پوتین از واکسیناسیون مجدد خود علیه کرونا اطلاع داد

به گزارش مجله گذر عمر، رئیس جمهوری روسیه با اعلام اینکه روز یکشنبه با واکسن اسپوتنیک تک دُزی تجدید واکسیناسیون شده، آماری از موارد استفاده از واکسن اسپوتنیک-وی علیه ویروس کرونا در داخل این کشور و در سایر کشورهای دنیا ارائه داد.

پوتین از واکسیناسیون مجدد خود علیه کرونا اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در نشستی با دنیس لاگانوف معاون مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی روسیه گامالیا که با همکاری وزارت دفاع این کشور، نخستین واکسن علیه ویروس کرونا با عنوان اسپوتنیک-وی را فراوری نموده، اظهار داشت که با استفاده از داروی اسپوتنیک تک دُزی (اسپوتنیک لایت) تجدید واکسیناسیون شده است.

پوتین گفت: طبق توصیه های همکاران شما در مرکز گامالیا، امروز (یکشنبه) من با داروی اسپوتنیک لایت بار دیگر واکسینه شدم که تجدید واکسیناسیون نامیده می گردد. اکنون دو ساعتی از زمان تزریق من می گذرد و احساس عادی دارم و هیچ عوارضی به خاطر استفاده از واکسن نداشتم.

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد، او نیز ممکن بود که به بیماری کووید-19 مبتلا گردد، ولی در سایه واکسیناسیون این اتفاق نیفتاده است و همین مسئله تأثیر واکسن اسپوتنیک-وی را نشان می دهد.

ولادیمیر پوتین در بهار امسال واکسیناسیون شده بود: وی در تاریخ 23 ماه مارس (سوم فروردین ماه) نخستین دُز واکسن اسپوتنیک-وی را دریافت نموده و سپس در تاریخ 14 آوریل (25 فروردین ماه) برای دومین بار واکسینه شد.

رئیس جمهوری روسیه در این نشست بعلاوه تأکید کرد که واکسن اسپوتنیک-وی که به وسیله مرکز گامالیا ساخته شده و نخستین واکسن دنیا علیه ویروس کروناست که به ثبت رسیده، ایمنی و موثر بودن بودن خود را به خوبی به اثبات رسانده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 50 میلیون نفر از شهروندان روسی در داخل کشور با استفاده از واکسن اسپوتنیک-وی در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند و در دنیا هم این رقم بسیار بیشتر بوده و در کشورهایی که استفاده از این داروی روسی را به ثبت رسانده اند، تا به امروز حدود 100 الی 120 میلیون نفر با این واکسن واکسیناسیون انجام داده اند و این موفقیتی برای روسیه و مرکز تحقیقاتی گامالیا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 960

به "پوتین از واکسیناسیون مجدد خود علیه کرونا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین از واکسیناسیون مجدد خود علیه کرونا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید