زمان برگزاری اختتامیه جشنواره معلمان هنرمند اعلام شد

به گزارش مجله گذر عمر، تهران (پانا) - زمان برگزاری اختتامیه اولین دوره جشنواره معلمان هنرمند اردیبهشت 1400 به میزبانی استان فارس معین شد.

زمان برگزاری اختتامیه جشنواره معلمان هنرمند اعلام شد

دنیای پیچیده، شتابزده و توام با خمیرمایه های علمی امروز آنچنان ساختارها و سازمان های آموزشی و تربیتی را تحت تأثیر قرار می دهد که ضرورت بازبینی و به روز سازی مستمر برنامه ها و فعالیت های روزمره را امری بدیهی و لازم نموده است.

یکی از ویژگی های نظام آموزشی نوین و پیشرفته توجه جدی به نیازهای متنوع مخاطبان و تمهید مقدمات برای بروز و ظهور توانمندی ها و استعدادهای معلمان است. برگزاری مسابقات در اشکال و فرم های متنوع از دیرباز یکی از اهرم های ابراز وجود در جوامع بشری و به صورت سازمان یافته تر و منسجم در سازمان های آموزشی و تربیتی بوده و هست.

اوقات فراغت حین آموزش معلمان فرصتی است مغتنم برای برنامه ریزی، استعداد سنجی و کوشش برای بروز خلاقیت ها و ابتکارهای فرهنگی و هنری جامعه فرهنگیان، سوق دادن معلمان برای حضور در مسابقات و جشنواره های فرهنگی و هنری و عرضه توانمندی های خود، فرآیندی آموزشی تربیتی است که می تواند باعث ایجاد نشاط و شادابی بیشتر برای تاثیرگذاری آموزش باشد، مجموعه مسابقات فرهنگی و هنری نیز که در آموزش و پرورش ایران اسلامی در شکل نوین خود عمری بیش از سی و چند سال در بخش دانش آموزان دارد عرصه ای مهیا برای تضارب اندیشه های فرهنگی و هنری، بروز و ظهور استعدادها و شکوفایی توانایی های دانش آموزان در طول سالیان متمادی بوده و هنرمندان و فرهیختگان فراوانی را به جامعه ایران اسلامی هدیه نموده است.

به همین دلیل و با بهره مندی از ظرفیت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با استناد به آیین نامه شماره 589 تاریخ 14 / 6 / 85 شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای بنیادی ملی نخبگان (منطقی کردن و تعریف شاخص های علمی، استانداردسازی معیارها و فرایندهای شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای برتر هر بخش) و برنامه های ابلاغی سال 99 وزارت آموزش و پرورش منظم به نامه شماره 116 / 140 تاریخ 3 / 02 / 1399 شماره 39 معاونت پرورشی و فرهنگی (بازنگری در برنامه ها و فعالیت های فوق برنامه، با تأکید بر تقویت نقش تربیتی و مشارکت مؤثر مدیران و معلمان در تدوین و اجرای برنامه ها و فعالیت ها) با تاکید بر کد فعالیت 8 - 2، جشنواره های فرهنگی و هنری معلمان هنرمند با رویکرد نوین و مبتنی بر آموزش مهارت و بر اساس آسیب شناسی های مکرر با نگاهی متعالی و به منظور توانمندی های بی نظیر جامعه فرهنگی و هنری معلمان همجنین جلب توجه نگاه نهادها و سازمان های همسو در عرصه های فرهنگی و هنری به بزرگترین رویداد فرهنگ و هنر در کشور همچنین کوششی برای تسهیل مقدمات ارائه آثار فاخر فرهنگی و هنری معلمان به عنوان محصولات قابل استفاده و طراز جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.

اهداف برگزاری جشنواره

1 . جریان سازی و بستر سازی برای فراوری و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ اسلامی، انقلابی، ملی و بومی.

2 . تقویت مبانی فکری، فرهنگی و هنری معلمان.

3 . ایجاد زمینه تحرک، پویایی، شادابی و نشاط بیشتر معلمان به وسیله رقابت های سازنده و تعالی بخش.

4 . ایجاد فضای همدلی، هم افزایی، تعامل فرهنگی و اجتماعی و تبادل دانش و مهارت بین معلمان.

5 - شناسایی معلمان علاقه مند به فعالیت های فرهنگی و هنری و ایجاد بسترهای لازم برای ارتقای دانش، بینش و مهارت های آنان.

6 - ارج گذاری و معرفی توانمندی ها و مهارت های علمی، ادبی و هنری معلمان.

7 - توسعه و تعمیق فعالیت های جمعی و گروهی و جذب حداکثری معلمان در فعالیت های فرهنگی و هنری.

8 - فراگیر سازی و مردمی کردن فعالیت های فرهنگی و هنری معلمان

9 - استفاده از ظرفیت معلمان هنرمند در راستای اهداف برنامه درس ملی و فعالیت های تربیتی

10 - تکریم و نکوداشت معلمان هنرمند به عنوان سرمایه های معنوی و ارزشمند نظام تعلیم و تربیت

الف: محورهای جشنواره

1 - فرهنگی

2 - هنری

ب: شاخه های جشنواره:

1 - آفرینش های ادبی

2 - نقد ادبی و هنری

3 - رسانه و فضای مجازی

4 - هنرهای آوایی

5 - هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه

6 - هنرهای تجسمی

نمایه رشته های جشنواره:

رشته های آفرینش های ادبی

رشته های نقد ادبی و هنری

رشته های رسانه و فضای مجازی

رشته های هنرهای آوایی

رشته های هنرهای نمایشی

رشته های هنرهای تجسمی

داوری نخستین جشنواره معلمان هنرمند در دو مرحله با حضور بعضی از داوران و هنرمندان مطرح در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار گردید. اختتامیه اولین دوره جشنواره معلمان هنرمند اردیبهشت 1400 به میزبانی استان فارس دوشنبه 10 خردادماه با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی و مدیرکل استالن فارس برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 710

به "زمان برگزاری اختتامیه جشنواره معلمان هنرمند اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری اختتامیه جشنواره معلمان هنرمند اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید