افتتاح نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری

به گزارش گذر عمر، همزمان با بزرگداشت روز قلم ، نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری در ستاد گردشگری شهرداری تهران و رونمایی از کتاب گزیده چکیده انتها نامه های گردشگری با حضور جمعی از مسوولان افتتاح شد.

افتتاح نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری

خبرنگاران- زهرا کریمی: کتابخانه تخصصی گردشگری دارای 750 عنوان کتاب است، که بالغ بر 90 در صد کتاب ها با موضوع گردشگری است. به گفته مهرشاد کاظمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران

حدود 40 عنوان کتاب لاتین در کتابخانه وجود دارد.

این کتابخانه مورد حمایت و در فهرست کتابخانه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران می باشد که در ادامه راه کتاب شناسی گردشگری نیز تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.

کاظمی به جمع آوری نشریات گردشگری هم اشاره کرد و گفت: نشریات گردشگری و حکایت های تهران نیز در حال جمع آوری و به زودی در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

او ادامه داد: امروز نیز شاهد رونمایی از کتاب گزیده چکیده پایان نامه های گردشگری که شامل 250پایان نامه در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد بودیم، که می تواند مورد علاقه دانشجویان و علاقمندان این حوزه قرار گیرد.

در ادامه این مراسم حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی با اظهار امیدواری در جهت توسعه بیشتر این کتابخانه و به فال نیک دریافت این اتفاق فرهنگی در این حوزه گفت: با تصویب شورای شهر ما باید هر چه سریعتر نسبت به ایجاد سازمان گردشگری شهرداری تهران اقدام و شهرداری تهران نیز پیگیر این اتفاق مهم است.

محمد رضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران هم در این مراسم گفت: مناسب است که بخش لاتین کتابخانه تقویت و خدمات شایسته تری به گردشگران و شهروندان در این حوزه ارائه شود.

سمیه حاجوی شهردار منطقه 7، مهدی شیرزاد رئیس ستاد مدیریت محله، سید محی الدین فاضلیان مدیر کل برنامه ریزی معاونت اجتماعی و فرهنگی گردشگری، مهمان دیگر مراسم افتتاح کتابخانه تخصصی گردشگری بودند.

لازم به ذکر است در حال حاضر کتاب ها فقط به صورت حضوری قابل استفاده هستند و علاقه مندان برای جستجو و درخواست عضویت کتابخانه تخصصی گردشگری می توانند به سایت کتابخانه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به آدرس tlib.tehran.ir مراجعه کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 144

به "افتتاح نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید