جوابیه بهمن سبز به اظهارات اخیر شورای صنفی نمایش

به گزارش گذر عمر، تهران (پانا) - روابط عمومی موسسه بهمن سبز در پی انتقاد دبیر شورای صنفی نمایش مبنی بر صحبت های اخیر مصطفی حسینی مدیرعامل این موسسه، نسبت به فرایند تشکیل کمیته راهبردی نظارت بر سمفا، واکنش نشان داد.

جوابیه بهمن سبز به اظهارات اخیر شورای صنفی نمایش

جوابیه این موسسه بر گفته های اخیر دبیر شورای صنفی نمایش به توضیح زیر است:

1. موسسه بهمن سبز در تمام 18 ماه بحران کرونا با عدم تعطیلی سینماهای خود، توسعه ناوگان سینمایی و تاسیس سالن های نو، پخش متعدد آثار سینمایی و طرح مطالبات صنفی از اصلی ترین حامیان احیای سینما بوده است. بیش از 50% سانس های فیلم های بخش خصوصی در دوران کرونا در سالن های سینمایی بهمن سبز محقق شده و از این حیث همیشه در کنار اهالی سینمای ایران بوده است.

2. فراهم آوردن سازوکاری برای ساماندهی و شکل گیری بسترهای تازه فروش سینمای ایران اتفاق خوبی است که به شکست انحصار و رونق سینما یاری می نماید و سمفا از این حیث اتفاق مبارکی است. اما نحوه مدیریت آن برای آینده احتیاج به بازنگری جدی دارد. درخصوص ترکیب اعضای کمیته نظارت بر سمفا گفتنی است هیچ مقام دولتی نمی تواند برای تعاملات مالی در بخش خصوصی و بخش عمومی غیردولتی، طی طریق و معین نماینده کند. این امر ناقض قانون تجارت و اصول قانون اساسی است. توصیه ما رجوع به صنوف، اجماع شورایی و معین اعضا بر معیار آگاه و کارشناس بودن گروه های دخیل است تا منافع همگان دیده گردد. از سویی به استناد بخشنامه اخیر معاون اول رئیس جمهور به کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی، خواستاریم برای جلوگیری از هرگونه شائبه منفعت گرایی یا تصمیم سازی های عجولانه، از هرگونه عزل و نصب مدیران یا انتصاب افراد در کمیته ها تا استقرار دولت نو خودداری گردد.

3. تا این لحظه موسسه بهمن سبز با وجود طلب از سینماهای بخش خصوصی بخاطر نمایش فیلم های خود از سال 1398، با عنایت به شرایط سخت موجود و به احترام سینمای ایران، هیچ گاه این حق را در فضای رسانه ای طرح و مطالبه عمومی ننموده است. این در حالی ست که اتفاقا این موسسه تا امروز تمامی مطالبات سینماداران و صاحبان فیلم ها را به طور کامل تسویه نموده و فیلم هایی که فروش آنها در ماه جاری همچنان در جریان است، طبعا تسویه نهایی منوط به سرانجام نمایش است. شورای صنفی نمایش که خود را نماینده صنوف می داند، خوب است ضمن صداقت در شفاف سازی، در پی تسویه دیون سینماهای بخش خصوصی در قبال بهمن سبز باشد. بعلاوه نحوه اولویت تخصیص یاری های سازمان سینمایی در دوران کرونا به صاحبان فیلم های اکران شده محل تردید های جدی کارشناسی است. سازمان سینمایی شفاف کند چگونه است سهم فیلم سینمایی تماشا این فیلم جرم است! از حمایت کرونایی برای اکران در سه ماهه سرانجامی سال 1399 همچنان پرداخت نشده، اما همین یاری ها برای آثار نمایش یافته در سه ماهه نخست سال 1400 تسویه شده است؟! آیا متر و معیار دیگری غیر از مصوبات ستاد ملی کرونا در تخصیص حمایت های سینمایی وجود دارد؟!

4. در سرانجام لازم می دانیم از کارکنان سینماها بخاطر صبوری و درک بحران سخت پیش آمده کمال تشکر را به عمل آوریم. امیدواریم با درایت وزیر نو ارشاد شاهد تحقق وعده های پیشین کمیته حمایت از سینمای ستاد ملی کرونا در قبال اهالی هنر باشیم، چرا که سینمای ایران در دوران پیش رو برای احیا، بیش از هر زمان دیگری به دور از نگاه های سیاست زده و منفعت طلب، احتیاجمند بکارگیری افراد مستقل، جوان و کارشناس به نظام تصمیم گیری است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 831

به "جوابیه بهمن سبز به اظهارات اخیر شورای صنفی نمایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوابیه بهمن سبز به اظهارات اخیر شورای صنفی نمایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید