آشنایی با دکوراسیون استوایی [8 مدل نو]

به گزارش مجله گذر عمر، دکوراسیون استوایی سبکی است که احساس تازگی و روحانی را منتقل می کند. این سبک یکی از نمونه های تازه برای طراحی داخلی است که به صورت همزمان، هم نشاط آور است و هم آرامش بخش. رنگ های اصلی و پر کاربرد در آن، سبز، آبی و زرد هستند. در این دکوراسیون، فاکتور اصلی ایجاد حس هیجان و برانگیختگی است.

آشنایی با دکوراسیون استوایی [8 مدل نو]

آشنایی با دکوراسیون استوایی

ویژگی های دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی یا گرمسیری، یکی از انواع دکوراسیون ویژه و خاص است. دکوراسیون استوایی سبکی است که احساس تازگی و روحانی را منتقل می کند. برای استفاده از سبک دکوراسیون استوایی لازم نیست که حتماً در ریودژانیرو زندگی کنید. در هر فضایی که زندگی می کنید می توانید جنبه های طبیعی و وحشی ایده های خود را آزاد کرده و از آن در دکوراسیون و چیدمان فضای داخلی خود بهره ببرید. با انتقال این ایده های استوایی و گرمسیری، آفتاب و نور خورشید را به فضای خود وارد کنید و از گرما بخشی آن لذت ببرید. دکوراسیون استوایی یکی از نمونه های نو برای طراحی داخلی است که به صورت همزمان، هم نشاط آور است و هم آرامش بخش. همچنین دکوراسیون استوایی، نوعی شخصیت خاص و مستقل به اتاق های شما هدیه می کند. برای اینکه با این سبک از دکوراسیون آشنا شوید، به تابستان های مدیترانه ای و چشم انداز ها هاوایی فکر کنید. حتی اگر در چنین شرایطی حضور نداشته اید، فیلم ها و عکس ها به کمک شما خواهند آمد.

برای به دست آوردن تمی از دکوراسیون استوایی باید خارج از چارچوب و قواعد فکر کنید. برای مثال طراحی یک گل را در نظر بگیرید. موضوع همان چیز ثابت است اما نحوه ارائه آن باید بسیار متفاوت باشد. گل ها و گیاهان استوایی و گرمسیری، با منطقه ها دیگر متفاوت هستند. معمولاً گل ها در دکوراسیون استوایی برگ ها و گلبرگ های بزرگ و بسیار پهن دارند. از نمونه هایی که می توانید بهره ببرید برگ نخل و سرخس می باشد. رنگ های مختلف را در هم ترکیب کنید و از رنگ های تکی کمتر بهره ببرید. از نقوش به صورت چاپی و بافت های مدرن و براق بهره ببرید تا یک دکوراسیون استوایی را به دست آورید.

کاربرد رنگ در دکوراسیون استوایی

رنگ های اصلی و پر کاربرد در دکوراسیون استوایی، سبز، آبی و زرد هستند. در این دکوراسیون، فاکتور اصلی ایجاد حس هیجان و برانگیختگی است. اگر در طراحی خود از سایه ها و درجات زرد رنگ بهره ببرید، به فضای استوایی شما انرژی می بخشد و حالت طبیعی فضا را تنو می کند. استفاده از این رنگ همزمان آرامش و خونسردی را هم به وجود می آورد. از رنگ های درخشان در دکوراسیون استوایی بهره ببرید و با کاربرد رنگ ها با درجات و لایه های مختلف به ایجاد عمیق و فضاسازی کمک کنید. با کمک رنگ های سبز در دکوراسیون استوایی ، احساس سرزندگی و جنب و جوش را به وجود آورید و با لکه های صورتی آن را مجذوب کننده تر کنید. رنگ های سبز می توانند فضایی آرام و خلاقانه را بسازند. در کنار این رنگ می توانید به کمک وسایل چوبی و یا خاکستری، نوعی گرما و تعادل را در دکوراسیون استوایی به وجود آورید. رنگ های خنثی باعث به وجود آمدن درخشش و جلوه گری رنگ سبز می شود. برای رنگ دیوارها می توانید از آبی و سفید کمک بگیرید تا فضای آسمان و دریا را ایجاد کنید. این رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب بسیار مناسب هستند و احساس آرامش را به شما منتقل می کنند. همچنین در فصل های گرم به خنک شدن فضای اتاق هم کمک کرده و باعث سرد شدن و راحتی اتاق می شوند.

طراحی فضای دکوراسیون استوایی

برای طراحی فضای خارجی خود مانند حیاط، به کمک صندلی، پرچین، چمن و تخت دکوراسیون استوایی به وجود آورید. برای استفاده از فضاهای کوچک و غیر استفاده در دکوراسیون استوایی هم می توانید از کاشت گل و گیاه کمک بگیرید. دیوارهای اطراف را می توانید به رنگ سفید در آورید و به کمک نقاشی یا مجسمه های فلامنیگو به رنگ صورتی، به آن زیبایی و جلوه ببخشید. برای به دست آوردن سبک دکوراسیون استوایی تضاد و کنتراست طبیعی را هم ایجاد کنید. برای مثال از چوب های لکه دار در کنار گلدان گیاه استوایی بهره ببرید. همچنین می توانید از یک سبک مدرن کمک بگیرید و آن ها را با یکدیگر ترکیب کنید. برای مثال ترکیب یک مبلمان کاملاً مدرن با یک دیوار با کاغذ دیواری شامل طرح های استوایی ترکیب بسیار جالبی خواهد بود. می توانید درون اتاق های خود برای استراحت هم، فضایی گرمسیری با کمک دکوراسیون استوایی به دست آورید. برای این کار به یک پارچه یا تور بزرگ و چند کوسن نیاز دارید تا یک تختِ آویز راحتی بسازید. رنگ های به کار رفته در چنین تخت استراحتی می تواند به رنگ آبی لاجوردی آسمان باشد تا رنگ آب دریا را در اتاقتان برای شما تداعی کند. به این ترتیب در یک روز تعطیل، استراحت در یک فضای طبیعی استوایی را در یک فضای سرپوشیده تجربه کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 827

به "آشنایی با دکوراسیون استوایی [8 مدل نو]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با دکوراسیون استوایی [8 مدل نو]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید