هاشمیان: لیست نهایی تیم ملی به زودی اعلام می شود، مطمئنم پیروز می شویم

به گزارش مجله گذر عمر، مربی تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت، لیست این تیم برای اردوی پیش رو به زودی اعلام خواهد شد.

هاشمیان: لیست نهایی تیم ملی به زودی اعلام می شود، مطمئنم پیروز می شویم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی کشورمان امروز (دوشنبه) با حضور در مرکز تیم های ملی در آستانه مسابقات انتخابی جام دنیای واکسینه شدند.

وحید هاشمیان مربی تیم ملی اما درباره این اتفاق و آخرین شرایط تیم ملی توضیحاتی به سایت فدراسیون ارائه کرد و گفت: همانطور که همه مردم عزیز و جامعه فوتبال ایران در جریان هستند، تیم ملی ایران قرار است اولین بازی خود در مرحله اول انتخابی جام دنیای را در تاریخ سیزدهم خرداد برگزار کند. با توجه به نتایج کسب شده از قبل و شرایط حساس جدول و فاصله ایجادشده بین بازی ها به دلیل تعویق چندباره برنامه مسابقات، ستادی در فدراسیون فوتبال برای حمایت از تیم ملی ایران تشکیل شد. در این ستاد اعضای کادر فنی، پزشکی، تدارکاتی، تشریفاتی، اداری و مسئولان فدراسیون که با تیم ملی مرتبط هستند، حضور دارند و برنامه ریزی برای حمایت تمام قد از تیم ملی انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: شیوع موج جدید کرونا در کشور و آمار نگران کننده مبتلایان شرایطی را به وجود آورد که با کمک مسئولان مقدمات واکسینه شدن اعضای تیم ملی فراهم شود. شرایط فعلی کشور به شکلی است که ما جای ریسک نداریم و با آمادگی کامل باید وارد مسابقات شویم. به همین ترتیب از دست دادن حتی یک نفر از بازیکنان، مربیان، اعضای کادر تدارکات و پشتیبانی می تواند به تیم ملی آسیب جدی وارد کند. جا دارد از تمام مسئولانی که مقدمات واکسن زدن اعضای تیم ملی را فراهم کردند به عنوان یکی از اعضای کادر فنی قدردانی و تشکر کنم. این کار را بسکمک از کشورها انجام دادند و واکسینه شدن باعث شد که یکی از نگرانی های بزرگ ما رفع شود.

اما در روزهای اخیر حدس های زیادی درباره لیست نهایی تیم ملی در محافل ورزشی و رسانه ای وجود داشته است. وحید هاشمیان درباره ابهامات مربوط به لیست تیم ملی هم گفت: توجه داشته باشید که ما یک لیست کلی از بازیکنانی که شرایط حضور در تیم ملی را دارند آماده می کنیم. در کنار آن تمام مسابقات لیگ داخلی و بازیکنان خارج از کشور را رصد و آنالیز می کنیم. کادر فنی از تمام شرایط بازیکنان فوتبال ایران اطلاعات کامل در اختیار دارد و در آخر با سنجیده شدن تمام شرایط نفرات لیست نهایی انتخاب می شود.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین بیان کرد: توجه داشته باشید نفراتی که واکسن زدند، بازیکنان لیست نهایی تیم ملی نیستند و طبق لیست کلی برای واکسن و ویزای آنها اقدامات لازم انجام شد. کادر فنی همچنان عملکرد بازیکنان را رصد و آنالیز می کند و ان شاءالله به زودی برای اردوی کیش، لیست نهایی بازیکنان اعلام خواهد شد. به هر حال تا زمان تشکیل اردوی نهایی ممکن است بازیکنی بیمار شود یا آسیب ببیند و به همین دلیل ما هنوز لیست نهایی را اعلام نکرده ایم.

هاشمیان درباره چهار مسابقه حساس و سرنوشت ساز پیش روی تیم ملی ایران هم گفت: در این مدت کوتاهی که از شروع به کار مدیریت جدید فدراسیون گذشته، ما انصافاً حمایت زیادی از سوی فدراسیون و مسئولان مشاهده کردیم. آنها برای تدارکات و حمایت مادی و معنوی از تیم ملی سخت در تلاش هستند. در داخل تیم ملی هم بین مربیان و اعضای کادر مدیریتی و پیشتیبانی اتحاد و همدلی خوبی شکل گرفته است و بازیکنان هم خدا را شکر طبق آنالیزی که انجام داده ایم، شرایط خوبی دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به شناختی که از شرایط فعلی فوتبال کشور دارم و نیز تجربه ای که خودم با تیم ملی در چنین شرایطی داشتم، مطمئنم که پیروز می شویم. بازیکنان تیم ملی ایران در شرایط سخت همیشه دست به انجام کارهای بزرگ زده اند. ما این آمادگی را داریم که در هر نقطه ای از آسیا مقابل حریفان قرار بگیریم و پیروز شویم. امیدواریم این همدلی در سطح جامعه هم روز به روز بیشتر و بیشتر شود و رسانه ها و مردم به حمایت تمام قد از تیم ملی ایران بپردازند.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خاتمه گفت: در ابتدای صحبت ها درباره واکسینه شدن تیم ملی حرف زدیم. جا دارد همه آرزو کنیم که این بیماری منحوس هر چه زودتر از کشور ما و تمام دنیا ریشه کن شود و تمام مردم کشور عزیزمان هم با مساعدت مسئولان واکسینه شوند و همه به زندگی طبیعی مان برگردیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 681

به "هاشمیان: لیست نهایی تیم ملی به زودی اعلام می شود، مطمئنم پیروز می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمیان: لیست نهایی تیم ملی به زودی اعلام می شود، مطمئنم پیروز می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید