راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم نامه

به گزارش گذر عمر، با امضای تفاهم نامه دو جانبه میان معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات پارک اقتصاد دیجیتال پردیس راه اندازی می گردد.

راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم نامه

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ،طی مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات تفاهم نامه راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال به امضا رسید.

این پارک در مساحت 30 هکتار جنب پارک فناوری پردیس تاسیس خواهد شد و پذیرای شرکتهای فعال در عرصه دیجیتال خواهد بود.

از مزایای راه اندازی این پارک می توان به مواردی چون معافیت از مالیات به مدت 20 سال، معافیت از حقوق کارکنان و عضویت در بسته های تشویقی سازمان فناوری اطلاعات ایران اشاره نمود.

بهره مندی از معافیت هر گونه عوارض، حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده واردات تجهیزات، امکان استفاده از سرمایه گذاری خارجی با قوانین مناطق آزاد، استفاده از ظرفیت ترک تشریفات مناقصه در انعقاد قراردادهای دولتی و افزایش ضریب امتیاز فنی شرکت در مناقصات از دیگر مزایای استقرار شرکت های فناور در این پارک است.

علاوه بر آن شرکت ها از مزایایی چون عدم تبعیت شرکتها و کارکنان فعال در پارک از قانون کار معمول کشور، بهره مندی از زمین با قیمت مناسب، امنیت و زیرساخت شهری و ارتباطی پارک و قطب مرکز دادن و منطقه ویژه اینترنتی پارک بهره مند می شوند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 99

به "راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم نامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم نامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید