از دست رفتن میزبانی برای فوتبال ایران تلخ تر از درگذشت میناوند و انصاریان بود

به گزارش گذر عمر، تهران (پانا) - هافبک سابق پرسپولیس و استقلال معتقد است از دست رفتن میزبانی برای فوتبال ایران تلخ تر از درگذشت علی انصاریان و مهرداد میناوند است.

از دست رفتن میزبانی برای فوتبال ایران تلخ تر از درگذشت میناوند و انصاریان بود

فرزاد آشوبی در گفت وگو با پانا درباره کناره گیری اش از مربیگری در تیم پارس جم جنوبی گفت: در تیم پارس جم روزهای خوبی داشتیم و توانستیم این تیم را به عنوان یک مدعی صعود با تمام مسائلی که داشت، تبدیل کنیم. نیم فصل خوبی را با این تیم سپری کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. امیدوارم این تیم خیلی زود به لیگ برتر برسد. اگر برخی مسائل اقتصادی و حمایتی این تیم رفع گردد، یقین بدانید پتانسیل لیگ فزونی شدن دارند. همان طور که در صفحه شخصی ام در فضای مجازی نوشته ام، دلیل کناره گیری ام از تیم پارس جم فقط و فقط مسائل شخصی بود. با وجود این مسائل، ادامه دادن راستا با تیم پارس خیلی سخت شده بود. احساس کردم اگر با این شرایط ادامه ندهم، بهتر است.

وی در ادامه صحبت های خود در مورد سال 99 که گذشت، اضافه نمود: آدمی نیستم که سال ها را به خوب و بد تقسیم کنم و بگویم فلان سال خوب بود و فلان سال بد. همواره ممکن است در طول هفته، ماه یا سال اتفاقات خوب یا بدی برای هرکسی رقم بخورد. خاصیت زندگی غیرقابل پیش بینی بودن آن است. گاهی اوقات اتفاقات مثبت باعث خوشحالی می گردد و برعکس اتفاقاتی هم می افتد که باب میل ما نیست و ممکن است ناراحت شویم. همه اتفاقات در مجموع باید یاری کند تا انسان بهتری باشیم. دید بهتر و عظیم تری نسبت به خود و دنیا پیرامون داشته باشید. هرشخصی نسبت به اتفاقاتی که برایش می افتد، واکنش های مختلفی دارد. برخی از اتفاقات هم ممکن است این قدر سنگین باشد که هضم آن برای فرد ماه ها طول بکشد.

مربی سابق تیم پارس جنوبی جم ویژه ترین اتفاق سال گذشته را رسیدن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا عنوان و گفت: بدون شک این مسئله یک موفقیت عظیم برای باشگاه پرسپولیس، فوتبال ایران و هواداران این تیم بود. با همه سختی ها و فراز و نشیب هایی که پرسپولیس داشت، این تیم غول های عظیم غرب آسیا را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشت و توانست به فینال برسد. اما متاسفانه این اتفاق خوب، منتج به کسب جام و همراه با قهرمانی نشد. این اتفاق خیلی برای فوتبال ایران خوب بود چون نشان داد تیمی را در سطح باشگاهی داریم که می تواند در یک فاصله خیلی کوتاه با قدرت به فینال آسیا برسد. اما محدودیت های پرسپولیس این تیم را در فینال اذیت کرد و نتوانست جام قهرمانی را بگیرد.

آشوبی ادامه داد: قبول دارم که در اواخر سال گذشته، از دست دادن دو عزیز محبوب فوتبالی(مهرداد میناوند و علی انصاریان) خیلی تلخ و اتفاق بدی بود ولی اتفاق تلخ تر که برای ورزش کشور به خصوص فوتبال رخ داد، از دست رفتن میزبانی تیم ملی فوتبال بود که خیلی بد رقم خورد. قطعا تیم ملی ما با داشتن بازیکنان توانمند و خوبی که در اختیار دارد، این پتانسیل را دارد که با تمام سختی ها از این مرحله عبور کند. اما بحث اینجاست که چرا باید این شرایط سخت و از دست رفتن میزبانی بوجود بیاید؟ تیم ملی ما به اندازه کافی با حریفان خوب درگیر است. هر راستای که احتمال موفقیت تیم ملی را افزایش دهد، باید برای ملی پوشان ما هموار و فراهم گردد. متاسفانه این اتفاق نیفتاد و در این شرایط فعلی کارشان سخت تر و پیچیده تر از گذشته خواهد شد.

وی اعلام کرد: بلاتکلیفی که در فدراسیون فوتبال ایران برای مشخص تکلیف اساسنامه و تائید آن وجود داشت، به شرایط میزبانی ایران ضربه زد. شاید اگر این بلاتکلیفی زودتر حل و انتخابات زودتر برگزار می شد و فدراسیون در شرایط نراقتصادی قرار داشت، شاید اتفاقات بهتری رقم می خورد. در هر حال اتفاقی است که افتاده و نمی گردد کاری کرد. فقط امیدوارم فدراسیون نشینان جدید از این اتفاق درس بگیرند و در آینده شرایط بهتری را برای فوتبال ما به خصوص تیم ملی فراهم نمایند.

هافبک سابق تیم های پرسپولیس و استقلال در خاتمه گفت: ما برای رهایی از این اتفاقات، احتیاج به دریافت کرسی های تاثیرگذار در ای اف سی داریم. فردی که بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد و روی مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا نفوذ داشته باشد. در این شرایط سخت دریافت چنین کرسی های تاثیرگذاری هم سخت است اما غیر ممکن نیست. اگر فدراسیون با برنامه ریزی صحیح و بدون شتابزدگی حرکت کند، یقین بدانید می تواند هم ساختار فوتبال ما را درست کند و هم کرسی های اثرگذاری که از دست داده ایم را بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 630

به "از دست رفتن میزبانی برای فوتبال ایران تلخ تر از درگذشت میناوند و انصاریان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دست رفتن میزبانی برای فوتبال ایران تلخ تر از درگذشت میناوند و انصاریان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید