مشاغل کوچک بیشتر در معرض سرقت اطلاعات هستند

به گزارش گذر عمر، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، هکرها سرقت اطلاعات از ایمیل شرکت های کوچک و تا حدی متوسط را به حمله به ایمیل های شرکت های عظیم ترجیح می دهند. زیرا شرکت های کوچک و متوسط معمولاً از سرویس های رایگان ایمیل استفاده می نمایند و دامنه اختصاصی و خاص خود را به این منظور طراحی نمی نمایند.

مشاغل کوچک بیشتر در معرض سرقت اطلاعات هستند

تحقیقات پلیس هند در خصوص جرایم سایبری در این کشور نشان می دهد کوشش برای نفوذ به آدرس های ایمیل متعلق به کسب و کارها در این کشور روز به روز در حال افزایش است و دامنه های رایگان و عمومی که توسط کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر از دامنه های اختصاصی شرکت ها در معرض خطر هستند. زیرا دامنه های اختصاصی ایمیل امنیت بیشتری دارند.

در عین حال کسب و کارهای کوچک و متوسط از بودجه کافی برای اختصاص آدرس ایمیل برخوردار نیستند و از همین رو به استفاده از خدمات عمومی و رایگان ایمیل روی می آورند و از همین طریق امنیت خود را به خطر می اندازند.

حملات یادشده معمولاً با هدف سرقت اطلاعات اقتصادی و بانکی صاحبان کسب و کارها صورت می گیرد و گاهی منجر به افشای داده های شرکت ها و افراد ثالث نیز می گردد. لذا لازم است شرکت های کوچک و متوسط نیز با صرف هزینه ای اندک از سرویس های ایمیل اختصاصی خود استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 142

به "مشاغل کوچک بیشتر در معرض سرقت اطلاعات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغل کوچک بیشتر در معرض سرقت اطلاعات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید