تجربه یک سفر خانوادگی به ریودوژانیرو

به گزارش مجله گذر عمر، سفر همراه با خانواده و چند کودک بسیار متفاوت از سفر تنهایی و یا دو نفره است. اگر چند کودک همراه شما باشند، محدودیت های مختلفی خواهید داشت. در این مقاله می توانید راهنمای سفر به شهر ریودوژانیرو برزیل را مطالعه کنید که مناسبِ خانواده ها به همراه بچه ها است.

تجربه یک سفر خانوادگی به ریودوژانیرو

ریودوژانیرو کلان شهری بسیار بزرگ است، ولی بخش های جنوبی این شهر که بخش زیادی از گردشگری ریودوژانیرو نیز معطوف به آن است، همچنان شبیه محلات قدیمی، بی تکلف و روستایی به جای مانده و شور و حال سنتی خود را حفظ کرده است. اگر قصد دارید به صورت خانوادگی به این شهر سفر کنید، خوب است بدانید مردم برزیل عاشق بچه ها هستند، بنابراین خیالتان راحت باشد، چراکه از بچه ها شما به گرمی استقبال می شود! در این مقاله به معرفی مکان ها و فعالیت های جالبی خواهیم پرداخت که می توانید در شهر ریودوژانیرو همراه با بچه ها خود انجام دهید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

هتل

پیش از هر چیز، انتخاب یک هتل را باید مدنظر قرار دهید که برای اقامت خانوادگی مناسب باشد. داشتن نمای مناسب و مجذوب کننده، امکانات نگهداری بچه ها، دسترسی راحت به سرویس حمل و نقل عمومی و یا مرکز شهر را نیز می توان جزو برخی از ویژگی هایی معرفی کرد که باید هنگام انتخاب هتل مدنظر داشته باشید. توجه داشته باشید که اگر قرار است چند کودک نیز همراه با شما سفر کنند، امکان پیاده روی در مسافت های طولانی را نخواهید داشت. علاوه بر این، دقت داشته باشید که این هتل به برخی از امکانات مخصوص بچه ها نیز مجهز باشد. برای مثال می توان به وجود یک زمین بازی مخصوص بچه ها و یا بخش های کم عمق استخر اشاره کرد که مخصوص بچه ها طراحی شده اند.

بازدید از سواحل

اگر قصد دارید از سواحل تماشای ریودوژانیرو تماشا کنید، توصیه می کنیم به ساحل لبلون (Leblon) بروید. لبلون بهترین ساحل این شهر برای بچه ها است و بیشترین امکانات را برای آن ها فراهم می کند. این منطقه به یک زمین بازی بزرگ مجهز است که تعداد بسیار زیادی از اسباب بازی های سرگرم کننده برای بچه ها در آنجا قرار گرفته اند. علاوه بر این، امکانات رفاهی زیادی برای پدران و مادران نیز در نظر گرفته شده است. این بخش به صورت سرپوشیده ساخته شده تا امنیت بالایی برای بچه ها داشته باشد. البته بخش ساحلی نیز منطقه مناسبی برای بازی بچه ها است و در این ناحیه می توانند با ساخت مجسمه های شنی سرگرم شوند. ولی در نظر داشته باشید که نزدیک شدن آن ها به دریا می تواند بسیار خطرناک باشد، چرا که دریای این منطقه در بسیاری از مواقع موج هایی قوی دارد. بنابراین، حتی اگر بچه ها شما مشغول بازی در نواحی کم عمق هستند، باز هم بسیار مراقب آن ها باشید.

بازدید از تندیس مسیح

بازدید از شهر ریودوژانیرو بدون بازدید از نماد این شهر، یعنی مجسمه مسیح منجی، بی معنا است. جالب است بدانید این مجسمه 38 متری به عنوان پنجمین مجسمهٔ بزرگ جهان شناخته می شود. بهترین راه برای دسترسی به این تندیس آن است که یک تاکسی به مقصد ایستگاه مترو کوزمه وِلو (Cosme Velho) بگیرید. در این ایستگاه می توانید یک بلیت ترکیبی که هم شامل قطار و هم بازدید از تندیس مسیح است را خریداری کنید. این قطار به آرامی از ارتفاعات کوه کورکووادو (Corcovado) بالا خواهد رفت تا به این مجسمه برسید. در طول جهت، منظره ها جنگلی فوق العاده ای انتظار شما را می کشد که قطعاً از تماشا آن لذت خواهید برد. هنگامی که به بالای کوه برسید، منظره ها خارق العاده ای از شهر ریودوژانیرو دیده می شود که قطعاً برای تمام افراد خانواده جالب خواهد بود. یک صفحه دیجیتالی زیر دست چپ مسیح وجود دارد که تاریخچه و حقایق جالبی درباره مجسمه در آن درج شده است. حتما آن را مطالعه کنید تا دید وسیع تری نسبت به این اثر تاریخی داشته باشید.

بازدید از موزه فردا

موزه فردا (Museum of Tomorrow)، یکی دیگر از جاذبه های شهر ریودوژانیرو است که بازدید خانوادگی از آن بسیار مناسب خواهد بود. نمای بیرونی این موزه و نحوه معماری آن به تنهایی بچه ها را هیجان زده خواهد کرد. نحوهٔ طراحی سقف این ساختمان یکی از جالب ترین و تأثیرگذارترین معماری های جهان شمرده می شود. حتماً از این منظره استفاده کنید و چند عکس و سلفی یادگاری از خودتان بگیرید. البته دستگاه های اطلاع رسانی تعاملی و تصاویر تماشای زیادی نیز در بیرون این موزه نصب شده است که عموماً مورد توجه بچه ها واقع می شود. آنچه در موزه فردا تماشا می کنید، تصوراتی در مورد آینده جهان و بشریت است. تغییرات و دست آوردهای شگرف، اثرات و تغییرات دمای جهان و رویکردهای توسعه پایدار جزو عواملی هستند که در ساخت آثار موجود در این موزه تأثیرگذار بوده اند. بازدید از این موزه را هرگز از دست ندهید، چراکه نه تنها بسیار مجذوب کننده و سرگرم کننده است، بلکه شما را یقیناً به فکر فرو خواهد برد.

بازدید از تالاب رودریگو

رودریگو د فریتاس (Lagoa Rodrigo de Freitas) تالابی فوق العاده تماشای است که در بخش جنوبی شهر ریودوژانیرو قرار گرفته است و به خاطر منظره ها کوهستانی تماشای اطرافش معروفیت پیدا کرده است. در اطراف دریاچه یک جهت دوار 7.3 کیلومتری ساخته شده است که بسیاری از بازدیدکنندگان از آن برای اسکی سواری، دوچرخه سواری، پیاده روی و یا دویدن استفاده می کنند. در این منطقه ایستگاه های متعددی برای کرایه دوچرخه و یا اسکیت ساخته شده است. بنابراین خیالتان بابت سرگرمی بچه ها کاملاً راحت باشد! خود شما هم می توانید در منظره ها سرسبز و خوش منظره اطراف دریاچه پیک نیک کرده و لذت ببرید.

بازدید از باغ های گیاه شناسی

به باغ های گیاه شناسی شهر ریودوژانیرو برزیل لقب بهشت داده اند! بهشتی که شامل 6500 نوع گونه مختلف گل و گیاه و البته پرنده و میمون مختلف می شود. این باغ مکانی فوق العاده، خاص و ایمن برای بچه ها خواهد بود تا تعامل با طبیعت را بیاموزند و در مورد طبیعت و حیات وحش برزیل یاد بگیرند. باغ گیاه شناسی این شهر به چند بخش مختلف تقسیم می شود. مثلاً بخش گیاهان آمازون و یا بخش ژاپنی. یادتان باشد حتماً به بخش های تحقیقاتی، بخش های فرهنگی و موزه های این مجموعه نیز دقت کنید، چرا که گنجینه و مجموعه های بسیار تماشای زیادی در آن ها قرار گرفته است که یقیناً بچه ها از تماشای آن ها لذت خواهند برد.

تماشای حیات وحش برزیل در باغ وحش ریودوژانیرو

جنگل های آمازون و تنوع زیستی موجود در آن ها احتیاجی به توصیف بیشتر ندارند و شما نیز احتمالاً همانند بسیاری از افراد دیگر کنجکاو هستید تا از آن بازدید کنید. ولی بازدید از این جنگل همراه با بچه ها اصلاً توصیه نمی شود و قطعاً شما نیز همانند سایر والدین از انجام چنین کاری اجتناب می کنید. در این شرایط، بازدید از باغ وحش شهر ریودوژانیرو گزینه ای فوق العاده برای شما خواهد بود تا بخشی از حیات وحش جنگل های آمازون را از نزدیک و البته در محیطی کاملاً امن تماشا کنید. این باغ وحش چندان بزرگ نیست، ولی تعداد زیادی از گیاهان بومی منطقه آمازون و تعداد زیادی از گونه های جانوری را در خود جای داده است که شمار آن ها به حدود 2000 رقم می رسد و بیشتر آن ها متعلق به برزیل هستند. البته پنج جانور بزرگ معروف (the big five) که شامل شیر، پلنگ، کرگدن، فیل و کیپ بوفالو می شود در این باغ وحش نگهداری نمی شوند. مجموعه ای از حیواناتی که در این باغ وحش قرار گرفته اند اهمیت بسیار زیادی برای مقاصد تحقیقاتی و البته برای مقاصد حفاظتی دارند. با این حال، مطمئن باشید که بچه ها نیز از تماشا آن ها شگفت زده و بسیار سرگرم خواهند شد.

منبع: ایوار
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1145

به "تجربه یک سفر خانوادگی به ریودوژانیرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه یک سفر خانوادگی به ریودوژانیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید