لزوم بستری مادران باردار پرخطر در ICU در ساعات اولیه مراجعه

به گزارش مجله گذر عمر، تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت بر لزوم بستری مادران باردار پرخطر در ساعت های اولیه مراجعه به بیمارستان ها در بخش مراقبت های ویژه به منظور بهره مندی از خدمات درمانی مطلوب تر تاکید نمود.

لزوم بستری مادران باردار پرخطر در ICU در ساعات اولیه مراجعه

قاسم جان بابایی در جلسه آنالیز و ارتقای کیفیت مراقبت های مادر و نوزاد در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه 4 آمایشی کشور در اهواز که امروز (6 خردادماه) در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: ارزیابی بیمارستان ها، زایشگاه ها و بخش مراقبت های ویژه نوزادان در کلان منطقه 4 آمایشی کشور یک جلسه فنی محسوب می گردد. هدف از برگزاری این جلسه، تحلیل سلامت مادران و مرگ و میر نوزادان و استفاده از تجربیات ملی است تا با ایجاد یک ارتباط دو سویه بتوان کیفیت مراقبت های مادر باردار و نوزاد را ارتقا داد.

وی اضافه نمود: دانشگاه علوم پزشکی اهواز به اسم یک دانشگاه قطب، از لحاظ پیگیری ها و همکاری و همراهی با سایر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی منطقه، نقش خود را به خوبی ایفا می نماید که در نوع خود جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: برگزاری جلسات مکرر، آنالیز مرگ و میر مادران باردار و نوزادان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا با شناسایی نقاط ضعف و قوت می توان خدمات با کیفیت بیشتری به این گروه از افراد جامعه ارائه داد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: مادران باردار پرخطر در ساعت های اولیه مراجعه به بیمارستان ها باید در بخش مراقبت های ویژه مادران باردار بستری شده تا از خدمات درمانی مطلوب تری بهره مند شوند.

جان بابایی اعلام کرد: بحث مشاوره تلفنی (teleconsult) هم از اهمیت بالایی برخوردار بوده که باید ساماندهی گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 756

به "لزوم بستری مادران باردار پرخطر در ICU در ساعات اولیه مراجعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم بستری مادران باردار پرخطر در ICU در ساعات اولیه مراجعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید