تاریخ انتخابات آلمان برای جایگزینی مرکل اعلام شد

به گزارش گذر عمر، انتخابات پارلمانی بعدی آلمان، که رهبر جدید این کشور بعد از حکمرانی طولانی آنگلا مرکل، صدراعظم را معین می کند، 26 سپتامبر 2021 (4 مهر 1400) برگزار خواهد شد.

تاریخ انتخابات آلمان برای جایگزینی مرکل اعلام شد

به نقل از آسوشیتدپرس، دفتر رئیس جمهور فرانک-والتر اشتاین مایر اظهار داشت رئیس دولت، تاریخ انتخابات را مطابق با توصیه دولت معین کرده است. این انتخابات، بیستمین انتخابات مجلسی آلمان بعد از جنگ جهانی دوم خواهد بود.

آلمان هر چهار سال یک بار انتخابات برگزار می کند. مجلس عوام مجلس یا بوندستاگ، صدراعظم را انتخاب می کند. این امر ممکن است تا مدتی بعد از انتخابات اتفاق نیفتد، زیرا فرآیند کنار هم چیدن یک ائتلاف حاکم ممکن است طولانی باشد. بعد از انتخابات 2017، تقریباً 6 ماه گذشت تا مرکل برای دور چهارم خود سوگند بخورد؛ که این مدت زمان یک رکورد به حساب می آمد.

مرکل از سال 2005 صدراعظم بوده است. وی قبل تر از دو سال پیش گفت که به دنبال دوره پنجم نیست و مرتباً تکرار کرده که ذهنیتش تغییر نخواهد کرد.

در حال حاضر، حدس اینکه چه کسی جانشین او خواهد شد سخت است و بیشتر به این بستگی دارد که احزاب حاکم چه کسی را به عنوان صدراعظم کاندیدا کنند.

اتحادیه دموکرات مسیحی راست مرکزی مرکل، بخشی از بلوک محافظه کار که تا اندازه ای به خاطر نظرات مثبت در مورد نحوه رسیدگی مرکل به همه گیری کرونا، در نظرسنجی ها برتری دارد، برنامه دارد رهبر جدیدی را در ماه ژانویه انتخاب کند. آن شخص احتمالاً، و نه ضرورتاً، برای شرکت در انتخابات مجلسی و به عنوان صدراعظم کاندیدا خواهد شد.

سوسیال دموکرات های چپ میانه، که 3 تن از 8 صدراعظم بعد از جنگ آلمان جزوی از آن ها بودند، اولاف شولتس، وزیر دارایی را به عنوان نامزد خود انتخاب کرده اند.

اما این حزب، که حالا شریک تازه کار در ائتلاف حاکم مرکل به شمار می آید، در حال حاضر در نظرسنجی ها بسیار ضعیف است. این حزب نسبت به سبزهای محیط زیست گرا، که احتمالاً برای نخستین بار در انتخابات مجلسی شرکت می کنند اما هنوز کننده خود را انتخاب نکرده اند، هم از حمایت کمتری برخوردار است.

رأی دهندگان دست کم 589 قانون گذار را برای بوندستاگ انتخاب می کنند. این عدد ممکن است به خاطر سیستم انتخاباتی پیچیده آلمان که مبتنی بر کنندگی متناسب است، به طور قابل توجهی بزرگ باشد، اما در عین حال انتخابات به گونه ای خواهد بود که رأی دهندگان کنندگان محلی منتخب را به طور مستقیم انتخاب می کنند. بوندستاگ فعلی دارای 709 عضو است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 413

به "تاریخ انتخابات آلمان برای جایگزینی مرکل اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ انتخابات آلمان برای جایگزینی مرکل اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید