تروریست ها 51 کودک را در موزامبیک ربودند

به گزارش گذر عمر، گروه های تروریستی در موزامبیک که در پی حملات چند ماه اخیر خود در شمال این کشور بیش از 67 هزار نفر را مجبور به ترک خانه هایشان کرده اند، در تازه ترین اقدام خود دست کم 51 کودک موزامبیکی را ربودند و حالا گفته می شود که آدم ربایی های سازمان یافته در این کشور به شکل منظم ادامه دارد.

تروریست ها 51 کودک را در موزامبیک ربودند

انجمن بریتانیایی نجات بچه ها، امروز چهارشنبه در گزارشی تکان دهنده اعلام کرد که گروه موسوم به انصارالسنه وابسته به القاعده در تازه ترین اقدام به آدم ربایی 51 کودک موزامبیکی را ربوده است.

طبق گزارش انجمن نجات بچه ها، دستکم 51 کودک که بیشتر آنها دختر بودند از استان کابو دلگادو ربوده شده اند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، انجمن بریتانیایی نجات بچه ها در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد اعلام کرد که این گروه ها که از سه سال و نیم گذشته مناطقی از شمال را به ستوه آورده اند، تا به امروز صدها کودک را در طی حملات خود در سال 2020 ربوده اند.

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) ماه گذشته اعلام کرد که به دلیل حملات گروه تروریستی انصار السنه وابسته به القاعده در شهر ساحلی پالما موزامبیک از 24 مارس تا کنون بیش از 60 هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند و بیش از 700 نفر دیگر هم مهاجرت کرده اند. طبق این گزارش، 43 درصد مهاجران را بچه ها تشکیل می دهند.

به گفته این انجمن، آدم ربایی به شیوه ای منظم و نگران کننده از طریق گروه های مسلح درگیر تبدیل شده است.

حملات گروه های تروریستی در موزامبیک از زمان آغاز خشونت ها تا به امروز حدود 700 هزار نفر را آواره کرده است.

درگیری های مسلحانه، غارت، آتش سوزی در روستاها و اعمال خشونت های شدید منجر به آسیب دیدگی بچه ها شده است.

گروه های افراطی و تروریستی از سال 2017 به روستاها و شهرهای منطقه کابو دلگادو در موزامبیک حمله کرده اند و صدها نفر را کشته اند و هزاران نفر را آواره کردند. تروریست های داعش به صورت فزاینده از همان سال در استان شمالی کابو دلگادو فعال بوده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 789

به "تروریست ها 51 کودک را در موزامبیک ربودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست ها 51 کودک را در موزامبیک ربودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید