یک بنای 5600 ساله در نزدیکی استون هنج کشف شد

به گزارش مجله گذر عمر، باستان شناسان، یک مجموعه مذهبی ماقبل تاریخ در نزدیکی معروف ترین بنای باستانی بریتانیا یعنی استون هنج کشف کردند.

یک بنای 5600 ساله در نزدیکی استون هنج کشف شد

باستان شناسان پیروز به کشف یک مجموعه مذهبی شدند که در مساحتی به قطر 200 متر واقع شده و حدود 5650 سال پیش و 1000 سال قبل از ساخت بنای معروف استون هنج ساخته شده است.

بنا به اعلام باستان شناسان، این مجموعه اولین بنای کشف شده متعلق به اوایل دوران نوسنگی در محدوده استون هنج در یک قرن اخیر است و کشف آن موجب تغییراتی در درک ما نسبت به توسعه اولیه منظره کهن و تاریخی بنای استون هنج خواهد شد.

این بنا که در فاصله یک و نیم مایلی شمال شرقی استون هنج قرار گرفته است، ظاهرا دارای 950 خندق بخش بندی شده و دارای حاشیه های خاکی در دو دایره بزرگ متحدالمرکز است.

باستان شناسان تا به امروز پیروز به شناسایی و کاوش 100 متر از خندق بیرونی شده اند، اما هنوز معین نیست تا چه مقدار از این بنا به جای مانده است.

این اکتشاف تازه نشان می دهد که صدها سال پیش از برافراشته شده ستون های استون هنج، کل این منطقه از آنچه باستان شناسان گمان می بردند مذهبی تر و از لحاط آداب و رسوم و آئین ها فعال تر بوده است.

سال گذشته عده ای از باستان شناسان در ادعایی عجیب عنوان کردند که تاریخی استون هنج در واقع یک اثر تاریخی دست دوم است که صدها سال پیش از انتقال به منطقه ویلشایر در ولز قرار داشته است.

این آنالیز نشان می دهد که سازه استون هنج در اصل متعلق به تپه های پرسیل در منطقه پمبروکشایر در جنوب غربی ولز بوده است و تاریخ نگاری کربنی حاکی از آن است که سنگ های این اثر تاریخی حداقل 500 سال پیش از بنای استون هنج ساخته شده بودند که ابتدا به عنوان یک اثر محلی در ولز استفاده می شده و پس از مدتی به انگلستان منتقل می گردد.

محققان در حال استفاده از مطالعات ژئوفیزیکی، کاوش های آزمایشی و عکس برداری هوایی هستند تا بقایای یک اثر تاریخی گمشده و از جا کنده شده را کشف نمایند و قرار است نتایج این پژوهش سال جاری اعلام گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 992

به "یک بنای 5600 ساله در نزدیکی استون هنج کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بنای 5600 ساله در نزدیکی استون هنج کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید