روز های سخت عبادی پور در تیم ملی والیبال ایران

به گزارش مجله گذر عمر، تیم ملی والیبال ایران روز های متفاوتی را تجربه می نماید. بعد از ناکامی در دو تورنمنت لیگ ملت ها و البته بازی های المپیک توکیو، این تیم دو چهره تأثیرگذارش را از دست داده است؛ اولی ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران بود که بعد از اتمام قراردادش با ایران راهی روسیه شد. دومی، اما چهره مهم تری است: سعید معروف. کاپیتان سال های اخیر تیم ملی والیبال ایران بعد از بازی های المپیک با نوشتن متنی در اینستاگرام از تیم ملی والیبال ایران خداحافظی نموده تا این تیم وارد چرخه ای تازه گردد.

روز های سخت عبادی پور در تیم ملی والیبال ایران

اگرچه هنوز بسیاری امیدوارند تا سعید معروف دوباره به ترکیب تیم ملی برشود؛ ولی فعلا برای هر دو چهره جدا شده جایگزین های نوی پیدا شده است. بهروز عطایی به اسم سرمربی نو و ایرانی تیم ملی والیبال ایران معرفی شده و در سوی دیگر، میلاد عبادی پور هم قرار است کاپیتان نو تیم ملی باشد تا جای سعید معروف را بگیرد. ایران با این دو تغییر عمده مهیای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا می شوند که قرار است 24 مرداد آغاز شود.

پوست اندازی در تیم ملی شاید امری اجتناب ناپذیر باشد، ولی قاعدتا نمی تواند از مسئولیت های میلاد عبادی پور، بازیکن این روز های اسکرا لهستان کم کند. او در شرایطی به اسم کاپیتانی در تیم ملی والیبال رسیده که این اواخر در فضای مجازی با نقدها تندوتیزی روبه رو شده است؛ نقدها از یک سو و واکنش نه چندان مناسب عبادی پور از سوی دیگر، حسابی مسئولیتش را تحت تأثیر قرار داده است.

ماجرای اختلاف نظر عده ای از طرفداران والیبال ایران با میلاد عبادی پور به رقابت های لیگ ملت های والیبال برمی شود. در آن تورنمنت به نظر این عده از طرفداران عبادی پور ضعیف ترین بازیکن تیم ملی ایران بود که بسیاری از شکست ها به پایش نوشته شد.

بدترین بازی عبادی پور در آن تورنمنت هم مربوط به ملاقات با آلمان بود که با موج گسترده تری از نقدها روبه رو شد، آن قدر زیاد که ولادیمیر آلکنو را هم مجبور کرد درباره نقدها از عبادی پور صحبت کند. من به عبادی پور اعتقاد کامل دارم و او در حال نزدیک شدن به فرم ایدئال خود است. انتقاد هایی که از او می شود هم برایم مهم نیست. اما برخلاف نظر آلکنو نقدها نسبت به عبادی پور در فضای مجازی شدت زیادی گرفته بود و بسیاری او را در حد تیم ملی ایران نمی دانستند؛ ولی این نقدها باعث واکنش عجیب تر عبادی پور شد.

او در صحبت هایی نسنجیده مخالفانش را عده ای توصیف کرد که حتی در خانواده شان هم کسی برایشان ارزشی قائل نمی شود! عبادی پور که با خبر ورزشی حرف زده بود، گفت: حدود 20، 30 میلیون طرفدار واقعی والیبال داریم که در برد ها و باخت ها کنار ما هستند. فرقی نمی کند چه کسی خوب یا بد بازی کند، یک سری هستند که معلوم نیست با خودشان چند چند هستند. به نظرم تعداد این افراد حتی به صد یا 200 نفر هم نمی رسد. اگر قرار باشد من به حرف های آن ها فکر کنم، انگار که 20، 30 میلیون طرفدار واقعی را فدای آن ها می کنم که هیچ ارزشی در این دنیا ندارند، حتی آن ها در خانواده هایشان هم ارزشی ندارند که حالا بخواهند اظهار نظر هم بکنند. من قبول دارم که در بازی با آلمان روز بدم بود و خیلی بد بازی کردم، اما اگر طرفدار نمایان کمی حافظه خود را به کار بیندازند، یادشان می آید میلاد عبادی پور در دور نهایی لیگ دنیای 2019 شیکاگو یا در جام دنیای 2014، 2018 یا حتی در بازی های آسیایی اینچه ئون چطور بازیکنی بود یا حتی در جام قهرمان قهرمانان دنیا میلاد عبادی پور برترین اسپکر دنیا شد؛ ولی آن ها کوته فکر هستند. من وقت ندارم طرفداران اصلی را فدای این طرفدار نمایان کنم. ارزش آن ها خیلی بیشتر از این حرف ها است. همه کوشش ما برای خوشحالی مردم است. من با انتقاد ناراحت نمی شوم، بحث انتقاد یک طرف است و بحث بی ادبی هم طرف دیگر. وقتی بازیکن خودش می داند که خوب نیست، مربی هم حرف خوبی زد، گفت: من اینجا فعلا کوچینگ نمی کنم، فعلا می خواهم بچه ها به شرایط والیبالی شان برگردند. شاید اگر کوچینگ می کرد، ما تنها یک یا دو باخت بیشتر نداشتیم. وقتی مربی می داند و تعویض نمی کند، می خواهد من خودم را در این شرایط پیدا کنم و توقع دارد روز های بد را اینجا پشت سر بگذاریم تا در المپیک روز بدی نباشد.

اگرچه با وجود ادعای عبادی پور مبنی بر تمرین برای حضور بهتر در المپیک، تیم ملی والیبال ایران مثل همین میلاد عبادی پور، روز های بدی را در توکیو سپری کردند، ولی شیوه برخورد کاپیتان نو تیم ملی با منتقدانش، صدای بسیاری از کارشناسان والیبال را هم درآورد و از این گفتند که انتظار می رود بازیکنی با تجربه عبادی پور، با سعه صدر بیشتری پاسخ منتقدان را بدهد. اما حالا آن روز ها به سرانجام رسیده و فصل نو زندگی عبادی پور در تیم ملی والیبال ایران آغاز شده است. او این بار نه یک بازیکن معمولی، بلکه در قامت کاپیتان تیم ملی والیبال ایران باید ثابت کند مخالفانش اشتباه نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 813

به "روز های سخت عبادی پور در تیم ملی والیبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز های سخت عبادی پور در تیم ملی والیبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید