معلمان قراردادی: 6 ماه است حقوق نگرفته ایم

به گزارش مجله گذر عمر، تسنیم نوشت: معلمان قرارداد کار مشخص می گویند که از مهر 1401 تا فروردین 1402 ریالی حقوق و حتی عیدی دریافت نکرده اند.

معلمان قراردادی: 6 ماه است حقوق نگرفته ایم

در کنار معوقات پرداخت نشده معلمان که البته بخشی از آن (4 ماه حق التدریس معلمان و دو ماه حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی) 10 فروردین 1402 واریز شد باید به 6 ماه حقوق معلمان قراردادی به عنوان مطالبه ای دیگر اشاره نمود.

جمعی از معلمان قرارداد کار مشخص ضمن ابراز گلایه شدید از عدم واریز حقوق از مهر 1401 تا امروز گفتند: از مهر سال گذشته، 6 ماه گذشته است، اما ما ریالی حقوقی دریافت ننموده ایم! حتی در اسفند ماه نیز از واریز عیدی خبری نشد؛ این روند باعث ایجاد مسائل بسیاری در گذران زندگی ما شده است و حتی گاهی اوقات برای تأمین هزینه های رفت وآمد باید از بستگان و خانواده پول قرض بگیریم.

هیچ فردی باور نمی کند به عنوان معلم، 6 ماه است حقوق دریافت ننموده ایم، در حالی که پیش از این درباره مطالبات پرداخت نشده معلمان رسمی صحبت شد به عدم دریافت حقوق معلمان قراردادی اشاره ای نشد و حتی مسئولان نیز توجهی به آن ندارند.

این معلمان خواهان معین شدن زمان واریز 6 ماه حقوق پرداخت نشده خود هستند.

در اسفند 1401 نیز با سوءمدیریت عجیب مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش، کلاف سردرگمی شکل گرفت و منجر به این شد که حقوق اسفند ماه معلمان در روز 29 اسفند ساعاتی مانده به شروع سال نو آن هم به صورت ناقص واریز گردد و کام معلمان را در آستانه شب عید به شدت تلخ کرد.

در پی دستور صریح رئیس جمهور برای مشخص مقصران این افتضاح مدیریتی، محمد مخبر؛ معاون اول رئیس جمهور در نامه ای به ابراهیم رئیسی، قصور وزارت آموزش و پرورش را منجر به ایجاد تأخیر در پرداخت حقوق اسفند ماه فرهنگیان و عدم واریز معوقات رتبه بندی خاطرنشان کرد.

بعلاوه وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای بدون اشاره به نقش شخص وزیر آموزش و پرورش در این مسئله خاطرنشان کرد: قصور منجر به تأخیر و نحوه پرداخت به موقع حقوق اسفند ماه فرهنگیان متوجه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، دفتر برنامه و بودجه و اداره کل مالی تشخیص داده شد که بدون تردید برخورد قانونی برابر با ضوابط به عمل خواهد آمد!

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش نیز در تاریخ 11 فروردین 1402 گفت: افراد مقصر در مسائل پرداخت حقوق اسفندماه شناسایی شده اند و برخورد قانونی انجام خواهد شد..

امّا اخبار رسیده حاکی است رئیس جمهور بر ضرورت برخورد جدّی با مقصّران این امر تأکید دارد و احتمال برکناری وزیر آموزش و پرورش طی روز های آینده وجود دارد.

رئیسی در پیغام نوروزی خود نیز تأکید نموده بود که هیچ کدام از مدیران دولتی چک سفید دریافت نکردند که به صورت مستمر در دولت و در دستگاه ها حضور داشته باشند، بلکه به صورت مستمر در معرض ارزیابی هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 فروردین 1402 بروزرسانی: 14 فروردین 1402 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1272

به "معلمان قراردادی: 6 ماه است حقوق نگرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان قراردادی: 6 ماه است حقوق نگرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید