شروع واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان؛ تهرانی ها بیشترین تقاضای وام را داشتند

به گزارش گذر عمر، محمودزاده از شروع واریز وام ودیعه مسکن اطلاع داد و گفت: به طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می شوند.

شروع واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان؛ تهرانی ها بیشترین تقاضای وام را داشتند

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق آماده سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان، از شروع واریز وام ودیعه مسکن اطلاع داد و گفت: از روز گذشته چند گروه وام ودیعه مسکن را دریافت کردند.

او ادامه داد: حدود دو میلیون و 220 هزار نفر به وسیله پیامک برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد حدود یک میلیون و 600 هزار نفر به وسیله ثبت نام پیامکی کد ملی معتبر و قابل پیگیری فرستادند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انجام پالایش از این درخواست های پیامک شده، اظهار کرد: پالایش ها از این تعداد انجام شد و براساس شاخص های مصوبه از جمله افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی، زنان سرپرست خانوار، کارگران، زوج های سال 99، خانوار دارای سه فرزند و بیشتر، برای دریافت وام رتبه بندی و اولویت بندی شدند و گروه به گروه آنالیز ها انجام و از این افراد دعوت شد که در سامانه اطلاعات خود را تکمیل و مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایند.

محمودزاده با بیان اینکه حدود 380 هزار نفر تا به امروز مدارک خود را ارسال نموده اند، ادامه داد: در فرایند پالایش های صورت گرفته از این تعداد، 90 هزار تقاضا رد درخواست شده است. همچنین نزدیک به 50 هزار نفر با تایید شرایط به بانک ها برای تشکیل پفراینده معرفی شدند. طبق آخرین اطلاعات 70 پفراینده در بانک ها تشکیل و چند وام هم پرداخته شده است.

او تاکید نمود: با تحرک بیشتر و روان سازی فرایندها، عملیات پرداخت های وام ودیعه سریع تر انجام می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منابع 20 هزار میلیارد تومانی وام ودیعه مسکن و تعداد خانوار هایی که به آن ها وام ودیعه تعلق می گیرد، گفت: تعداد وام های ودیعه به جمعیت واجدان شرایط و منطقه ثبت نام آن ها بستگی دارد. هر متقاضی که از تهران تایید گردد 50 میلیون تومان وام ودیعه دریافت می نماید، اما سقف وام برای واجدان شرایط از سایر شهر ها 30 تا 15 میلیون تومان است.

به 800 هزار خانواده مستاجر، وام می رسد

محمودزاده اضافه کرد: با تمام این ها به طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می شوند.

او در انتها توضیح داد: بیشترین تقاضا برای دریافت این وام از تهران بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 132

به "شروع واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان؛ تهرانی ها بیشترین تقاضای وام را داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان؛ تهرانی ها بیشترین تقاضای وام را داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید