تور بلغارستان ارزان: 10 علت برای سفر به صوفیه

به گزارش مجله گذر عمر، دلایل سفر به صوفیه

این روزها، دلایل سفر به صوفیه، مرکز و بزرگترین شهر در بلغارستان بسیار مطرح شده است و هواداران فراوانی را در بین گردشگران و جهانگردان پیدا نموده است. این منطقه در قسمت غربی شبه جزیره بالکان واقع شده است، تقریبا 55 کیلومتر از مرز مشترک با صربستان فاصله دارد. این شهر، در سایت های باستان شناسی، بقایای تاریخی و معماری بسیار غنی است. شهر صوفیه حدود 7000 سال قبل از میلاد در پای کوه ویتوشا به دست چندین قبیله تراکیان که به وسیله ابرقدرت های مختلف اداره می شد، تاسیس شد. امروزه، صوفیه مدرن محل خوبی برای تورهای آخر هفته با اعضای خانواده یا دوستان است. ده مورد از دلایل سفر به صوفیه را با ما در خبرنگاران دنبال کنید.

تور بلغارستان ارزان: 10 علت برای سفر به صوفیه

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

  • شهر صوفیه بر روی ویرانه های رومی ساخته شده است!

همانطور که امپراتوری روم در قرن اول توسعه می یافت، سرزمینی را که اکنون به نام بلغارستان می شناسیم، اشغال کرد. در آن موقع و تحت حکومت رومی ها، سردیکا، شهری بسیار با اهمیت در تمام آن ناحیه، بود. ویرانه های رومی هنوز هم در زیر شهر و در اطراف کلیسای سنت صوفیه دیده می شود. نکته جالب این است که می توانید تئاتر قدیمی رومی را به وسیله پنجره های شیشه ای تعبیه شده در بالای آن ببینید.

در نزدیکی تئاتر رومی، آمفی تئاتر که تنها 10 متر کوتاهتر از کولوسئوم رم است، دیده می شود. به عبارت دیگر، یک شهر بزرگ قدیمی در زیر ساختمان های مدرن مرکز صوفیه وجود دارد، اما امروزه تنها بخش بسیار کوچکی از آن دیده می شود. همه این ها دلایل سفر به صوفیه می تواند باشد.

  • شهری که ترک ها، آلمان ها و روس ها را به خود دیده است!

نام شهر چندین بار به صردتس، ترادیاتسا و در نهایت به صوفیه تغییر نموده است. نام صوفیه در قرن 14 به آن اطلاق شد. دو سال پس از آنکه صوفیه، به وسیله روس ها در سال 1877 اشغال شد، آن هم دست پس از پنج قرن حکومت ترک ها بر این شهر، به عنوان مرکز بلغارستان انتخاب گشت.

هنگامی که این کشور در دوران جنگ دنیای دوم به نیروهای محوری پیوست، بسیاری از سربازان آلمانی در آن مستقر شدند. حتی با اتحاد با نازی ها مردم بلغارستان، با یاری پادشاه خود تزار بوریس سوم و کلیسا، توانستند بیش از 48 هزار شهروند یهودی را نجات دهند. پس از اینکه سربازان شوروی صوفیه را از چنگ آلمان ها بیرون آوردند و جنگ را بردند، کمونیست ها تا سال 1989 کنترل دولت را به دست گرفتند. از این سال به بعد، بلغارستان به یک کشور دموکراتیک تبدیل شد.

  • کلیسا، مسجد و کنیسه در مرکز صوفیه، در کنار یگدیگر

قدیمی ترین ساختمان صوفیه کلیسای سنت جورج است، اما در خارج از شهر در منطقه کوهستانی بویانا، یکی دیگر از سایت های مهم - کلیسای تاریخی بویانا با نقاشی دیواری های خاص خود که به قرن 13 میلادی بر می شود، یافت می شود.

در کنار کلیسای بزرگ سنت ندلیا که در قلب شهر صوفیه قرار گرفته، مسجد بویوک جارنا مربوط به قرن 15 ام و کنیسه صوفیه قرار گرفته است.

این تحمل و بردباری مذهبی در بسیاری از نقاط دنیا دیده نمی شود. کلیسای الکساندر نوسکی با گنبد طلایی خود نیز، یکی از بزرگترین کلیساهای ارتدوکس در دنیا می باشد که بین سال های 1904 تا 1912 ساخته شده است. این کلیسا نشان افتخار سربازان روسی است که کشور را از حکومت عثمانی آزاد نموده اند.

  • الفبای سیریلیک

بلغاری ها همه از الفبای سیریلیک استفاده می نمایند. و به علت اینکه تمام علائم و تابلوهای درون شهر به زبان انگلیسی نیست بیشتر گردشگرانی که سفر به صوفیه را انتخاب می نمایند، ممکن است راه خود را در این شهر گم نمایند. خوشبختانه خصوصیات خوب مردم بلغارستان این مشکل را برطرف نموده و آنها همیشه به مسافران یاری می نمایند.

  • دانشگاه صوفیه - در سرانجام قرن نوزدهم تاسیس شد.

در مرکز شهر، دانشگاه سنت کلیمنت اوریدسکی، قدیمی ترین دانشگاه صوفیه قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1888 تأسیس شد و هر ساله هزاران دانش آموز نو را که در کلاس های مختلف ثبت نام نموده اند پذیرا می باشد. دانشگاه صوفیه در مرکز این شهر، در نزدیکی کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه و کلیسای روسی، در یک منطقه دلپذیر و نزدیک به چندین پارک بزرگ از جمله باغ بوریسوا، رستوران های زیبا و کافی شاپ های صمیمی واقع شده است. از دلایل سفر به صوفیه می تواند تحصیل در این دانشگاه باشد.

  • شهر صوفیه و اماکن فرهنگی آن

این شهر، مرکز فرهنگی کل کشور با کتابخانه ملی، موزه های باستان شناسی، تاریخی و نظامی است که در سفر به صوفیه می توانید از آنها تماشا کنید. علاوه بر این، سالن اپرا، تئاترهای متعدد (به ویژه تئاتر ملی ایوان وازوف) و سالن های کنسرت فراوانی را می توان در آن یافت.

  • مترو صوفیه

ساخت نخستین ایستگاه مترو در صوفیه حدود 30 سال به طول انجام انجامید. چرا که در هر نقطه سایت های باستانی زیادی از زمان تراکیان و رومیان یافت می شد. حتی آب گرم هم یافت شد. امروزه مترو در صوفیه دارای دو خط است و یک سوم آن هنوز در حال ساخت می باشد. در بیرون از ایستگاه مرکزی متروی سردیکا، منطقه بزرگی از ساختمان های رومی کاوش شده است که رایگان می توانید به تماشا آنها بروید.

سطح شهر دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی قابل اعتماد با بسیاری از خطوط اتوبوس، تراموا و واگن برقی است که در سفر به صوفیه حتما از انها استفاده خواهید کرد.

  • ماست!

ماست بلغاری یک علامت تجاری مخصوص این کشور و یکی از خوشمزه ترین خوراک های این شهر است. مطالعات نشان داده است که ماست فراوری شده در بلغارستان (شامل باکتری بلغاریکوس که تنها در اینجا وجود دارد) تاثیر بسیار خوبی بر سلامتی می گذارد. این ماست اغلب برای ساخت یک سوپ خیار سرد به نام تراتور، که یک وعده غذایی تابستانی است، استفاده می شود. تراتور همان آب دوغ خیار ما ایرانی هاست.

  • چشمه های آبگرم صوفیه

چشمه های آبگرم در صوفیه بسیار زیاد است، که میتوانند یکی از دلایل سفر به صوفیه باشند اما در واقع آنها به خوبی مورد استفاده قرار نمی گیرند. حمام آبگرم مرکز صوفیه در کنار مثلث کلیسا، مسجد و کنیسه در قرن شانزدهم ساخته شده است، اما در حال حاضر این ساختمان به عنوان یک موزه تاریخی بازسازی شده است. دو فواره، خارج از این موزه در حال حاضر آب آشامیدنی گرم رایگانی را ارائه می دهند.

  • تورهای مختلف اجرا شده در صوفیه

در طول دهه گذشته، شهر صوفیه تبدیل به یک مقصد گردشگری بسیار وسوسه انگیز شده است و محل خوبی برای آخر هفته های طولانی و گشت های عاشقانه است. این شهر مسافران را با هتل های ارزان و ارزان، غذاخوری های عالی و زندگی شلوغ شبانه اش به خود جذب می نماید. با سفر به صوفیه از بسیاری از پارک ها و مکان های تفریحی در مرکز و حومه آن تماشا کنید. مانند ورانیا پارک، پارک یدوست داشتنی در حومه صوفیه که زمانی خانواده سلطنتی در آن اقامت داشت.

در شهر صوفیه اغلب تورهای آزاد گوناگون مانند تورهای پیاده روی ، دوچرخه سواری رایگان گنجانده شده است. تمام مطالبی که در بالا آورده شد جزو دلایل سفر به صوفیه است.

منبع: www.routes.tips.blog

منبع: الی گشت
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 998

به "تور بلغارستان ارزان: 10 علت برای سفر به صوفیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بلغارستان ارزان: 10 علت برای سفر به صوفیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید