بایدن برنده نخستین مناظره انتخاباتی آمریکا شد!

به گزارش گذر عمر، خبرنگاران، گروه بین الملل: نخستین مناظره نفس گیر جو بایدن و دونالد ترامپ نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه انتخابات 2020 آمریکا به سرانجام رسید و واکنش ها در سطوح مختلف مردمی متفاوت بود. در سطح اندیشمندان جامعه آمریکایی، هرج و مرج حاکم بر فضای مناظره که با دشنام و پرده دری هر یک از آنها نسبت به دیگری همراه بود؛ شرم آور و مایوس کننده عنوان شد.

بایدن برنده نخستین مناظره انتخاباتی آمریکا شد!

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

این در حالی است که رسانه های میانه روتر چون سی بی اس از همان ابتدا به راستی آزمایی اظهارات ترامپ و بایدن پرداختند و به دفعات به هر دو آنها لقب کذاب و گمراه کننده دادند.

اما در نهایت، اینکه چه کسی برنده مناظره نخست است، در هاله ای از بلاتکلیفی باقی ماند؛ حال آنکه ظاهراً مردم آمریکا، عملکرد بایدن را بیشتر پسندیده اند.

البته حتی پیش از ورود به مناظره نیز پیش بینی ها حاکی از پیشتازی بایدن بود چراکه انتظار می رفت او درصدد برطرف نقاط ضعفی برآید که ترامپ طی ماه های گذشته روی آنها مانور داده بود.

طبق نظرسنجی یوگاو- سی بی اس، 48 درصد بایدن را پیروز مناظره می دانند و 41 درصد ترامپ را برنده این مناظره اظهار داشتند. با این حال، نزدیک بودن آراء حاکی از آن است آنچه که در این 90 دقیقه گذشت؛ آنگونه که انتظار می رفت تاثیر چندانی در تغییر رویکرد مردم نسبت به قبل از مناظره نداشته است.

همزمان، سی ان ان که رسانه هوادار حزب دموکرات است می گوید مناظره وحشتناک بود و مردم آمریکا امشب باختند.

این رسانه همچنین اظهار داشت رای دهندگان مردد (آنهایی که گرایش حزبی مشخصی ندارند)؛ برنده مناظره امشب را مشخص خواهند کرد.

از سوی دیگر، رویترز اظهار داشت که واکنش بازار نسبت به این مناظره خنثی بوده و افت و خیز بورس به حدی نیست که عملکرد یکی از دو نامزد انتخاباتی را بسیار بهتر از آن دیگری جلوه دهد حال آنکه در نگاه اول بایدن بهتر ظاهر شده است.

اما بی بی سی، احتیاط کمتری به خرج داد و گفت بایدن برنده است آن هم به این دلیل ساده که تنها هدفش این بود که به مردم اثبات کند که برخلاف شایعاتی که ترامپ سر زبان ها انداخته، او می تواند در برابر فشارها دوام بیاورد و به خاطر کهولت سن دچار زوال عقل نشده است.

اغلب رسانه ها روی لحظاتی از اظهارات بایدن که خطاب به ترامپ می گوید خفه شو مرد! (قطع کردن حرف دیگران) در شان یک رئیس جمهور نیست؛ مانور می دهند.

از دیگر جملات تاثیرگذار او وقتی است که به ترامپ می گوید در حال حاضر من حزب دموکرات هستم و حزب دموکرات یعنی من -جمله ای که حاکی از اتحاد دموکرات ها در برابر حزب رقیب است.

البته ترامپ هم در پاره ای از لحظه ها ورق را به نفع خود برگرداند مثل وقتی که در دفاع از تجمع انتخاباتی در میان بحران کرونا، خطاب به بایدن گفت توهم اگر می توانستی آدم ها را جمع کنی، همین کار را می کردی.

یا در جای دیگری خطاب به بایدن گفت: تو در کالج نفر آخر کلاس بودی، در خصوص هوش با من حرف نزن!

اما استفاده مناسب بایدن از دوربین و لحظاتی که از دریچه آن خطاب به مردم صحبت می نماید نیز از امتیازات او است به ویژه آنجا که به مردم می گوید ترامپ خودش قرار است به وسیله پستی در رای گیری شرکت کند.

این نکته از آن بابت مهم است که ترامپ رای گیری پستی را یکی از عوامل تقلب انتخاباتی جلوه می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 280

به "بایدن برنده نخستین مناظره انتخاباتی آمریکا شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن برنده نخستین مناظره انتخاباتی آمریکا شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید