بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد

به گزارش مجله گذر عمر، ایرنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر گشته، بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد.

بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد

شرایط جغرافیایی جزیره کیش و تنها راه ارتباطی هوایی و دریایی آن با سرزمین اصلی سبب شده که با کاهش پروازها به این جزیره در فصل گرما، بنادر نقش کلیدی در جابه جایی مسافر و رونق گردشگری منطقه ایفا نمایند.

تا همین یک سال پیش، بیس هیچکدام از کشتی های مسافربری فعال در مسیر کیش-چارک و بلعکس، بندر کیش نبود و همین موضوع به پاشنه آشیلی برای تردد مسافران به سرزمین اصلی در شرایط خاص تبدیل شده بود اما هم اکنون با کوشش های شبانه روزی مدیران این حوزه در کیش، مرکز 2 کشتی مسافربری در بندرگاه این جزیره قرار گرفته و بسیاری از مسائل موجود را برطرف نموده است.

به همین دلیل مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از پیوستن کشتی مسافربری مریم به ناوگان حمل و نقل دریایی این جزیره اطلاع داد و گفت: 320 نفر صندلی به ظرفیت مسافربری دریایی کیش اضافه شد.

عزت الله محمدی با اعلام اینکه ظرفیت ناوگان حمل و نقل دریایی کیش به یک هزار و 160 نفر صندلی رسیده، اظهار کرد: افزایش ظرفیت حمل و نقل دریایی در راستای تسهیل تردد مسافران و گردشگران به جزیره در دستور کار قرار داد و به همین دلیل از تمامی ظرفیت های موجود بهره مند خواهیم شد.

وی ادامه داد: کشتی مسافربری مریم با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی با ظرفیت 320 مسافر و سرعتی بالغ بر 17 نات در طول هفته هر شب از ساعت 21:30 به بندرچارک و در ساعت 23 از چارک به کیش تردد خواهد داشت.

محمدی با اشاره به پتانسیل های موجود در بندرگاه تجاری و مسافری جزیره اضافه کرد: بندرگاه کیش یکی از زیرساخت های ارتباطی و حمل و نقلی است که نقش مهمی در خدمات دهی به مسافران و توسعه حوزه گردشگری بر عهده دارد.

بعلاوه مدیر کل بنادر کیش به جزئیات اضافه شدن کشتی مسافربری مریم به ناوگان حمل و نقل دریایی این جزیره اشاره نمود و گفت: با رعایت تمامی الزامات و تعهدات اجرا شده، بندر کیش اولین مجوز حرکت کشتی مسافر بری پس از غروب آفتاب را در کشور دریافت کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 9 کشتی مسافربری در مسیر دریایی منتهی به کیش در حال فعالیت هستند، اضافه کرد: بیس 2 فروند از این کشتی ها کیش مشخص شده است و این در حالیست که پیش تر مرکزیت تمامی آنها خارج از بندرگاه کیش بود.

به گفته کاپیتان حامدخواه، مسافران و گردشگرانی که از مسیرهای دریایی به این منطقه سفر می نمایند، می توانند از ظرفیت های موجود در مسیر یاد شده بهره مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه بندرگاه تجاری و مسافری کیش ظرفیت های بی نظیری در توسعه مالی دارد، اضافه کرد: این بندرگاه به عنوان پیشقراول ارتقاء سطح حوزه صعنت گردشگری و سرمایه گذاری نقش محوری را ایفا می نماید و گام های موثری نیز در این زمینه برداشته شده است؛ به طور مثال جابجایی بیش از سه هزار خودرو در ایام نوروز طی هشت ساعت از بندرگاه کیش دستاوردی است که جایگاه این بندرگاه را در سطح کشور به رخ کشید.

منبع: همگردی
انتشار: 11 تیر 1403 بروزرسانی: 11 تیر 1403 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1358

به "بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید