ترامپ: به صحبت با رئیس جمهور چین تمایل ندارم

به گزارش گذر عمر، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه توضیح داد که تمایل ندارد با رئیس جمهور چین صحبت کند.

ترامپ: به صحبت با رئیس جمهور چین تمایل ندارم

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه ضمن امتناع از شرح درباره زمان آخرین مکالمه اش با رئیس جمهور چین گفت نمی خواهد با او صحبت کند. رئیس جمهور آمریکا علاوه بر این، در مصاحبه تلفنی با فاکس بیزنس ضمن تکرار این ادعا که از هر رئیس جمهور دیگر در برابر چین قوی تر بوده گفت چنانچه رقیبش، جو بایدن در انتخابات پیروز گردد، چین آمریکا را تصاحب خواهد نمود. او گفت: اگر بایدن خوب آلو پیروز گردد، چین آمریکا را تصاحب خواهد نمود؛ من این روال را برگرداندم و شما این را بهتر از هر کسی می دانید.

ترامپ مدعی شد 10 سال پیش، پیش بینی ها این بوده که اقتصاد چین در سال 2019 از اقتصاد آمریکا بزرگتر خواهد شد. ترامپ گفت که این اتفاق رخ نداده چون او در انتخابات پیروز شده و روال را تغییر داده است.

ترامپ همچنین ادعا کرد که چین تمایل دارد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی برسد.

او در بخش دیگری از مصاحبه اش به سئوالی درباره مبتلا شدنش به بیماری کووید-19 پاسخ داد.

ترامپ در پاسخ به سئوال مجری فاکس نیوز مبنی بر اینکه آیا از او هر روز تست گرفته می گردد گفت: هر روز تست گرفته نمی گردد، ولی از من زیاد تست می گیرند. بعد از آنکه [از بیماری کووید-19] خلاص شدم از من خیلی تست گرفتند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه با بیان اینکه پزشک ها کارشان را برای درمان او فوق العاده انجام داده اند بار دیگر مطابق معمول به تبلیغ درباره یک داروی شرکت ریجنران پرداخت و از آن تمجید کرد.

ترامپ گفت: ریجران شرکت فوق العاده ای است. آنها شگفت انگیزند. فکر می کنم یاری زیادی به کم کرد.

رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش به حدی در تمجید از داروی این شرکت پیش گرفت که گفت مبتلا شدنش به کرونا لطف خدا بوده تا با این دارو آشنا گردد.

در حالی که هنوز درمانی برای ویروس کرونا یافت نشده ترامپ چند روز پیش با انتشار ویدئویی در توئیتر گفت: : حالم فوق العاده است. عالی هستم. فکر می کنم این لطف خدا بود که این بیماری را گرفتم. یک لطف پنهان بود. این بیماری را گرفتم، درباره این دارو شنیدم و گفتم بگذار امتحانش کنم و کاری کرد که باورنکردنی بود، باورنکردنی.

وی افزود: فکر می کنم اگر من به این بیماری مبتلا نشده بودم به این دارو مثل بقیه داروها نگاه می کردم ولی واقعاً اثرش عالی بود. می خواهم چیزی که من به دست آوردم را به شما هم بدهم. این دارو را برای شما رایگان خواهم کرد و لازم نیست پولی برای آن پرداخت کنید.

شبکه سی بی اس گزارش داده به نظر می رسد منظور ترامپ از این دارو محصول شرکت داروسازی ریجنران است که در مرحله آزمایش بالینی است و استفاده از آن تأیید نشده است.

رسانه های آمریکا پیش از این گزارش داده بودند یکی از داروهایی که برای ترامپ تجویز شده، ترکیبی از پادتن های تولیدشده توسط شرکت ریجنران است. تزریق این دارو اعتراض گروهی دیگر از پزشکان را به همراه داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 303

به "ترامپ: به صحبت با رئیس جمهور چین تمایل ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: به صحبت با رئیس جمهور چین تمایل ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید