمولان دریافت یارانه، انتظار واریز اعداد و ارقام تازه ای را دارند. اما واقعیت امر این است که دولت هیچ تصمیمی برای تغییر مقدار یارانه های واریزی به حساب سرپرستان خانوار ندارد.

یارانه تیر ماه 1401 چقدر است و چندم واریز میشود؟

به گزارش خبرنگاران، در چنین شرایطی یارانه نقدی تیر ماه نیز مطابق مرحله اردیبهشت و خرداد به حساب یارانه بگیران واریز می گردد. بر طبق این قاعده، اگر در مرحله 135 و 136 یارانه 300 و 400 هزار تومانی دریافت نموده اید، در مرحله 137 نیز بدون هیچ تغییری همان مبالغ را دریافت خواهید کرد.

اما اگر نسبت به عدم دریافت یارانه اعتراضی به ثبت رسانده اید و نمی دانید چه مبلغی برای تان واریز می گردد، باید قرار گیری تان در دهک ها توجه کنید. چنانچه کارشناسان سازمان هدفمندی یارانه، شما را در دهک اول تا سوم قرار دهند، به ازای هر نفر مبلغ 400 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می گردد. اگر هم در دهک چهارم تا نهم قرار گرفته باشید، این مبلغ به ازای هر نفر به 300 هزار تومان می رسد.

البته اگر گردش حساب یک سال اخیرتان بیش از 300 میلیون تومان است، سفر خارجی رفته اید، یا خودرویی با قیمت بالاتر از 300 میلیون تومان در طول یک سال اخیر خریده باشید، ممکن است در دهک دهم قرار بگیرید و یارانه ای به شما تعلق نگیرد.

یارانه تیرماه چندم واریز میگردد؟

سازمان هدفمندی یارانه ها و تیم مالی دولت هنوز زمان واریز یارانه نقدی مرحله 137 یا همان تیر ماه 1401 را اعلام ننموده اند. اما جدول زمان بندی مراحل گذشته واریز یارانه ها به ما نشان می دهد که در طول دو فصل گذشته، دولت یارانه ها را در روز بیستم همان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز نموده است.

با این وجود به نظر می رسد که یارانه این ماه نیز، در ساعت 24 روز دوشنبه 20 تیرماه به حساب یارانه بگیران واریز گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1146

به "یارانه تیر ماه 1401 چقدر است و چندم واریز میشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه تیر ماه 1401 چقدر است و چندم واریز میشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید