آقای لاکچری ساز پس از شکستن دل به دنبال بافتن گیسو می رود، وقتی کیفیت در غبار تبلیغات گم می گردد!

به گزارش مجله گذر عمر، منوچهر هادی بعد از تجربه ناموفق سریال بی کیفیت دل، سریال گیسو را به عنوان فصل دوم سریال عاشقانه برای شبکه نمایش خانگی می سازد.

آقای لاکچری ساز پس از شکستن دل به دنبال بافتن گیسو می رود، وقتی کیفیت در غبار تبلیغات گم می گردد!

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، تصویربرداری سریال گیسو به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه نمایندگی هومن کبیری به تازگی شروع شده است. سریالی که در ادامه سریال عاشقانه فراوری خواهد شد و به نوعی قسمت دوم آن مجموعه شبکه نمایش خانگی است. محمدرضا گلزار، ساره بیات، هومن سیدی، حسین یاری و هانیه توسلی بازیگران اصلی این سریال هستند.

مسعود رایگان، شمسی فضل الهی، علیرضا زمانی نسب، آزاده ریاضی و سانیا سالاری هم از دیگر بازیگریان این مجموعه به حساب می آیند.

عاشقانه در بهار و تابستان سال 1396 در شبکه نمایش خانگی پخش شده بود و علاوه بر هومن کبیری، مهدی گلستانه نیز تهیه نمایندگی آن اثر را به عهده داشت. علاوه بر بازیگرانی که نامشان در پروژه گیسو ذکر شد، مهناز افشار و پانته آ بهرام نیز در عاشقانه ایفای نقش نموده بودند.

دل و قلوه دادن های کارگردان و تهیه نماینده عاشقانهدر آستانه فراوری گیسو!

در تیزر کوتاهی که به بهانه کلید خوردن سریال گیسو توسط عوامل این اثر منتشر شده است، شاهد صحبت های منوچهر هادی در حضور هومن کبیری هستیم که می گوید: حداقل نزدیک به دوسال است شاهد هستم که هومن کبیری چقدر کوشش و برنامه ریزی و پیگیری کرد تا بتوانیم پروانه ساخت را بگیریم و از او متشکرم که دوباره به من اعتماد کرد.

هومن کبیری هم با اشاره به این که روی سناریو حساسیت ویژه ای داشتند، اضافه نمود: فیلمنامه خیلی وقت ما را گرفت طراحی جدیدی صورت گرفت تا بتوانیم با توجه به شرایط رقابتی نمایش خانگی، حرفی برای گفتن داشته باشیم. من حدود یک سال دنبال آقای هادی بودم تا او را برای ساختن این اثر رزرو کنم.

عاشقانه؛ لاکچری با طعم خیانت!/دل؛ کش دار و بی منطق!

در همکاری قبلی این دو یعنی سریال عاشقانه شاهد فراوری سریالی بودیم که داستان خود را در بستر سبک خاصی از زندگی در جامعه ایرانی تعریف می کرد که بعید است حتی 10 درصد از جامعه را هم پوشش دهد. زندگی اشرافی و مبتنی بر آموزه های غربی که در ترکیب با پنهان کاری و گستاخی اغلب شخصیت ها ماجرای داستان را پیش می برد.

ساختمان ها و ویلاهای لوکس، پوشش و ماشین های گران قیمت و از همه مهم تر مناسبات اجتماعی و خانوادگی که بر مبنای معیارهای غربی طراحی شده بود، سبک خاصی از فراوری آثار نمایشی را نمایندگی کرد که بعد از آن در آثاری همچون فیلم آینه بغل و سریال دل هم تکرار شد.

در این شرایط، کوشش می شد ایرادات فیلمنامه ای و ساختاری اثر زیر نقاب زرق و برق های تصویری و حضور سلبریتی ها پنهان بماند. با این حال، سریال عاشقانه و فیلم آینه بغل با تمام این مولفه های گمراه نماینده، دست کم دارای فیلمنامه ای بودند که حداقل های داستانی در آن رعایت شده بود.

این در حالی است که سریال بعدی هادی در نمایش خانگی یعنی دل حتی از همین استانداردهای حداقلی هم برخوردار نبود. سریالی که این بار جواد فرحانی تهیه نمایندگی آن رابه عهده داشت.

سطح پایین ممیزی های وزارت ارشاد روی سریال های شبکه نمایش خانگی باعث شده تا هم در عاشقانه و هم در دل دست کارگردان چه در فرم و چه در محتوا باز باشد. اما همین مزیت نیز نتوانست به یاری هادی بیاید تا شاهد فراوری یک اثر سرپا با حداقل های فراوری یک سریال باشیم داستانی نخ نما و کش دار و فاقد منطق روایی و بازی های تصنعی باعث شد تا مخاطبانی پس از پخش چند قسمت به کیفیت آن اعتراض نمایند.

از دل که گذشت، گیسو را دریابید

این اعتراضات البته با واکنش منفی منوچهر هادی و همسرش یکتا ناصر که از بازیگران دل بود همراه شد. منوچهر هادی در اظهارنظری عجیب عنوان نمود که اگر این سریال ساخت کشور ترکیه بود با تمجید همین منتقدان و مخاطبان روبرو می شد و یکتا ناصر هم مخاطبان منتقد را به قضاوت بدون دیدن سریال متهم کرد.

از سوی دیگر به مصداق آفتابه لگن هفت دست و شام ناهار هیچ! باید گفت سریال دل بیش از آن که بر کیفیت فنی، داستان جذاب یا بازی های درخشان بازیگرانش مشهور گردد، با فضاسازی رسانه ای که از سوی عوامل و گروه رسانه ای این مجموعه شکل گرفت مطرح شد. اقدامی که به نظر می رسد شامل حال گیسو نیز بگردد.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 237

به "آقای لاکچری ساز پس از شکستن دل به دنبال بافتن گیسو می رود، وقتی کیفیت در غبار تبلیغات گم می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای لاکچری ساز پس از شکستن دل به دنبال بافتن گیسو می رود، وقتی کیفیت در غبار تبلیغات گم می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید