پرسپولیس در موقعیتی بیگانه

به گزارش مجله گذر عمر، پرسپولیس امروز در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی باید به مصاف مس رفسنجان برود تا نهمین بازی اش در رقابت های این فصل از لیگ برتر را برگزار کند. این تیم پیش از این ملاقات با کسب 15 امتیاز از هشت بازی و به علت تفاضل گل کمتر نسبت به گل گهر در رده دوم جدول ایستاده است. با توجه به تعداد بازی و اندازه امتیازاتی که تیم یحیی گرفته، سرخ های تهرانی از میانگین امتیاز لازم برای کسب عنوان قهرمانی فعلا عقب هستند.

پرسپولیس در موقعیتی بیگانه

در ادوار گذشته معین شده اگر تیمی بخواهد قهرمان لیگ گردد یا بخت زیادی برای قهرمانی داشته باشد باید به طور میانه از هر بازی دو امتیاز کسب کند. پرسپولیس این رویه را در فصول گذشته حفظ نموده، ولی تا آغاز هفته نهم لیگ این دوره، فعلا چنین کاری را محقق ننموده است. البته که عقب بودن از اندازه کسب دو امتیاز از هر ملاقات تنها دل مشغولی تیم یحیی گل محمدی نیست. شاگردان او دو هفته است که بردی به دست نیاورده و از آن بدتر اینکه در این دو بازی اخیر تنها یک امتیاز کسب نموده اند. شکست برابر تراکتور در ملاقات خانگی از هفته هفتم و تساوی برابر سپاهان در ملاقاتی خارج از خانه در هفته هشتم باعث شده تا این تیم مدعی حالا مورد انتقاد قرار بگیرد.

پرسپولیس در شرایطی تیم سرحال و آماده و بازیکنان باکیفیتی را به خدمت گرفته که برای اولین بار در این فصل برای بردن و کسب سه امتیاز تحت فشار قرار گرفته است. حریف امروز سرخ پوشان تهرانی هم دست بر قضا رقیب چندان ساده ای نیست. مس رفسنجان در بازی های گذشته خوب کار نموده و با کسب سه امتیاز کمتر از پرسپولیس در رده پنجم جدول رده بندی ایستاده است. معین است که فشردگی جدول می تواند بسیاری از معادلات را به هم بریزد به طوری که اگر پرسپولیس در این بازی شکست بخورد حتی از جمع مدعیان هم خارج می گردد.

خبر بدتر برای پرسپولیس اینکه مس رفسنجان یکی از معدود تیم های فعلی لیگ برتر ایران است که هنوز شکستی در کارنامه ندارد. آن ها انگیزه فراوانی دارند تا دست پر تهران را ترک نمایند. به این مورد باید کارنامه عجیب پرسپولیس در مواجهه با تیم های مدعی قهرمانی در لیگ برتر هم اضافه گردد. یحیی و تیمش در شرایطی در قامت یک مدعی معرفی شده اند که تا به اینجا برای تیم های بالای جدول حکم کبریت بی خطر را داشته اند. در حال حاضر گل گهر، پرسپولیس، استقلال، سپاهان، مس رفسنجان، فولاد و تراکتور تیم های اول تا هفتم لیگ هستند. تیم هایی که پیش از آغاز فصل هم با توجه به خریدهایشان، می شد حدس زد رده های بالای جدول را بین خودشان تقسیم نمایند. پرسپولیس از بین رقبای بزرگ این فصل، فعلا با سه تیم بازی نموده است. فولاد، تراکتور و سپاهان، سه حریف مدعی پرسپولیس بودند. پرسپولیس، با فولاد و سپاهان مساوی کرد و مقابل تراکتور بازنده شد؛ دو امتیاز از سه بازی که آمار ضعیفی برای آن ها محسوب می گردد. نکته دیگر، گل نزدن پرسپولیس در این سه بازی است. پرسپولیس در بازی های بزرگ گل نمی زند و حتی موقعیت پرتعدادی هم نمی سازد. امید گل پرسپولیس مقابل فولاد 0.45 و مقابل سپاهان 0.38 بود. بازی با تراکتور هم بدون احتساب ضربه پنالتی بحث برانگیز، امید گل این تیم به زیر یک می رسد.

پرسپولیس در سرانجام هفته ششم لیگ، با 14 امتیاز صدرنشین بود و فاصله مناسبی با سایر تیم های مدعی داشت. دو نتیجه ضعیف، اما اوضاع را تغییر داده است. این تیم و در رأس آن سرمربی اش به خاطر شکست برابر تراکتور در استادیوم آزادی هم مورد نقد قرار گرفته اند. همین روز گذشته، مدیرعامل باشگاه به چنین امری اشاره نموده و گفته هرگز تیمش با این همه ستاره نباید چنین نمایشی داشته باشد.

با این حال، یحیی گل محمدی می گوید اتفاقاتی که برای بازیکنانش قبل، حین و حتی بعد از بازی با تراکتور افتاده در روحیه بازیکنانش تأثیر گذاشته است. او روز گذشته در کنفرانس خبری پیش از ملاقات با مس رفسنجان، با اشاره به شکست تیمش مقابل تراکتور در استادیوم آزادی گفت: در بازی تراکتور اتفاقاتی قبل و بین دو نیمه و بعد از بازی رخ داد که نمی توانم درباره آن صحبت کنم. شرایط برای بازی طبیعی نبود. برابر سپاهان هم خوب بازی کردیم، اما تحت تأثیر بازی برابر تراکتور بودیم. جا دارد که بهتر بشویم و با توجه به وقفه لیگ ناهماهنگی زیادی در تیم ما رخ داد. با وجود این، یحیی اگر می خواهد از بحران مقطعی که در آن گیر نموده فرار کند چاره ای به غیر از کسب سه امتیاز در این ملاقات خانگی ندارد؛ تیم او به غیر از گل گهر، با استقلال هم هم امتیاز است و همین مورد می تواند دشواری کار را برایش زیاد کند.

پرسپولیس هفته دوازدهم باید دربی تهران را با استقلال برگزار کند. آن ها پیش از دربی دو بازی آسان تر با ملوان و مس کرمان دارند؛ دو مسابقه ای که امتیازاتش می تواند روحیه ای خوب پیش از حساس ترین بازی فصل به آن ها بدهد. برنامه خوب هفته دهم و یازدهم، برای پرسپولیس امیدوارنماینده است، اما قبل از این دو مسابقه سرخ پوشان امروز باید با مس رفسنجان بازی نمایند. یکی از تیم هایی که این فصل هنوز نباخته و در لیست تیم های پرستاره لیگ قرار می گیرد. ناکامی در بازی با مس رفسنجان می تواند پرسپولیس را در بدترین حالت تا رده پنجم هم پایین ببرد. یحیی گل محمدی برای فرار از سه هفته ناکامی باید طلسم نبردن بازی های بزرگ را بشکند و امروز در تهران امتیازات کامل را به دست آورد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1196

به "پرسپولیس در موقعیتی بیگانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس در موقعیتی بیگانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید