این دو استان رکورد دار فوتی های کرونا هستند

به گزارش گذر عمر، خبرنگاران : سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : 5 استان رکورددار موارد بستری و 3 استان رکورددار موارد فوتی کرونا هستند.

این دو استان رکورد دار فوتی های کرونا هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آخرین شرایط شیوع کووید 19 و آمار بستری های کرونایی اظهار کرد: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته گذشته در کشور حدود 20 نفر به ازای هر 100 هزارنفر جمعیت گزارش شده است.

لاری به استان های رکورددار موارد بستری کرونا بیان نمود: بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های ایلام، یزد، سمنان، کهگیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی گزارش شده و میانگین بروز در استان های یادشده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به استان های رکورددار مرگ و میر کرونا توضیح داد: میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور در هفته قبل حدود 40 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مربوط به یزد، سمنان و خراسان جنوبی بوده است.

لاری بیان نمود: شمار مبتلایان قطعی کرونا در جهان از مرز 62 میلیون نفر عبور کرد و تا به امروز بیش از یک میلیون و 450 هزار نفر در جهان جانشان را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند. با توجه به کشف نشدن واکسن و داروی قطعی برای بیماری تنها راه پایدار مقابله با این بیماری نوپدید خودمراقبتی است که هر یک از ما به منظور حفظ سلامت خود و عزیزانمان ملزم به رعایت آن هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: امیدواریم با تقویت و افزایش انگیزه عمومی در میان مردم در عمل به توصیه های بهداشتی و همچنین همکاری مطلوب میان نهادهای متولی در اجرای هرچه بهتر محدودیت های سراسری و استمرار محدودیت های هوشمند، در هفته های آینده شاهد توقف شیوع بیماری در کشور باشیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 399

به "این دو استان رکورد دار فوتی های کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دو استان رکورد دار فوتی های کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید