ترکیه صادرات برق به لبنان را متوقف می نماید

به گزارش مجله گذر عمر، شرکت کارپاورشیپ ترکیه اعلام نمود که در حال توقف صادرات برق به لبنان به دلیل مسائل بدهی و تهدیدهای امنیتی است.

ترکیه صادرات برق به لبنان را متوقف می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزرای فارس، شرکت کارپاورشیپ ترکیه(ناوگان انتقال برق به وسیله کشتی کفی) بیان کرد که میخواهد صادرات برق به لبنان را به خاطر عدم پرداخت پول آن از طرف بیروت و همچنین تهدید کفی های انتقال برق این شرکت متوقف کند.

براساس گزارش رویترز، این شرکت که 370 مگاوات یا حدود یک چهارم برق مورد احتیاج فعلی لبنان را تامین میکند به دولت آنکارا گفته است که مجبور است صادرات برق به لبنان را متوقف کند مگر اینکه مسائل موجود رفع گردد.

رویترز همچنین گزارش داده است که این شرکت پیش از این نیز به خاطر ظرفیت فراوری پایین اعلام نموده بود که قادر به تامین تقاضا نیست. تهدید ترکیه به قطع صادرات برق، کل سیستم برق رسانی در کشور بدهکار لبنان را تهدید می نماید.

بسیاری از مردم لبنان که کشورشان از اواخر سال 2019 با مسائل مالی روبرو است درحال حاضر با کمبود برق روبروند و برق مورد احتیاج خود را به وسیله ژنراتورهای خصوصی و خانگی تامین می نمایند اما در هر صورت چند ساعت از شبانه روز با قطع برق روبرو هستند.

واحد کارادنیز شرکت کارپاورشیپ می گوید، طی 18 ماه گذشته ما با دولت بیروت فوق العاده انعطاف پذیر بوده ایم و به تامین برق این کشور حتی بدون پرداخت بدهی اقدام کردیم چرا که می دانیم این کشور با مسائلی روبرو است. اما هیچ شرکتی نمی تواند در چنین شرایطی و با وجود خطرات زیاد فعالیت کند.

یک منبع مطلع به این موضوع گفته است که ژنراتورهای فراوری برق از ساعت 8 صبح به وقت محلی فعالیت خود را متوقف نموده اند.

این منبع که نخواسته نامش فاش گردد گفته، بیش از 100 میلیون دلار بدهی وجود دارد و علیرغم درخواستهای مکرر برای حل و فصل مسائل، دولت بیروت تلاشی برای حل و فصل موضوع از خود نشان نداده است.

دو کشتی شرکت کارپاورشیپ ترکیه هر کدام ظرفیت فراوری 202 مگاوات برق را دارند و قرارداد این شرکت با دولت لبنان صادرات 370 مگاوات برق است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 682

به "ترکیه صادرات برق به لبنان را متوقف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه صادرات برق به لبنان را متوقف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید