ممنوعیت فعالیت پاورلیفتینگ بانوان در خوزستان

به گزارش گذر عمر، رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان با اشاره به بعضی تبلیغات در زمینه شروع فعالیت استان در رشته پاورلیفتینگ بانوان، گفت: انجام هر گونه فعالیت در این رشته در خوزستان، ممنوع و غیرقانونی است.

ممنوعیت فعالیت پاورلیفتینگ بانوان در خوزستان

اردوان قاسمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تبلیغات بعضی باشگاه های استان مبنی بر آغاز فعالیت رشته پاورلیفتینگ، اظهار کرد: بعضی افراد با قرار دادن مطالبی در شرایط پیغام رسان خود در واتساپ، در حال تبلیغ رشته پاورلیفتینگ بانوان استان با عنوان افتتاح پایگاه پاورلیفتینگ بانوان هستند، در حالی که هنوز خود فدراسیون نیز از لباس این رشته برای بانوان رونمایی نکرده و هیچ دوره مربیگری و داوری برگزار نشده است که به تبع آن ما هم بتوانیم فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان را در خوزستان آغاز کنیم.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر مجوز هیچ گونه فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان برای باشگاه ها صادر نشده است، گفت: متاسفانه بعضی باشگاه ها و آقایان در استان با توجه به عدم آگاهی مردم، آغاز به تبلیغات در مورد فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان داشته اند، در حالی که فعلا انجام هرگونه فعالیت در این رشته، ممنوع و غیرقانونی است اما این افراد به دنبال جذب مخاطب هستند.

رئیس هیات پرورش اندام و بدنسازی خوزستان ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان نیز روز پیش بود که خبر از صدور مجوز فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان را داد ولی هنوز از لباس این رشته رونمایی نشده است و هیچ گونه اساس نامه ای در راستای این که مسابقات به چه صورتی برگزار خواهد شد و حرکات ورزشکاران باید به چه صورتی باشد هم تعیین نیست. ضمن این که به تبع آن هر اتفاقی که به ما ابلاغ گردد، در استان اطلاع رسانی خواهیم کرد. همچنین کتاب پاورلیفتینگ بانوان در حال چاپ و ویرایش است و در حال حاضر ما به عنوان هیات های استانی هیچ گونه منبعی در این زمینه نداریم اما بعد شاهد تبلیغات بعضی باشگاه های استان در رشته پاورلیفتینگ بانوان هستیم.

وی تاکید نمود: فدراسیون تا به امروز هیچ گونه کارت مربیگری و داوری در پاورلیفتینگ بانوان صادر نکرده است اما بعضی در حال سوءاستفاده هستند و خبر از افتتاح پاورلیفتینگ بانوان در استان، آن هم با کادر مربیگری مجرب می دهند و من بازهم می گویم که هیچ باشگاهی در استان مجوز فعالیت در این رشته را در بخش بانوان ندارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 513

به "ممنوعیت فعالیت پاورلیفتینگ بانوان در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت فعالیت پاورلیفتینگ بانوان در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید