سفر با بچه ها ، دانستنی های سفر با بچه ها

به گزارش مجله گذر عمر، آقای کامرون ورز خبرنگار مشهور مجله سفر، نکته ها و نصیحت هایی در خصوص سفر بهمراه خانواده و مشخصا سفر با بچه ها می نویسد و نکته های مفید برای داشتن یک سفر خانوادگی بهتر را لیست می نماید. او می گوید : فرقی نمی نماید چقدر سفر نموده باشید و چقدر در انجام سفر تجربه و مهارت لازم را کسب نموده باشید؛ سفر با بچه ها تجربه ای کاملا متفاوت از به تنهایی یا با همسر سفر کردن است. روزی که اولین سفر خانوادگی مان را به مقصد کالیفرنیا برنامه ریزی می کردیم کاملا به یاد دارم. سوالات زیادی در فکر داشتیم و نمی دانستیم چگونه آغاز کنیم. چطور برای یک نوزاد پاسپورت تهیه کنیم !؟ آیا باید قبل از سفر از یک پزشک اجازه بگیریم !؟ چه چیزهایی باید همراه خود ببریم !؟ آیا در سفر پیروز به خوابیدن خواهیم شد !؟ چطور او را سرگرم نگه داریم !؟ اگر اتفاقی در طول سفر افتاد چه کار باید بکنیم !؟ از آنجایی که هیچ تجربه ای به عنوان والدین در حال سفر نداشتیم، همان روش همیشگی خودمان را پیش گرفتیم. این استراتژی، نقطه آغاز خوبی بود؛ اما درس های زیادی در طول سفر یاد گرفتیم و چند اشتباه نیز مرتکب شدیم. هم اکنون که تجربه سفر کردن با دو کودک کم سن و سال را برای سالیان مداوم کسب نموده ام، می خواهم برخی از نکات سفر با بچه ها و یا نمونه دانستنی های سفر با بچه ها برای یک سفر خانوادگی آسان و بدون دردسر را در این مطلب بازگو کنم. اگر علاقه دارید با بچه ها خود به یک سفر خانوادگی خاطره انگیز بروید، از اشتباهات دوری کنید و سفر آسان تری داشته باشید با این مطلب خبرنگاران همراه باشید :

سفر با بچه ها ، دانستنی های سفر با بچه ها

محل اقامتی رزرو کنید که جای خوابیدن مجزا داشته باشد

به جای این که به سراغ یک اتاق هتل با دو تختخواب بروید، محل اقامتی انتخاب کنید که یک سوییت با یک یا دو اتاق خواب داشته باشد. برای این آسایش بیشتر می بایست پول بیشتری بپردازید؛ اما یک خواب شبانه راحت، نکته کلیدی از مجموعه نکات سفر با بچه ها یک سفر خانوادگی پیروز است.این نکته از دانستنی های سفر با بچه ها را در نظر بگیرید : اگر همه مجبور باشند در یک اتاق قرار بگیرند، شما به احتمال زیاد مجبور خواهید شد زمانی که بچه هاتان به خواب می روند، بخوابید. البته اگر یک روز طولانی و خسته نماینده داشته اید و در پی خوابیدن هستید، بودن در یک اتاق مسئله ای ایجاد نمی نماید. اما اگر می خواهید نوشیدنی بنوشید، کتاب بخوانید، فیلم ببینید یا با همسرتان صحبت کنید، بهتر است محل اقامتی انتخاب کنید که به شما و بچه هاتان، جای خواب مجزا ارائه می نماید. همه هتل ها دارای سوییت یک یا دو خوابه نیستند؛ بنابراین شما ضروری است کمی بیشتر تحقیق کنید. برای این کار می توانید به وبسایت های بزرگی مانند Expedia.com، Booking.com و Hotels.com مراجعه کنید تا گزینه های مختلف آنها با هزینه های متفاوت را آنالیز نمایید. سپس می توانید مستقیما به وبسایت خود همان هتل بروید و در خصوص انواع اتاق ها و هزینه های آنها بیشتر اطلاعات کسب کنید. آپارتمان های اجاره ای هم می توانند گزینه خوبی برای سفر خانوادگی و یا سفر با بچه ها باشند. آنها معمولا از هتل ها مقرون به صرفه تر هستند و تمامی امکانات یک خانه معمولی را در اختیار شما می گذارند. ما معمولا آپارتمان هایی را انتخاب می کنیم که در نزدیکی مرکز شهر باشند و دسترسی به غذا و خشک شویی و غیره آسان تر باشد؛ بدین وسیله در پول و وقت صرفه جویی می کنیم. آپارتمان های Airbnb مثال خوبی در این زمینه هستند.

احتیاط داشته باشید و از قبل رزرو کنید

قبل از این که بچه دار شویم، به ندرت از قبل به رزرو چیزی دست می زدیم. بخشی از ماجراجویی سفر این است که بدون هیچ برنامه ای قدم به نقطه ای بگذاری و اجازه دهی که لحظه ها خودشان هدایت ات نمایند. اما مشکل این سبک سفر کردن این است که وقتی با بچه ها هستید، می بایست راحتی و آسایش آنها را نیز در نظر بگیرید. بنابراین از نمونه دانستنی های سفر با بچه ها در نظر داشته باشید که به خودتان و بچه هاتان لطفی کنید : از قبل، اتاق هتل و وسیله حمل و نقل خود را رزرو کنید تا از کلافگی و گیج شدن بیخود جلوگیری نمایید. سرگردان بودن در خیابان ها برای ساعات طولانی جهت پیدا کردن یک اتاق یا شش ساعت بیشتر منتظر ماندن در یک ایستگاه قطار در بیشتر مواقع اصلا مفرح و جالب نیست. بخصوص که یک کودک دمدمی مزاج را نیز به این موقعیت اضافه کنید. اصلا قشنگ نیست.اصلا تصور نکنید که هتل یا آپارتمان اجاره ای شما دارای یک گهواره یا صندلی مرتفع مخصوص بچه ها خواهد بود. از قبل تماس بگیرید تا در این باره مطمئن شوید؛ حتی اگر وبسایت هتل ادعا کند که این لوازم را ارائه می نماید (زیرا ممکن است آنها را در اختیار میهمانان دیگر گذاشته باشد).

بار خود را سبک تر کنید و در صورت لزوم، وسایل مورد احتیاج را اجاره کنید

بهتر است این نکته را بدانید که اغلب مقاصد گردشگری محبوب در جهان دارای خدمات خانوادگی برای اجاره کالسکه، گهواره، صندلی ویژه کودک در خودرو، صندلی های مرتفع و دوچرخه هستند. ما برای اولین بار از این خدمات در سفر به مکزیک استفاده کردیم. ما یک آپارتمان دو خوابه را به مدت چند هفته اجاره نمودیم؛ بنابراین احتیاج داشتیم یک گهواره برای کودک شیرخوار خود پیدا کنیم. صاحب آپارتمان یک شرکت محلی را به ما پیشنهاد کرد که قبل از این که ما به مقصد برسیم، گهواره را نصب کند و بعد از این که آنجا را ترک کردیم، آن را تحویل بگیرد. این کار باعث آسایش بسیار ما شد و هزینه آن نیز منطقی بود (50 دلار در هفته).در دسترس بودن این وسایل، به موقعیتی که به آن سفر می کنید، این که چه زمانی از سال به آنجا می روید و به چه مدت به این وسایل احتیاج دارید بستگی دارد. هنوز یک وبسایت کلی که در خصوص تمامی مقاصد گردشگری جهان در این زمینه اطلاعات بدهد پیدا ننموده ام. اما از دانستنی های سفر با بچه ها بهتر است بدانید که برترین کار این است که در گوگل به جستجوی این امکانات بپردازید.

از خودتان محافظت کنید و یک بیمه مسافرتی خوب تهیه نمایید

به نظر می رسد برای سفر با بچه ها بیمه مسافرتی یک هزینه غیر لازم و غیر ضروری باشد؛ اما همواره برترین راه برای حفظ امنیت و سلامت شماست؛ بخصوص وقتی با بچه ها سفر می کنید. نوزاد ما یک آلرژی بد نسبت به بعضی غذاها دارد و کودک شیرخواره ما همواره در حال زمین خوردن و شیطنت است. بنابراین امکان این که مجبور شویم به بیمارستان برویم وجود دارد و نباید در خصوص چنین چیزی صرفه جویی کنیم. پس انتخاب خود را طوری انجام دهید که از همه محافظت گردد. هر وقت به این مسئله شک کردید، تلفن را بردارید و با یک نفر در خصوص سوال ها و نگرانی هایتان صحبت کنید. اما از نمونه دانستنی های سفر با بچه ها این را بدانید که بیمه مسافراتی چیزی نیست که بدون آن بتوانید از خانه خارج شوید. من بشخصه هرگز این کار را انجام نمی دهم.

تبلت خود را از اطلاعات پر کنید

تبلت ما به یکی از پنج آیتم برتر مسافرتی ما تبدیل شده است و هرگز بدون آن خانه مان را ترک نمی کنیم. ما همواره با خودمان دو تبلت، یک آی پد و یک لپ تاپ به سفر می بریم. هر کدام از تبلت ها برای رسیدن به یک هدف متفاوت و مجزا برده می گردد. از لپ تاپ برای نمایش کارتون و فیلم برای بچه ها استفاده می کنیم. این که بتوانیم بچه ها را به تماشای برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شان سرگرم کنیم، گاهی اوقات واقعا نجات دهنده است. بویژه در پرواز های طولانی و در شب هایی که احتیاج به سکوت و آرامش داریم. از آی پد برای بازی، موسیقی و ویدیوهای متفرقه استفاده می کنیم. کودک شیرخواره ما عاشق بازی انگری بردز Angry Birds و برنامه های نقاشی است؛ بنابراین هر زمان که هوس بازی کردن و خلاقیت به سرش می زند، آی پد را از ساک وسایلمان بیرون می کشیم. هر دو تبلت نیز با نویز سفید پر شده اند (صدای موج دریا، باران و غیره) و شب ها آن ها را کنار تخت بچه ها قرار می دهیم. نویز سفید آرامش بخش است و سایر سر و صدا های دیگر را که ممکن است مزاحم خواب بچه ها باشند در خود غرق می نماید. اگر بچه ها شما در طول مسافرت، با خوابیدن مشکل دارند، این راهکار را حتما امتحان کنید.

مقصد خود را با دقت و عاقلانه انتخاب کنید

انتخاب مقصد درست و مناسب می تواند سفر خانوادگی شما را به سفری خاطره انگیز تبدیل کند. بسیار مهم است که احتیاج های بچه ها خود را در نظر بگیرید؛ اما به همان میزان هم مهم است که مقصدی انتخاب کنید که برای خودتان هم جالب باشد. بیشتر مقاصد گردشگری دارای یک نوع شهربازی یا جاذبه های گردشگری مخصوص خانواده ها هستند؛ بنابراین وقتی در حال درست کردن یک لیست از این جاذبه ها در سفر با بچه ها هستید، در پی مقاصدی باشید که برای شما هم نکات جالب و مفرح داشته باشد.آیا هنوز هم با یک کالسکه سفر می کنید !؟ اگر چنین است، مقاصدی را در نظر بگیرید که خیابان ها و پیاده رو های خوب و مناسبی دارند؛ زیرا حرکت کردن با کالسکه در آنها بسیار راحت تر از حرکت و جهت یابی در جنگل ها و سایر مکان های ناشناخته است. روزهای طولانی سفر برای بچه ها سخت است؛ پس عاقلانه است که مقصدی انتخاب کنید که پرواز های مستقیم دارد و خسته نماینده نیست. من معمولا هتل هایی انتخاب می کنم که در مرکز شهر و نزدیک به جاذبه های گردشگری (مانند ساحل) هستند و این کار باعث می گردد احتیاج به تاکسی یا وسایل حمل و نقل عمومی کاهش یابد. از مجموعه دانستنی های سفر با بچه ها حتما در هنگام انتخاب مقصد خود به این مسائل توجه کنید.

انواع کادو و غافلگیری همواره مفید هستند

برای دانستن نکات سفر با بچه ها در نظر داشته باشید که بخاطر رفتار خوب فرزندتان، او را با کادوها یا خوراکی های کوچک تشویق کنید. وقتی در یک پرواز طولانی یا سوار بر قطار هستید، به کودک خود یک هدیه کوچک مانند یک ماشین اسباب بازی، پازل یا کتاب نقاشی هدیه بدهید. این کار نه تنها او را تشویق می نماید که رفتار خوبی داشته باشد، بلکه او را سرگرم نیز می نماید. ایده خوب دیگر این است که به بچه ها خود اجازه بدهید از جاهایی که از آنها بازدید می کنید سوغاتی های کوچکی بخرند تا به عنوان یادگاری از آن سفر برایشان بماند. ما در سفر به Alberta در تابستان گذشته، از شهر Drumheller که با عنوان مرکز دایناسورها در جهان شناخته می گردد تماشا کردیم. بعد از این که در هتلمان مستقر شدیم، سری به یک فروشگاه توریستی زدیم و به کودک شیرخواره مان اجازه دادیم یک دایناسور اسباب بازی انتخاب کند. این اسباب بازی کوچک باعث شد فکر او مدام به دایناسورها معطوف گردد و وقتی از موزه دایناسورها بازدید کردیم، این سفر جالب برای او بسیار هیجان انگیز شد. وقت شناسی می تواند معجزه کند. هم اکنون، هر زمان که با آن اسباب بازی دایناسوری بازی می نماید می گوید : بابا یادته به اون شهر دایناسوری رفتیم !؟ همه اینها در حالی است که آن اسباب بازی کوچک تنها 5 دلار قیمت داشت و ما آن 5 دلار را به برترین وجه خرج کردیم.

نگران افکار و قضاوت دیگران نباشید

بیشتر والدین از این که فرزندشان در طول یک پرواز به عصبانیت و گریه وحشتناک بیفتد ترس دارند. خود من اینگونه بودم. درجه اضطراب من زمانی که بچه هام سخت گیر و بهانه گیر می شوند بسیار بالا می رود. زیرا نمی خواهم مزاحم آرامش دیگر مسافران هواپیما باشیم. نمی خواهم از من با عنوان همان آقا که بچه هاش هواپیما را روی سرشان گذاشته بودند یاد گردد.اما حقیقت این است که حتی آرام ترین بچه ها، بالاخره ممکن است به این مرحله برسند. گریه کردن و بدرفتاری گاهی اتفاق می افتد؛ بنابراین با خودتان است که چطور در این موقعیت ها رفتار کنید. عکس العمل شما، جو و فضای پرواز های آینده با بچه هاتان را معین می نماید. اگر شما هم از کوره در بروید، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بچه هاتان تصور نمایند پرواز هوایی باعث عصبانی بودن مامان و بابا شده است و در همه پرواز های بعدی ، عملکرد بدتری از خود نشان دهند. در خصوص این که دیگران چه فکر می نمایند نگران نباشید. بسیاری از کسانی که در هواپیما هستند، والدینی هستند که قبلا در همین موقعیت ها قرار گرفته اند. آنها احتمالا با شما احساس همدلی می نمایند و معمولا علاقه دارند در صورت لزوم به شما یاری نمایند. خونسردی خود را حفظ کنید. از دیگران یاری بخواهید. خیلی سریع و قبل از این که بدانید، مشکل به انتها خواهد رسید.

سرعت سفر را کم کنید

اگر فقط یک نصیحت از مجموعه نکات سفر با بچه ها برای خانواده هایی که سفر می نمایند وجود داشته باشد، این است که : آرام سفر کنید.سعی نکنید همان طور که قبل از به جهان آمدن بچه هاتان سفر می کردید، سفرهایتان را پیش ببرید. الان دیگر اوضاع فرق نموده است. پس سعی نکنید تعداد زیادی فعالیت و جاذبه های گردشگری را در برنامه یک روزه قرار دهید. از فعالیت بزرگ و ماجراجویانه ای که انتخاب نموده اید در هنگام صبح که همه شاد و سرحال هستند لذت ببرید. سپس به هتل خود برگردید و کمی سکوت را تجربه کنید و آنگاه برای ماجراجویی از هتل بیرون بروید.لذت بخش ترین تجربیاتی که ما از سفر کردن داشته ایم آنهایی هستند که برای هر روز از سفر، انتظارات درستی معین نموده ایم. به خاطر داشته باشید، سفر کردن قرار است مفرح و شاد باشد. پس کاری کنید که اینگونه گردد. سفر خانوادگی و یا همان سفر با بچه ها نمی بایست یک تجربه وحشتناک باشد که آن را تا بزرگ تر شدن بچه ها به تعویق بیاندازیم. برای داشتن یک سفر خانوادگی ایده آل، می بایست کمی بیشتر برنامه ریزی کنیم و خودمان را با شرایط تطبیق بدهیم؛ اما وقتی که تاثیرات مثبتی که سفر کردن روی بچه ها شما و خود شما خواهد داشت ببینید، از این که بیشتر سعی کردید و زحمت بیشتری به خود دادید تا خانوادگی سفر کنید بسیار مسرور خواهید شد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1232

به "سفر با بچه ها ، دانستنی های سفر با بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر با بچه ها ، دانستنی های سفر با بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید