بحران سیاسی ارمنستان به دادگاه قانون اساسی کشیده شد

به گزارش مجله گذر عمر، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به دنبال دستور برکناری اونیک گاسپاران رئیس ستاد کل ارتش ارمنستان از سوی نخست وزیر این کشور، آرمن سارکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان، برای فرجام خواهی به دادگاه قانون اساسی متوسل شد.

بحران سیاسی ارمنستان به دادگاه قانون اساسی کشیده شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

یادآور می گردد که رئیس جمهور ارمنستان با برکناری رئیس ستاد کل ارتش این کشور مخالف است.

سارکیسیان رئیس جمهور ارمنستان در خصوص برکناری اونیک گاسپاریان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برای ماندن یا نماندن رئیس ستاد کل ارتش باید به دادگاه قانون اساسی مراجعه کرد تا در این مورد معین تکلیف کند.

در ابتدای اسفند ماه بدنبال آنکه جمعی از فرماندهان ارتش ارمنستان خواهان استعفای پاشینیان از مقام نخست وزیری شدند، وی با بیان اینکه ارتش ارمنستان قصد کودتا دارد حکم برکناری رئیس ستاد مشترک را صادر اما رئیس جمهور با این اقدام مخالفت کرد.

در همین رابطه دفتر آرمن سارکیسیان رئیس جمهور ارمنستان با صدور بیانیه ای از مخالفت با برکناری رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور اطلاع داد.

در بیانیه صادر شده از سوی دفتر سرکیسیان آمده است که رئیس جمهوری ارمنستان با درخواست نیکول پاشینیان نخست وزیر این کشور برای برکناری اونیک گاسپاریان رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور مخالفت نموده است.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهور، در چارچوب اختیارات قانونی خود، پیش نویس فرمان را با اعتراض برگردانده است. با کلیات نظرات قانونگذاران و کارشناسان، نتیجه گیری این است که پیش نویس این حکم با قانون اساسی مغایرت اساسی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 540

به "بحران سیاسی ارمنستان به دادگاه قانون اساسی کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران سیاسی ارمنستان به دادگاه قانون اساسی کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید