پروانه بهره برداری از نخستین اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی دامغان صادر شد

به گزارش مجله گذر عمر، ایسنا/ براساس خبر و گزارش های واصله، پروانه بهره برداری از نخستین اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی دامغان صادر شد.

پروانه بهره برداری از نخستین اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی دامغان صادر شد

مجتبی اکبرپور، مدیر اداره میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی دامغان اظهار کرد: پروانه بهره برداری از اولین اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی دامغان در محله زینبیه با برای یکی از زنان دامغانی صادر شد. با راه اندازی این اقامتگاه ضمن ایجاد شدن زمینه اشتغال مستقیم برای دو نفر، تعداد اقامتگاه های بومگردی دارای مجوز این شهرستان به 10 مرکز رسید.

وی با اشاره به اینکه احیا و هویت بخشی به بافت های تاریخی سبب رونق و معنا بخشیدن به ارزش های نهفته در تاریخ کهن ایران زمین می گردد، گفت: بافت تاریخی دامغان ظرفیت و ارزش زیادی از جمله در بازار، کاروانسرا، باراندازها، تکایا، مدارس علمیه و خانه های با ارزش قدیمی دارد. بازسازی، ساماندهی و تعریف محورهای جهانگردی شهری در بخش های مختلف آن از جمله اقدام های مهمی است که می تواند در جذب جهانگرد داخلی و خارجی مؤثر باشد.

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان سمنان نیز گفت: نمایشگاه گروهی زیورآلات هفتان با نمایش زیورآلات با آرایه های تاریخ و فرهنگ قومس در شهر سمنان برگزار گردید.

سمانه سلطانی پور اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، افزایش فروش، ایجاد رونق مالی، معرفی آثار و ارائه زیورآلات با طرح و نقوشی از تمدن، تاریخ، فرهنگ و طبیعت استان سمنان است.

وی اضافه نمود: در این نمایشگاه آثار آقایان حق دوست، امیری، نظری و خانم ها جاودی، داداشی، کمندی، مراد علیان، امیرجان، شهاب، شاهی، محمودیان و عبدوس از 27 آبان تا 2 آذر در گالری سیمرغ در فرهنگسرای کومش سمنان به نمایش گذاشته شد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 آذر 1402 بروزرسانی: 5 آذر 1402 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1344

به "پروانه بهره برداری از نخستین اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی دامغان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروانه بهره برداری از نخستین اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی دامغان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید